فرش ماشینی

بهترین فرش ماشینی کدام است ؟

best-carpet-kashan.jpg

با توجه به نکات ضروری که در خرید یک فرش ماشینی باید در نظر گرفت ، بر آن شدیم تا مطالبی را در این باره برایتان بیان نماییم . امید است با مطالعه این مطالب ، بهره لازم را از اطلاعات موجود در ان ببرید . در این مقاله می خواهیم ابتدا در مورد عمر فرش و عوامل موثر در این مورد ، سپس توضیحی مختصر در مورد شانه و تراکم ، رنگ زمینه ، طرح های فرش ماشینی ، سنتی یا مدرن بودن آن و در نهایت معرفی یکی از شرکت های تولید و عرضه کننده این محصول سخن بگوییم .

 

طول عمر فرش ماشینی

عمر یک فرش ماشینی وابسته به عوامل متفاوت و مختلفی قابل تغییر می باشد که در حال حاضر تولید کنندگان تمام سعی خود را به کار گرفته اند تا محصولات خود را به گونه ای بافته و تولید نمایند که دارای طول عمر بالا و دوام و ماندگاری بالایی باشد . مهمترین و اولین عاملی که در این مبحث موثر می باشد ، جنس نخ و الیاف به کار رفته در فرش است که در انواع مختلفی موجود است . از جمله الیافی که برای بافت قالی ماشینی از آن استفاده می کنند می توان به پشم ، پلی استر ، پلی پروپیلن ، ویسکوز ، نخ ترک و اکریلیک اشاره نمود که در بین الیاف های نام برده اکریلیک دارای کیفیت و مرغوبیت بالاتری بوده و از محبوبیت خاصی نیز در بین مردم برخودار می باشد . به طور کلی می توان این گونه بیان نمود که بیشترین طول عمر در الیاف ها مربوط به پشم و اکریلیک است که در مدت زمانی طولانی تا بیش از 30 می توان آن را استفاده و نگهداری نمود . برخی از الیاف های مصرفی مانند پلی پروپیلن و یا ابریشم مصنوعی ( پلی استر ) دارای طول عمر کمتری بوده و برای محیط هایی با رفت و آمد بالا مناسب نمی باشد . پردازش هایی خاص که روی الیاف صورت می گیرد مانند هیت ست کردن نیز می تواند در افزایش عمر و دوام فرش تاثیر گذار باشد .در الیاف های نام برده درجه کیفیت متغیر است و تنها الیافی که دارای بالاترین درجه کیفیت باشد طول عمر فرش را به حداکثر میزان خود می رساند . به عنوان مثال الیاف اکریلیک با درجه کیفیت های متفاوتی و طول الیاف گوناگون در بافت و تولید فرش های ماشینی مورد استفاده قرار می گیرد . بیان این نکته در این قسمت ضروری است که الیاف با درجه کیفیت پایین دارای پرزدهی بالایی هستند و در مدت زمانی کوتاه فرسوده و از بین می روند .

 

تراکم و شانه فرش ماشینی

دو مورد از مهم ترین مشخصه های موجود در هر تخته از فرش ماشینی ، تراکم عرضی و تراکم طولی ان می باشد . درحال حاضر فرش های ماشینی در تعداد شانه و تراکم های متفاوتی بافته و تولید می شود . برای فهم بهتر این دو مشخصه می توان اینگونه بیان نمود که ؛ به مجموع گره و یا ریشه های بافته شده در یک متر از عرض فرش را تراکم عرضی می گویند که تعداد کثیری از افراد آن را با اصطلاح شانه می شناسند . از جمله تعداد شانه های رایج در بازار فعلی می توان به 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه ، 1200 شانه و 1400 شانه اشاره نمود . هر چه تعداد شانه در یک فرش بیشتر باشد ظرافت و ریز نقشی ان نیز بیشتر خواهد بود .


به اجتماع ریشه های بافته شده در یک متر از طول فرش نیز تراکم طولی می گویند که افراد با همان اصطلاح تراکم آن را می شناسند . تراکم معمول در بازار عبارتند از 1000 ، 2550 ، 2700 ، 3000 ، 3600 و 4500 . هر چه میزان تراکم در یک محصول بیشتر باشد ، فرشی متراکم تر خواهیم داشت . هرچه تعداد شانه و تراکم در یک فرش ماشینی افزایش یابد ، حجم نخ مصرفی زیاد شده و درنتیجه فرشی ریز بافت تر که دارای سطحی سخت تر خواهد بود را داریم . شایان به ذکر است که افزایش تراکم و شانه علاوه بر بالا رفتن وزن فرش ، افزایش قیمت محصول را نیز به دنبال دارد . فرش ماشینی با تراکم عرضی و طولی بالا همانند فرش 1200 شانه با تراکم 3600 را دستبافتگونه نیز می نامند .

 

رنگ زمینه در فرش ماشینی

اصولا برای بافت هر فرش ماشینی یک رنگ را به عنوان رنگ غالب انتخاب و استفاده می کنند که از چند جهت قابل توجه است . به طور کلی رنگ هایی که تحت عنوان رنگ زمینه مورد استفاده قرار می گیرد را می توان به سه دسته رنگ سرد ، گرم و خنثی تقسیم نمود . شما باید در هنگام خرید فرش ماشینی متناسب با محل زندگیتان و همین طور سبک زندگی خود رنگ زمینه را انتخاب کنبد . برای مثال فرش با رنگ زمینه روشن برای خانه هایی که رفت و امد بالایی در آن صورت می گیرد و یا خانه هایی که کودکی خردسال دارند مناسب نمی باشد . موضوع دیگر روانشناسی رنگ ها در تکمیل دکوراسیون داخلی است که در جلوه و نمود وسایل و زیبایی دکوراسیونتان بی تاثیر نمی باشد . برای نمونه فرش های روشن فضای خانه را بزرگتر و دلبازتر جلوه می دهند و رنگ های تیره خانه را جمع تر و کوچک تر نشان می دهند .

 

طرح های فرش ماشینی

امروزه با در نظر گرفتن نیاز و سلیقه های متفاوت افراد فرش های ماشینی را در طرح و نقشه های متنوعی با سبک هایی متفاوت بافته و تولید می کنند . برخی طرح ها را با نقشه هایی پرتراکم ، بعضی را با نقشه های ساده ، برخی با نقشه سنتی و بعضی را نیز با نقشه های مدرن طراحی کرده و نقش می زنند . طرح فرش ماشینی را باید با توجه به مواردی مانند سبک و سیاق زندگیتان و غیره انتخاب کنید و موارد زیادی را باید مدنظر قرار دهید . به عنوان مثال فرش هایی که در طرح خود ترنج یا مرکز ندارند فضا را بزرگتر جلوهمی دهند پس این مورد برای منازلی با متراژ پایین مناسب است . فرش های دارای طرح شلوغ فضا را کوچک تر نشان می دهد .

 

فرش ماشینی مدرن یا سنتی

اکنون شما می توانید فرش های ماشینی را علاوه بر طرح های سنتی که شباهتی بالا به طرح قالی دستبافت دارد در مدلهای مدرن نیز بافته و تولید نمایند . استفاده از فرش مدرن ممکن است برای بعضی کاربردها نامناسب باشد پس در حین خرید و انتخاب باید به این موضوع توجه نمود . فرش های مدرن پرز بلند برای مکان های پر رفت و آمد نامناسب هستند زیرا میزان آسیب دیدگی آنها بالا رفته و از عمر این محصولات کاسته می شود . علاوه بر این مورد نظافت آن نیز کاری بس دشوار می باشد . فرش مدرن مانند فرش های شگی یا پرزبلند برای محل های کم رفت و آمد مثل اتاق خواب مناسب می باشد .

 

شرکت عرضه کننده فرش ماشینی

از مهمترین عواملی که در هنگام خرید باید به آن توجه نمایید برند و مارک شرکت تولید کننده یا عرضه کننده محصول است ، زیرا افراد زیادی هستند که فرش های تقلبی را به فروش می رسانند . پس معتبر بودن شرکتی از آن خرید می کنند بسیار حائز اهمیت است . فروشگاه اینترنتی فرش بارنلی ، یکی از عرضه کنندگان فرش ماشینی است که محصولات خود را با کیفیتی بالا و قیمتی مناسب ارائه می دهد . شما می توانید با مراجعه به فروشگاه آنلاین بارنلی از تمامی محصولات متنوع آن بازدید نموده و پس از بررسی های لازم محصول مورد نیاز خود را انتخاب و خریداری نمایید . محصولات موجود در سایت بارنلی تماما دارای ضمانت نامه معتبر به همراه بیمه نامه می باشد .

کلمات کلیدی مرتبط :
'بهترین فرش ماشینی' , خرید فرش ماشینی , 'فرش مدرن' , 'فرش 1200 شانه' , 'فرش با رنگ زمینه روشن'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فروش عمده عرق خارشتر
فرش 1200 شانه 8 رنگ
فرش فانتزی
خواص باورنکردنی گلاب
عرق نعنا دوآتیشه
ادامه
clear-bug-div