فرش ماشینی

فرش ماشینی 1200 شانه

carpet-1200-reeds-of-kashan.jpg

بازار فرش و قالی پر است از انواع و اقسام محصولات . گذر زمان بر تنوع و انواع فرش ها افزوده است . ابتدایی ترین بافته های فاقد چنین تنوعی بوده و صرفا جهت عایق کردن خانه ها محافظت در برابر حشرات و ... بافته می شده اند . اما در حال حاضر فرش های ماشینی پا را از این حد فراتر گذاشته و کاربردهای مختلفی به خود گرفته اند . برای مثال فرش های 1200 شانه علاوه بر عایق بودن و پوشاندن کف اتاق ، به طر عجیبی دکوراسیون را دگرگون کرده و بر زیبایی خانه می افزایند .

فرش های ماشینی که اولین بار در کارخانه جات راوند شهر کاشان به مرحله تولید رسیدند صرفا دارای شانه 350 بوده و در طرح های محدودی با رنگ زمینه روناسی ، گلی و لاکی به بازار عرضه می شدند . فرش های ماشینی از ابتدا مورد استقبال بالایی از سوی خریداران قرار گرفته و این موضوع زمینه را جهت حضور تولید کنندگان و سرمایه گذاران به صنعت فرش و قالی فراهم آورد . تعداد تولید کنندگان افزایش یافته و رقابت سر گرفت . هر تولید کننده جهت بدست اوردن سهم بیشتری از بازار نسبت به تولیدات بهتر اقدام نمود و بافته ها به سمت کیفیت بالا حرکت کردند . تولیدات با کیفیت کافی نبوده چراکه تعداد زیادی از تولید کنندگان خصوصا برندها کاشان در حال تولید فرش های باکیفیت بودند ؛ از همین رو تولیدکنندگان به فکر تولیداتی زیبا و چشم نواز بودند که بتوانند در نگاه اول دل خریداران را بدست آوردند . فرش های 1200 شانه یکی از همین محصولات است . محصولاتی لوکس و فاخر که نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند . می توان فرش های ماشینی 1200 شانه را زیباترین فرش های ماشینی بازار معرفی نمود . مقاله حاضر تحت عنوان فرش ماشینی 1200 شانه به بررسی ویژگی های این محصول پرداخته و پس از پرداختن به معرفی آن در پی ارائه راهکارهایی جهت خرید فرش ماشینی 1200 شانه اصل با قیمت ارزان خواهد بود .

فرش ماشینی 1200 شانه چیست ؟
دسته بندی بر اساس شانه و تراکم موردی ست رایج . از این رو فرش های ماشینی به دسته های مختلفی شامل فرش های 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه ، 1200 شانه و 1500 شانه تقسیم می شوند . فرش های 500 شانه به علت پایین بودن ظرافت و روش های بافت کمتر در خانه ها مورد استفاده قرار گرفته و باب مکان های عمومی مانند مساجد ، بارگاه ، ادارات ، راهرو های عمومی ، سالن ها و ... هستند . فرش های ماشینی 700 شانه با داشتن دوام بالا برای مکان های پررفت و آمد خانه تقاضا شده و قیمت پایین آن در کنار سایر ویژگی ها فرش700 شانه را به محصولی کاربردی در فضاهای پرتردد تبدیل کرده است . فرش های ماشینی 1000 شانه نسبت به فرش های 700 شانه ریز بافت تر و زیباتر به نظر می رسند ، این محصولات برای فضاهایی مانند پذیرایی مناسب هستند ، اما فرش های 1200 شانه بی رقیب ترین فرش ماشینی برای قسمت های لوکس نشین خانه و فضاهایی ست که نیازمند جذابیت و دکور زیبا هستند . فرش های 1500 شانه به تازگی و در تعداد محدود تولید می شوند قیمت بسیار بالای فرش های 1500 شانه و انحصار در تولید موجب آن شده که تا کنون در دسته فرش های رایج و پر متقاضی قرار نگیرند . بیشترین عرضه و تقاضا به فرش های ماشینی 700 شانه ، 1000 شانه و 1200 شانه تعلق دارد .

اما فرش 1200 شانه به چه معنا ست ؟
 فرش 1200 شانه که در تراکم های مختلفی در بازار قابل خرید هستند ، بافته هایی ماشینی می باشند که در هر متر عرض خود تعداد 1200 گره دارند . گره ها وظیفه اصلی در بافت را ایفا می نمایند . نخ های خاب بوسیله گره ها به دل فرش که همان نخ های تار و پود هستند متصل شده و پیکره فرش را شکل می دهند . هرچه تعداد این گره های بیشتر باشد ، تعداد شانه بیشتر شده و بر ریزبافی فرش افزوده خواهد شد . با این توضیحات فرش های 1200 شانه نسبت به فرش های 700 شانه و 1000 شانه ریز بافت تر ، زیباتر و در هم تنیده تر خواهند بود .

کاربرد فرش ماشینی 1200 شانه
فرش های 1200 شانه ویژگی های متفاوتی نسبت به سایر محصولات دارند که در ادامه با این ویژگی ها اشنا خواهیم شد . ویژگی های متفاوت منجر به کاربرد متفاوت می شود . زیبایی و ریزبافی مهم ترین ویژگی است که در فرش های ماشینی 1200 شانه خود نمایی می کند . پس بنابر این ویژگی متفاوت کاربرد اصلی فرش های ماشینی 1200 شانه پهن شدن در فضاهای لوکس خانه می باشد . این محصولات معمولا در زیر پای مهمان ها قرار گرفته و موارد استفاده ای در فضاهای پر تردد و شلوغ ندارند . تابلو فرش های به عنوان فرش هایی در ابعاد کوچک که وظیفه زیبایی خانه را بر عهده دارند در شانه 1200 و با تنوع رنگی فوق العاده بالا تولید می شوند .

ویژگی فرش های ماشینی 1200 شانه
همانطور که در بالا اشاره شد مهم ترین ویژگی فرش های 1200 شانه که آن را از سایر بافته های متمایز می کند داشتن زیبایی حاصل از ریز بافی ست . این مورد به حدی مشهود است که بازاریان و متخصصان فرش می توانند با نگاه به ظاهر فرش تعداد گره و شانه و تراکم محصول را تشخیص دهند .

مورد دیگر به ضخامت فرش مربوط می باشد ، فرش های 1200 شانه ضخامت کم تر ، وزن و حجم کم تر و ارتفاع نخ خاب کوتاه تری نسبت به بافته های کم شانه دارند . کم تر بودن ضخامت گاها مزیت و گاها نقص است . ضخامت و وزن کم جابجایی فرش را راحت تر کرده و فرد به راحتی می تواند با جابجا کردن گاه و بی گاه فرش از پوسیدگی و ایجاد کپک در زیر بافته جلوگیری نماید . اما از طرف دیگر این ضخامت اندک دوام و مقاومت فرش را در برابر فشار و پاخوردگی کم کرده است . از همین رو فرش مناسب باری مکان های پرتردد نخواهد بود  . کم تر بودن ارتفاع نخ خاب دلیل دیگری ست بر زیبایی محصول .

نمی توان از نخ های ضخیم و بی کیفیت در دستگاه بافت فرش 1200 شانه استفاده نمود ، تولید کننده برای تولیدات فرش ماشینی 1200 شانه چاره جز بکارگیری نخ های نازک و با دوام ندارد . پس فرش مورد نظر اگر اصل باشد با کیفیت بوده و ظرافت آن دلیلی بر کم کیفیت بودن نخواهد بود .

ریز بافی و استفاده از الیاف نازک بستر فرش های 1200 شانه را باب طرح ها و نقشه های شلوغ با نگاره های ریز و ظریف نموده است . هرچه شانه و تراکم بیشتر باشد ، ریزه کاری های نقشه بهتر نمایش داده خواهد شد . پس طرح های زیبا و نگاره های چشم نواز بر فرش های 1200 شانه عمومیت بیشتری دارد .

روش های خرید فرش ماشینی 1200 شانه
تنوع و رقابتی که در ابتدا عنوان شد تا مرحله عرضه محصول نفوذ کرده و شاهد آن هستیم که تولیدکنندگان برای فروش بیشتر ، عرضه محصولات به قیمت کم تر و راحتی خرید مشتری انواع روش های خرید را بکار می گیرند .

1-    اولین روش خرید همان خرید سنتی و مراجعه به بازار های فیزیکی است . روش خرید سنتی غیر مستقیم بوده و از طریق واسطه ها به انجام می رسد .

2-    روش های خرید مستقیم در وهله دوم معرفی می شوند . این روش های شامل : خرید حضوری از درب کارخانه و خرید اینترنتی از فروشگاه های انلاین می باشد .

روش های دیگری مانند مراجعه به نمایشگاه ها ، مراکز پخش و ... هم قابل استفاده هستند . از آنجایی که فرش های 1200 شانه محصولات نوین و زیبای تولید کننده هستند بی شک در نمایشگاه ها عرضه شده و به قیمت مناسبی به فروش می رسند .
در مورد خرید اینترنتی ، شما می توانید به فروشگاه اینترنتی برند مورد نظر مراجعه کرده و در دسته فرش های ماشینی 1200 شانه انواع محصولات 1200 شانه برند را تماشا کنید . ویژگی هر محصول در فروشگاه اینترنتی ذکر شده و در صورت داشتن هرگونه سوال تخصصی مشاوران و کارشناسان آنلاین اماده پاسخگویی به سوالات شما خوهند بود .

مزایای خرید به روش اینترنتی بسیار زیاد است ، اگر قصد خرید فرش ماشینی 1200 شانه اصل ، با کیفیت و زیبا را در قیمت مناسب دارید بهترین گزینه خرید از فروشگاه های اینترنتی است . نکته مهم درخرید اینترنتی انتخاب فروشگاه است . در این روش فروشنده مجازی می باشد پس با انتخاب برند مناسب از فروشنده و فروشگاه مطمئن شوید . یکی از بهترین برند های موجود گروه تولید فرش و قالی بارنلی است . خرید فرش ماشینی 1200 شانه از برند بارنلی کیفیت و داوم را به همراه خواهد داشت . فروشگاه اینترنتی بارنلی کالای خریداری شده را درب منزل به شما تحویل داده و زیبایی محصول می تواند تا سالیان سال در فضا خوش بدرخشد .

کلمات کلیدی مرتبط :
فرش 1200 شانه, خرید فرش ماشینی 1200 شانه, فرش مناسب, فرش ماشینی 1200 شانه اصل
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فرش شگی یا پرز بلند
خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی
مشخصات فنی فرش
بهترین قیمت فرش ماشینی کاشان
گلیم فرش ماشینی
ادامه
clear-bug-div