فرش ماشینی

فرش درجه یک چه ویژگی هایی دارد ؟

buy-first-class-carpet.jpg

خریداران فرش ماشینی به دنبال محصولی با کیفیت هستند . فرش ماشینی مانند وسایل دیگر نیست که به راحتی قابل تعویض باشد ، گران قیمت بوده ، کالایی ست با دوام ، در دسته کالاهای مصرفی جای میگیرد که تا سالیان سال می تواند مورد استفاده باشد و ... . این ویژگی ها خریداران را بر آن داشته تا در راستای خرید فرش با دوام و درجه یک نهایت تلاش خود را انجام داده و در انتخاب برند ، فروشگاه و محصول از کوششی فروگذار نباشند چراکه عدم خرید فرش درجه یک مشکلاتی به همراه خواهد داشت که نیازمند صرف زمان ، هزینه و انرژی جبران ناپذیری ست .
از طرف دیگر خرید هر محصولی اگر با کیفیت نباشد مطلوب واقع نخواهد شد فرش ماشینی هم از این امر مستثنی نیست . حال موضوع مورد بحث ان است که فرش درجه یک چه ویژگی هایی دارد ؟ یا به عبارتی خریداران چطور می توانند فرش درجه یک را از فرش درجه دو و سه تمیز دهند ؟ و در یک کلام فرش درجه یک چیست ؟
موارد زیادی تحت عنوان ویژگی های فرش درجه یک وجود دارند . از مرحله طراحی نقشه گرفته تا مرحله عرضه می توان آیتم های مختلفی را پیدا کرد که در تولید یک تخته فرش درجه یک اثر گذار هستند . حضور در بازار و اقدام به خرید اگر با داشتن آگاهی و دانستن ویژگی های فرش درجه یک همراه نباشد بی شک خرید خوبی نخواهد بود .
مقاله در دست با بررسی ویژگی فرش های درجه یک به دنبال دادن اگاهی و اطلاعاتی در این زمینه به خریداران نوشته شده است . امید است مطالعه مقاله حاضر در خرید فرش درجه یک به خوانندگان کمک نماید .
فرش درجه یک چیست ؟
فرش ها از نظر کیفیت و زیبایی در 5 دسته رنک بندی می شوند . فرش های ماشینی درجه یک بهترین فرش ها و فرش های درجه 5 بی کیفیت ترین محصولات هستند . مجموعه ای از عوامل باید حضور داشته باشند تا فرشی عنوان درجه یک را به خود بگیرد . فرش های درجه یک را فرش های صادراتی هم می نامند . محصولات تولید شده در شهرک های صنعتی کاشان فرش های درجه هستند ، در بین تولید کنندگان کاشانی رقابت به حدی بالا ست که اگر تولید کنندگان در محصولات خود کم و کاستی داشته باشند یا فرش هایی با رده درجه 2 یا 3 تولید کنند از دور رقابت ها حذف خواهند شد . ویژگی های فرش های درجه یک را به دو دسته ویژگی های فنی یا کیفی و ویژگی های ظاهری تقسیم بدی می نماییم .
ویژگی های فنی فرش درجه یک چیست ؟
1-    مهم ترین عامل مواد اولیه است . اگر مواد اولیه مرغوب باشد می توان به دوام فرش و کیفیت بالای محصول امیدوار بود . مواد اولیه تولید فرش الیاف است ، نخ تار ، نخ پود و نخ خاب سه نوع نخی هستند که در تولید بکار گرفته می شوند . نخ خاب همان الیافی است که رنگ و لعاب فرش را مشخص نموده و مهم ترین نخ بشمار می رود . نخ های تار و پود به ترتیب الیافی هستند که در طول و عرض فرش حرکت کرده و پیکره بافته را شکل می دهند . فرش های درجه یک عموما از نخ های تار و پودی از جنس پلی استر و پنبه بافته می شوند و نخ خاب این محصولات از بهترین نخ های موجود یعنی الیاف اکرولیک هیت ست شده است . الیاف اکرولیک خصوصا اگر فرایند هیت ست را پشت سر گذاشته باشد دوام و زیبای بیشتری نسبت به سایر الیاف دارد .
2-    بسیاری از ویژگی های فنی فرش های درجه یک به استفاده از نخ های مرغوب بر می گردد . هنگامی که از الیاف درجه یک الکرولیک هیت ست شده استفاده کنیم فرشی خواهیم داشت : مقاوم در برابر فشار ، نور خوشید ، شست و شو ، حرارت غیر مستقیم و همچنین درخشان و براق ، با دوام و .... .
3-    فرش های درجه یک با ماشین آلات روز دنیا بافته شده اند . کیفیت دستگاه بافت در کیفیت محصول تاثیر گذار است . تکنولوژوی و فناوری بالا موجب داشتن فرش های درجه خواهد شد .
4-    نخ در رفتگی ، جا ماندن بافت ، سوراخ یا پارگی ، بافت تکراری که حاصل تکرار سیلند در یک نقطه است و ... ویژگی قالی درجه یک نیست .
ویژگی های ظاهری فرش درجه یک چیست ؟
1-    فرش های درجه یک در طرح هایی مد روز تولید شده و هرگز شاهد طرح های تکراری در محصولات درجه یم نخواهیم بود . در هر بازه ای از زمان رنگ و طرحی خاص مد شده و فروش بالایی را به خود اختصاص می دهد . اما با این وجود مهم ترین نکته در خرید فرش درجه یک سلیقه خریدار و هارمون بودن فرش با فضایی است که می خواهد در آن قرار بگیرد . داشتن طرح مد روز به معنای این نیست که طرح های اصیل و قدیمی مناسب نیستند بلکه طرح هایی مانند شاه عباسی ، افشان ، اسلیمی و .... در دسته طرح های قدیمی هستند که روز به روز با تغییراتی در نگاره ها همراه شده و در عین داشتن زیبایی و اصالت در دنیای مد و فشن حرفی برای گفتن دارند .
2-    در مرحله آهار اگر مشخص شود که فرش دارای بافت تکراری است ، نقشه متقارن بافته نشده است ، رنگی اشتباه بافته شده و ... فرش از درجه یک و صادراتی بودن ساقط می گردد .
3-    داشتن تنوع رنگی به همراه هارمونی رنگ و طرح دیگر ویژگی محصولات مرغوب به حساب می آید . دقت نمایید که یکی از آیتم های مرغوب بودن فرش خوش درخشیدن در فضاست و این اتفاق هنگامی رخ می دهد که فرش با سایر وسایل دکور و سبک معماری خانه ست شود .
4-    طرح فرش ها شامل سه دسته سنتی ، کلاسیک و فانتزی خواهد بود . انتخاب هر سبک متناسب با عواملی از جمله نحوه زندگی و معیارهای زیبایی شناسی در طراحی دکوراسیون است . گاها می توان طرح های مختلف را برای فضاهای مختلف بکار گرفته برای مثال طرح های کلاسیک و سنتی به علت شباهت و نزدیکی می توانند جایگزین مناسب یکدیگر باشند اما اگر قالی سنتی در فضایی پهن شوند که مدرن و فانتزی است ، آنطور که شایسته یک تخته فرش درجه یک است به چشم نمی آیند .
خرید فرش درجه یک
روش های خرید متفاوتی وجود دارد ، این روش های از جهات گوناگونی با یکدیگر فرش داشته و گاها در خرید بر کیفیت محصول اثر گذار است . می توانید به روش سنتی وارد بازار شده و با رایزنی با فروشنده به خرید اقدام نمایید و یا می توانید به فروشگاه های اینترنتی رفته و از مکانی خرید کنید که فروشنده همان تولید کننده است .
خرید فرش ماشینی از فروشگاه اینترنتی مزایای بیشتری نسبت به خرید از فروشگاه های فیزیکی دارد . مهم ترین مزیت اطمینان از خرید فرش درجه یک است ، چراکه خرید غیر مستقیم و مراجعه به فروشگاه های فیزیکی ممکن است به خرید محصولی تقلبی منجر شود . برند های کاشان که اساسا در حال تولید فرش های درجه یک هستند بهترین گزینه برای انتخاب کف پوشی با کیفیت ، اصیل ، زیبا و ارزان قیمت هستند . شاید برایتان جای سوال باشد که چطور می توان محصولی درجه یک را در قیمتی ارزان خریداری کرد ؟ برای پاسخ به این سوال نگاهی به تولیدات درجه یک خواهیم داشت :
1-    مواد اولیه فرش های درجه یک برند های اصیل و فاخر مستقیما از صادر کننده خریداری شده و نبود واسطه در تهیه مواد اولیه ارزان تر تمام شدن هزینه تولید را به همراه خواهد داشت .
2-    استفاده از دستگاه های بافت با فناوری بالا و کمک گرفتن از نیروی متخصص بازدهی بالایی به همراه خواهد داشت . بازدهی بالا ، استهلاک کم و عدم پرت منابع در کنار سایر عوامل تولیداتی با کیفیت بالا و درجه یک را به قیمتی مطلوب عرضه خواهد کرد .
3-    تمام برندهای مطرحی که محصولات درجه یک را ارزان قیمت به دست مشتری می رسانند از روش های نوین عرضه استفاده می کنند . وقتی مسیر عرضه کوتاه می شود که واسطه های حذف شوند و وقتی واسطه های حذف می شوند سهم بالایی از قیمت که تحت عنوان ارزش افزوده در زمان دست به دست شدن کالا افزوده شده بود از بین می رود . حذف این هزینه ها که هزینه سربار نام دارند از موارد مهم در کاهش قیمت تمام شده محصول است .
4-    خرید فرش درجه یک از فروشگاه اینترنتی با صرفه جویی در رفت و آمد و عدم نیاز به صرف انرژی و هزینه در کنار ارسال رایگان محصول باز هم هزینه خرید را برای مشتریان کاهش می دهد .
فروشگاه بارنلی ، عرضه کننده انواع فرش ماشینی درجه یک کاشان است . استفاده از الیاف مرغوب آکریلیک در بافت محصولات ، بالا بردن شانه و تراکم برای زیبایی و کیفیت بالای آن ، از رموز موفق این فروشگاه در فروش است . تمامی محصولات این فروشگاه ، از برچسب و ضمانت نامه و بیمه نامه برخوردار است و این اطمینان بر درجه یک بودن فرش های ماشینی می باشد .

کلمات کلیدی مرتبط :
خرید فرش درجه یک, فرش درجه یک, فرش ماشینی درجه یک, فرش صادراتی,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فروش عمده عرق بیدمشک
فروش عمده گلاب درجه یک کاشان
راهنمای کامل در مورد تشخیص فرش 700 شانه از فرش طرح 700 شانه
طرح های فرش ماشینی 1200 شانه
خواص درمانی و ویژگی های آویشن
ادامه
clear-bug-div