فرش ماشینی

فرش ماشینی 700 شانه کاشان

carpet-kashan-700-reeds.jpg

بر همگان مبرهن و آشکار است که یکی از پر فروش ترین و محبوب ترین دسته های فرش بین خریداران فرش ماشینی 700 شانه است ، این محصول خصوصا زمانی که در کارخانه های فرش کاشان تولید شده باشد بیش از هر فرش دیگری توجه خریداران را به خود جلب می کند . بی شک محبوبیت چنین فرشی به علت ویژگی های خاص و منحصر بفرد آن است . ویژگی هایی که در کنار هم توانسته اند کیفیت مناسب ، ظاهری زیبا و قیمتی مطلوب را برای فرش 700 شانه به ارمغان آورند . فرش های 700 شانه در یک دسته بندی کلی از نظر فنی به سه گروه 700 شانه واقعی ، 700 شانه تبدیلی و طرح 700 شانه تقسیم می شوند . که در این مقاله به دنبال معرفی هر کدام از این دسته ها و بررسی ویژگی انواع فرش های 700 شانه هستیم . امید است پس از مطالعه این نوشتار خواننده با فرش مورد نظر آشنا شده و بتواند با دقت و اطلاعات بیشتری نسبت به خرید فرش ماشینی اقدام نماید .

 

فرش 700 شانه واقعی

مطلوب ترین فرش ماشینی 700 شانه ، فرش 700 شانه واقعی است . به عبارتی می توان آن را خالص ترین نوع 700 شانه معرفی کرد . همانطور که از نام محصول پیداست ، در فرش ماشینی 700 شانه واقعی تعداد 700 شانه یا گره عرضی بکار گرفته شده است که تراکم های مختلفی را پوشش می دهد . تراکم این فرش ها از 2100 تا 3000 گره طولی را در بر می گیرد . رایج ترین و بهترین تراکم همان 2550 است که در عموم فرش های این گروه به چشم می خورد . فرش ماشینی 700 شانه مانند تمام بافت های دیگر درجه بندی های متفاوتی دارد که در محصولات درجه یک یا اصل و صادراتی شاهد 8 تا 10 رنگ اصلی خواهیم بود . رنگ هایی که با ظرافت و زیبایی بالا در نقشه بکار رفته اند و نگاره هایی فاخر را به تصویر کشیده اند . نوع درجه یک با اندکی تفاوت قیمت نسبت به نوع درجه دو به فروش می رسند . لازم است در مورد فرش 700 شانه بدانیم که این نوع فرش ها به کمک ماشین آلات و دستگاه های قدرت مندی که توسط کشورهای اروپایی ساخته و به ایران صادر می شوند تولید شده و در اختیار مصرف کنندگان داخلی و خارجی قرار می گیرد . از معروف ترین و مجهزترین ماشین آلات بافت فرش های 700 شانه می توان به دستگاه hcpx2  ساخت کشور بلژیک اشاره نمود که در تولید فرش های 700 شانه درجه یک بیشترین نقش را دارند .

 

فرش 700 شانه تبدیلی

در کنار فرش های واقعی ، فرش 700 شانه تبدیلی نوع دیگری از 700 شانه هستند که در بازار معاملات به چشم می خورند ، فرش تبدیلی فرشی است که به وسیله دستگاه های بافت فرش 500 شانه و با تعداد شانه 500 و تراکمی کمتر از فرش 700 شانه واقعی تولید می شود اما طی عملیات آخر یعنی مرحله آهار یا پردازش مورد تغییر قرار می گیرد و به 700 شانه از نوع تبدیلی ، تبدیل می شود . در محله آهار تعداد شانه ها به 700 افزایش می یابد اما تراکم پایین محصول خریدار را نسبت به تبدیلی بودن فرش آگاه می نماید . این نوع فرش ها معمولا در تراکم 1500 و در 7 رنگ اصلی و واقعی به بازار فرش  و قالی ورود پیدا می کنند . فرش 700 شانه تبدیلی به علت داشتن کیفیت و زیبایی پایین تر از فرش های 700 شانه واقعی ، قیمتی به مراتب کمتر نیز خواهند داشت . به علت شباهت بالای فرش های 700 شانه تبدیلی و واقعی به خرج دادن دقت فراوان و مشورت با افراد خبره هنگام خرید لازم و ضروری است .

 

فرش ماشینی طرح 700 شانه

در واقع فرش ماشینی طرح 700 شانه ، فرش 700 شانه نیست و بر خلاف تصور عموم تنها به علت داشتن طرح ها و نگاره هایی شبیه به فرش 700 شانه نامی مشابه با این محصولات به خود گرفته است . در بافت فرش هایی از پرفروش ترین و زیباترین طرح هایی که در فرش های 700 شانه بکار گرفته شده است ، کمک می گیرند از همین رو به بافته هایی که شانه هایی متفاوت دارند ( عموما 500 شانه و تراکم 1000 ) ولی در طرح و نگاره 700 شانه بافته شده اند نام طرح 700 شانه به آنها اتلاق می شود . فرش های طرح 700 شانه را در 7 یا 8 رنگ اصلی می تواند تهیه نمود . این محصولات از نظر کیفیت ، زیبایی و قیمت در رده ای بالاتر از فرش های 500 شانه و رده ای پایین تر از 700 شانه واقعی قرار دارند . طرح های مشتری پسند ، متنوع و زیبا در کنار داشتن قیمتی مناسب تر از فرش های 700 شانه فروش محصول را به خصوص در بین افرادی که بودجه پایینی جهت خرید فرش دارند بسیار رایج و محبوب نموده است .

 

نکات قابل توجه هنگام خرید فرش 700 شانه

بهترین راهنما هنگام خرید فرش برچسب و شناسنامه فرش است . قطعه ای کاغذ که تمام مشخصات مورد نیاز ما را بر پشت فرش نصب کرده و مورد مهمی در خرید به شمار می رود . کیفیت درجه یک ، درجه دو و درجه سه در بین تمام بافته های نساجی رواج دارد . هر 3 دسته فرش 700 شانه نیز به همین گونه بوده و هنگام خرید باید به درجه و کیفیت دقت شود . اگر بخواهیم سه دسته فرش 700 شانه را رده بندی نماییم باید بدانیم که فرش 700 شانه واقعی کیفیت و ظاهری بهتر از دو مورد دیگر دارد . فرش 700 شانه تبدیلی با اندکی اختلاف در رده دوم و فرش طرح 700 شانه کیفیت و زیبایی کمتری نسبت به سایرین دارد .


در کنار دسته بندی های مختلف مهم ترین عامل در تعیین کیفیت ، الیاف و جنس نخ خصوصا نخ خاب است . از همین رو در داشتن فرشی با کیفیت و با دوام باید به نکات زیر دقت شود :

الف – جنس الیاف مصرفی در بافت

ب – درصد خلوص الیاف و همچنین درصد مواد مصنوعی و ناخالص بکار رفته در نخ

ج – تکنولوژی و فناوری ماشین آلات بافت

گروه تولیدی بارنلی از تولید کنندگانی ست که با سابقه درخشان در صنعت فرش و قالی در زمینه تولید انواع فرش های 700 شانه نیز تخصص خاصی داشته و بهترین محصولات را با کمترین قیمت تولید می نماید . نگاهی به وب سایت این گروه تولیدی گواهی بر این مدعا ست . طرح های متنوع ، ظاهری زیبا ، کیفیت بالا ، ارائه انواع ضمانت نامه های معتبر ، قیمتی مطلوب ، خریدی آسان و مطمئن از جمله ویژگی های خرید از فروشگاه های آنلاین گروه تولیدی بارنلی است .

کلمات کلیدی مرتبط :
'فرش 700 شانه کاشان' , 'فرش 700 شانه یعنی چی' , 'فرش 700 شانه تراکم 2550' , 'فرش ماشینی 700 شانه کاشان' , 'فرش ماشینی 700 شانه'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
سلامت پوست و مو با استفاده از عرقیات گیاهی
چند قانون برای خرید فرش ماشینی
راهنمای کامل در مورد تشخیص فرش 700 شانه از فرش طرح 700 شانه
درمان فوری تب
ویژگی های فرش کاشان
ادامه
clear-bug-div