فرش ماشینی

عرق گیاهی بیدمشک

salix-caprea-extract.jpg

عرق گیاهی بیدمشک
مقاله خود را با توضیح مختصری درباره گیاه بیدمشک شروع میکنیم . گیاه بیدمشک از درخت بید که اندازه ی آن متوسط است و شگوفه های آن دارای عطر و بوی بسیار بالایی می باشد . نکته قابل توجه اینکه گل های درخت بیدمشک قبل از برگهای آن رشد میکنند و بسیار خوشبو می باشند.
عرق گرفته شده از گل بیدمشک همان عرق گیاهی بیدمشک می باشد که در درمان بسیاری از بیماری ها همچنین مورد مصرف بسیاری از ایرانیان قرار می گیرد.
بیشتر استفاده عرق گیاهی بیدمشک برای تهیه شربت می باشد و طبع سرد آن باعث تقویت قلب و تسکین سردرد می شود.
خواص عرق گیاهی بیدمشک
درخت بیدمشک جزء اولین درختانی می باشد که در فصل بهر به ثمر می رسد و در بخش شمال غربی ایران پرورش داده می شود . و آشنایی مردمان این ناحیه با گیاه بیدمشک بر این باورند که عرق گیاهی بیدمشک برای درمان ناراحتی های عصبی ، کم خونی و همچنین تقویت قلب بسیار مفید واقع می شود.
این گیاه بسیار مفید و مقوی به دلیل وجود موادی همچون ژرانیون ، تانن ، و سالیسین جزء بهترین گیاه برای درمان نارحتی قلبی ، تقویت دستگاه گوارش ، افزایش اشتها و درمان بیماری های عصبی بسیار مفید و مژثر می باشد.
اگر مدام عصبی هستید و از ناراحتی های عصبی رنج می برید جوشانده گیاه بیدمشک را همراه عسل مصرف کنید چرا که یک آرامبخش قوی می باشد . لازم به ذکر است که عرق گیاهی بیدمشک باعث کاهش استرس ، افسردگی و کاهش دردهای عضلانی و درمان بیماری رماتیسم بسیار مؤثر اس
سایر خواص عرق گیاهی بیدمشک
1)مخلوط جوشانده گیاه بیدمشک و عسل برای کاهش اضطراب و عرق گیاهی بیدمشک بسیار تقویت دستگاه عصبی مفید است.
2بسیار برای دستگاه گوارش مفید است و اشتها را افزایش می دهد.
3)اگر مشکل قلبی دارید برای درمان این بیماری یک سوم لیوان عرق گیاهی بیدمشک را با دو سوم لیوان آب و اضافه کردن مقداری عسل به آن میل نمایید و بعد از گذشت زمان شاهد تسکین بیماری خود می شوید.
4)مصرف عرق بیدمشک سردرد های ناشی از گرمازدگی و آلودگی را به دلیل طبیعت سرد آن از بین می رود.
5)بسیار برای تقویت روده مؤثر است و برای درمان یبوست بسیار مفید است.
6)برای کاهش تب های خفیف
7)برای کاهش قند خون بسیار کاربرد دارد.
8مصرف روزانه از عرق گیاهی بیدمشک خستگی های روزانه و کسلی و بی حالی را از بین می برد.
9)برای رفع سردرد و سرگیجه حتما از مخلوط بیدمشک و گلاب استفاده کنید.
10)کاهش تپش قلب
طریقه مصرف عرق گیاهی بیدمشک
جهت بهره مندی بیشتر از خواص بی نظیر عرق بید مشک بهتر است قبل خوردن غذا نصف لیوان از آن میل کنید ، همچنین می توانید همراه دیگر شربتها به دلیل عطر خوش آن مورد استفاده قرار دهید . برای درست کردن شربت بیدمشک یک پارچ آب خنک را با مقداری شکر مخلوط کنید ، اندازه شکر باید به مقدار کافی باشد بعد چند تکه یخ داخل پارچ بریزید و هم بزنید ، آب شربت باید حتما بسیار خنک باشد و در آخر به مقدار کافی عرق بیدمشک را به آن اضافه می کنیم.
موارد منع مصرف عرق بیدمشک
با توجه به اینکه در هیچ کتاب و مقاله ای مضراتی برای عرق بیدمشک نوشته نشده و از نظر علمی مصرف آن هیچ گونه عوارضی برای بدن ندارد اما گفته می شود که زنان باردار در دوران بارداری خود تا جایی که می شود استفاده نکنند ، همچنین افرادی که قند خونشان پایین است از مصرف بیش از حد عرق گیاه بیدمشک خودداری نمایند چرا که بیدمشک قند خون را بشدت پایین می آورد.
ما در این مقاله سعی کردیم گیاه بید مشک را معرفی نماییم و همچنین به معرفی خواص عرق گیاهی بیدمشک پرداختیم و امیدواریم بهره مند گردیده باشید . همچنین برای خرید اینترنتی عرق گیاهی بیدمشک اصل به فروشگاه آنلاین بارنلی مراجعه فرمایید و از عرقیات گیاهی اصل و به قیمت کارخانه خریداری فرمایید.

واحد فروش و مشاوره کارخانه گلاب و عرقیات بارنلی: 09138148010 - 09360356161 - 09368586849 - 03133337817

واحد تحقیق و توسعه بارنلی

کلمات کلیدی مرتبط :
خرید اینترنتی عرق گیاهی بیدمشک اصل, خواص عرق گیاهی بیدمشک, عرق گیاهی بیدمشک, عرق گیاه بیدمشک, عرقیات گیاهی اصل , عرق بیدمشک
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
انواع گلاب و عرقیات گیاهی
انتخاب رنگ برای فرش های ماشینی
مشخصات فنی فرش
زردی فرش ماشینی پس از شستشو
پخش عمده عرق نعناع
ادامه
clear-bug-div