فرش ماشینی

گبه طرح بختیاری

گبه طرح بختیاری
جهت بزرگنمایی روی تصاویر زیر کلیک نمایید
گبه طرح بختیاری گبه طرح بختیاری
شماره انبارداري: 701 
مقدار: 1000 عدد

فروش آنلاین گبه طرح بخیاری

مشخصات فنی

شانه: 700
کیفیت: ممتاز درجه یک
تراکم: 1400
ابعاد: 50*80 | 1.5*2.25 | 2*3 | 3*4 | 2.5*3.5
جنس نخ: پلی استر هیت ست
ماشین بافت: shonherr
5,800,000 ریال 
رنگبندی:
وضعيت موجودي: موجود است
تعداد:  
افزودن به ليست مقايسه | افزودن به لیست مورد علاقه

خرید گبه بختیاری
فرش گبه طرح بختیاری جزء یکی از زیباترین طرح های موجود در بازار است که طرفداران بسیار زیادی در بین مردمان شهرها پیدا کرده است . گبه زیباترین طرح های بختیاری است که ویژگی های آن عبارتند از : سادگی ولی در عین حال پر از معنا و مفهوم و همچنین دارای زیبایی های بسیار متناسب با سلایق مردمان شهرنشین را دارا می باشد.
گبه طرح بختیاری چیست؟
گبه یک نمونه فرش از جنس قالی که به دست هنرمندان بختیاری ، عشایری و ایل قشقایی بافته می شود که این گونه فرش دارای پرزهای بلند می باشد چرا که در بافت گبه از پود بسیار بیشتری استفاده می شود که باعث نرم شدن گبه می شود . در بافت گبه مقدار پودها حتی بین 3 تا 8 پود و بلندی پرزها که به آن اشاره کردیم یک سانتی متر می باشد که بسیار قابل توجه است.
بر خلاف دیگر طرح ها که نقشه اصل کار بافندگان است بافندگان گبه از نقشه ی خاصی که از پیش تعیین شده باشد استفاده نمی کنند ، و معمولا طرح هایی که از گذشتگانشان بدانها رسیده و یا طرح هایی ذهنی را از خود ابداع کرده و می بافند . گبه در بخشهای مختلف ایران بافته می شود نظیر چهارمحال بخیاری ، اصفهان و کهکیلویه و بویراحمد و ... که تمامی بافندگان این شهرها از رنگهای روشن مانند سفید و کرم در بافت گبه استفاده می کنند . وجه اشتراک گبه های بافته شده توسط هنرمندان ایرانی نقش های سنتی می باشد که بسیار مورد قبول و محبوبیت واقع شده است.
ابزار کار بافندگان گبه
ابزار مورد استفاده بافندگان گبه زیاد تفاوتی با سایر بافندگان دیگر قالی ها ندارد و شامل دارهای افقی ، میله های پودکشی ، قیچی قالی و قلاب می باشد ، ولی اصل موضوع طرح ذهنی بافندگان گبه می باشد که منحصر بفرد است و به طور حتم میتوان گفت که اگر در سرار ایران صدها هزار گبه وجود داشته باشد غیر ممکن است دو طرح دقیقا یکسان و مشابه یافت شود چرا که هر کدام منحر بفرد ذهن بافنده می باشد . دلیل این امر این است که هنرمندان گبه بافی از نقشه استفاده نمی کنند و بافت یک گبه ابداع خودشان است.
مناطق گبه بافی
بافت گبه اصولا در بین عشایر و مناطق عشایری و روستایی بوده است که به معروف ترین آنها می توان به شهر دوگنبدان ، گچساران ، برازجان ، روستای شول ، باشت ، چشمه بلقیس و .... اشاره کرد که نقش بسیاری در زنده نگه داشتن گبه داشته اند.
یکی دیگر از مراکز مهم بافت گبه استان فارس می باشد که ایل های قشقایی ، ممسنی ، بختیاری و خمسه در آنجا ساکن بوده اند و می توان یکی از بهترین گبه های ایران را حاصل دست رنج ایل قشقایی فارس دانست که حتی در خارج از ایران نیز دارای محبوبیت بسیار بالایی می باشد.
جهت آشنایی بیشتر با محصولات با طرح گبه و خرید اینترنتی گبه بختیاری به فروشگاه آنلاین بارنلی مراجعه فرمایید.

نظري براي اين محصول ثبت نشده است.


نوشتن نظر خودتان

بد          خوب

نظر:

تذکر: از HTML پشتیبانی نمیشود!

  captcha_image_title  
refresh_captcha_image_title
clear-bug-div