فرش ماشینی

مشخصات بهترین فرش ماشینی

character-best-machine-carpet.jpg

از مزایای جو  رقابتی در بازار فرش و قالی وجود تولیدات متنوع از برند های مختلف است که می تواند پاسخگوی تمام سلایق و علایق مشتریان باشد . تفاوت سلیقه در بین جوانان و بزرگسالان برخی را به سمت فرش مدرن و برخی را به سمت فرش کلاسیک و سنتی کشانده است . تفاوت بین خریدارانی که در شهر های مختلف زندگی می کنند ، خریداران خارجی و داخلی ، اقشار مختلف جامعه با بودجه متفاوت ، فرهنگ متفاوت و ... در نهایت باعث می شود که تولید کنندگان محصولاتی با تنوع بسیار بالا تولید کنند .
علاوه بر ظاهر این تنوع در جنس نخ ها و مواد اولیه هم بسیار رواج دارد . البته تنوع جنس و کیفیت که مستقیماً بر قیمت اثر گذار است ، از نظر تأمین خریداران با بودجه های متفاوت بسیار حائز اهمیت است . البته آگاه کردن خریدار از جنس و دادن اطلاعات دقیق از سوی فروشنده جهت رسیدن به هدف این موضوع الزامی ست . چراکه عده ای از تنوع بالای محصولات و آگاهی کم خریداران سوءاستفاده نموده و فرش های با کیفیت پایین را با قیمت بالا به فروش می رسانند . برای جلوگیری از این سو استفاده ها ، لازم است خریداران نسبت به بالا بردن آگاهی خود اقدام نمایند .
به دلایل مطرح شده جا دارد در این نوشتار به بررسی و صحبت در مورد مشخصات بهترین فرش ماشینی بپردازیم . با مطالعه این مقاله و پس از آشنا شدن با ویژگی ها و مشخصات فرش خوب خواهیم توانست در بین محصولات موجود در بازار به شناسایی بهتری فرش بپردازیم .

ویژگی های فنی بهترین فرش ماشینی
از نظر جنس در بین فرش های ماشینی موجود بهترین فرش ، فرشی ست که با الیاف اکرولیک هیت ست شده بافته شده باشد . فرش هایی با نرمی و لطافت خاص که درخشان تر و مقاوم تر از سایر جنس ها هستند . الیاف آکرولیک آنقدر نرم و لطیف اند که بدون احساس چسبندگی و زبری به راحتی زیر پا منعطف شده و قابلیت برگشت بالایی دارند .
نخ خاب از الیاف آکرولیک پس از هیت ست شدن در کنار مقاومت بالا دانه دانه شدن و کلافه گی را هم از دست می دهند .
 اگر فرش بوی پلاستیک یا مواد نفتی بده یا درخشان و برق نباشد امکان آنکه در دسته بهترین فرش ها قرار داشته باشد کم است . همچنین اگر با دست کشیدن روی فرش حس زبری یا سفتی دست داد و یا رنگ ها شبیه به حالت غبار گرفته یا آلوده باشند ، جنس فرش از پلی استر بوده و در رده پایین تری از فرش های اکرولیک قرار می گیرد .
بهترین فرش ماشینی دارای برچسب و شناسنامه صحیح و سالم ، بدون خش و خط خوردگی هستند . اگر تولید کننده یا فروشنده نسبت به محصول خود اطمینان کامل داشته باشد و بهترین فرش را ارائه دهد قطعا به همراه گارانتی و ضمانت فروش خواهد بود ، فرش هایی که خدمات پس از فروش یا گارانتی به همراه ندارند در این زمینه می توانند شک بر انگیز باشند .

ویژگی های ظاهری بهترین فرش های ماشینی
همان طور که در بالا اشاره شد مشخصات بهترین فرش ماشینی به کیفیت محدود نمی شود ، برخی ویژگی های ظاهری هم در تعیین این مورد نقش دارند ، طرح و نقشه به عنوان مورد مهم در ظاهر فرش ، شانه و تراکم به عنوان موردی مشترک بین ظاهر و کیفیت فرش ماشینی ، ترکیب رنگ و ... از جمله این موارد به حساب می آید .
هر چه شانه و تراکم بیشتر باشد فرش بهتر خواهد بود ؛ از آنجایی که در این مورد اندکی ایهام وجود دارد لازم است قدری توضیح ارائه دهیم . موضوع ارائه شده به این معنا نیست که فرش ها با شانه و تراکم بالا الزاما بهتر از فرش هایی هستند که در شانه و تراکم پایین تولید می شوند برای مثال فرش 700 شانه که در حال حاضر از پر فروش ترین محصولات بازار فرش و قالی هم هستند ، اگر با الیاف آکرولیک هیت ست شده تولید شوند می توانند سالیان سال مورد استفاده قرار گیرنده و بهترین فرش از نظر کیفیت باشند اما از آنجا که  ریز بافی ، ظرافت و زیبایی با شانه و تراکم رابطه مستقیم دار فرش ها با شانه و تراکم بالا در صورتی که با الیاف مرغوب تولید شده باشند بهترین فرش های بازار خواهند بود . در حال حاضر فرش  1200 شانه و فرش 1500 شانه آکرولیک هیت ست بهترین بافته های موجود هستند .
در بهترین فرش ها از طرح و نگاره ای استفاده می شود که به روز و مطابق با مد باشند . طرح های تکراری جذابیتی نخواهند داشت و تولید کننده می تواند از بهترین فرش ها  برای نمایش بهترین طرح ها استفاده نماید .
شانه و تراکم بالا در فرش های خوب ، رنگ ها را بهتر و زیبا تر نشان می دهد ، میدانیم که نگاره های ظریف و ریزی که تنوع رنگ قابل توجهی دارند جلوه ویژه ای در تراکم های بالا خواهند داشت . هر چه تنوع رنگی بیشتر و ترکیب رنگ زیبا تر باشد فرش بهتر و مرغوب تر تلقی خواهد شد .
مرحله آهار یا پرداخت آخرین مرحله تولید یک تخته فرش است . اهمیت این مرحله برای بهترین فرش ها اهمیت به سزایی دارد . بسیاری از بافته هایی که در قالب فرش خوب و مرغوب بافته می شوند ، در مرحله آهار از دور رقابت کنار رفته و در دسته فرش های درجه دو یا درجه سه قرار می گیرند . در مرحله آهار تعدادی از متخصصان در زمینه های مختلف در کنار یکدیگر به بررسی ابعاد مختلف فرش می پردازند . در این مرحله کوچک ترین زدگی ، تفاوت رنگ ، عدم تقارن ، نخ دررفتگی و ... اگر قابل اصلاح و برگشت نباشد موجب تنزل فرش خواهد شد . با این توضیحات می دانیم بهترین فرش ماشینی با گذراندن مراحل سخت تست و آزمون عنوان بهترین را به خود گرفته اند .
گروه تولید فرش بارنلی برندی معتبر با سابقه ای درخشان در بازار فرش و قالی ست . تمام خریدارانی که قبل از خرید در مورد انتخاب بهترین فرش از خبرگان و افراد متخصص در این زمینه کمک گرفته اند ، بی شک نام فرش بارنلی را به عنوان بهترین تولید کننده شنیده اند .
مراجعه به فروشگاه آنلاین فرش بارنلی و مقایسه ویژگی محصولات با آنچه در این مقاله به عنوان مشخصات بهترین فرش ماشینی ذکر شد ، به شما این اطمینان را می دهد که محصولات این فروشگاه جز بهترین فرش های ماشینی تولید شده در کشور می باشند و شما قادر به خرید آنلاین فرش ماشینی با قیمت مناسب و با بهترین کیفیت خواهید بود .

کلمات کلیدی مرتبط :
'مشخصات بهترین فرش ماشینی' , 'فرش مدرن' , 'فرش کلاسیک' , 'مشخصات فرش خوب' , 'کیفیت فرش ماشینی' , 'فرش 700 شانه' , 'خرید آنلاین فرش ماشینی'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
نگاهی گذرا بر شاتره
خواص عرق گیاهی زنیان
نحوه بافت فرش ماشینی
نگهداری از فرش در انبار
ویژگی های عرقیات گیاهی - قسمت اول
ادامه
clear-bug-div