فرش ماشینی

فرش زیبای ماشینی

beautiful-carpet.jpg

همان طور که می دانید بافت فرش از سالیان دور اما با شیوه های متفاوت در ایران وجود داشته است به همین دلیل نیز ایران را مهد تولید فرش در همه جای دنیا می دانند . در اوایل انسان ها فرش ها را به صورت ابتدایی می بافتند و از نمد و پشم با همان رنگ طبیعی که داشتند برای بافتن فرش استفاده می کردند . با گذشت زمان انسان ها به این نکته پی بردند که چگونه می توانند پشم ها را به رنگ آغشته کنند و بافت فرش را زیباتر جلوه دهند . بعد از آن در بافت فرش دستبافت تغییراتی ایجاد شده و هر روزه به کیفیت و زیبایی در طرح و نقشه ی فرش ها افزوده شد . با پیشرفت تکنولوژی و ساخت ماشین های بافت ، فرش های ماشینی روی کار آمدند  که این نوع فرش ها با وجود مزیت هایی که داشت مورد استقبال روز افزون عموم مردم قرار گرفت ، این ویژگی ها از جمله ؛ قیمت مناسب فرش ماشینی نسبت به فرش دستبافت ، سرعت بیشتر در کار بافت فرش ماشینی ، ایجاد طرح های متنوع در بافت فرش ماشینی ، وجود رنگ بندی های بیشتر در این گونه فرش ها که باعث زیبایی هر چه بیشتر در بافت فرش می شود ، همه موارد ذکر شده می تواند دلیلی بر این باشد که افراد فرش های ماشینی را ترجیح دهند و به خرید آن روی آورند . در این قسمت از مقاله صحبت از زیبایی فرش ماشینی شد که در ادامه به توضیح کامل تر آن می پردازیم . اگر شما نیز این سوال به ذهنتان خطور کرده است که زیباترین فرش ماشینی چیست ؟ به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم در ادامه با ما همراه باشید .

 

فرش زیبای ماشینی

همانطورکه در مطالب فوق به آن اشاره شد با روی کار آمدن فرش های ماشینی تنوع در طرح و نقش فرش ماشینی بالا رفته و علاوه بر آن وجود الیاف با رنگ های متفاوت زیاد شده است و این باعث شده تمام افراد با هر سلیقه ای که دارند بتوانند فرش مورد نظر خود را انتخاب کنند . این دو مورد از مهم ترین عوامل زیبایی هر چه بیشتر در بافتن انواع فرش ماشینی شده است . فرش های جدید و زیبایی که امروزه وارد بازار شده اند بسته به تراکمی که دارند می شود از نقش های بیش تری در طرح فرش ماشینی بکار گرفت و همین موضوع باعث ریز بافت شدنشان شده است و سبب می شود شیک و جذاب تر به نظر برسند . موضوع دیگری که می توان به آن اشاره کرد فرش هایی هستند که از نخ آکریلیک هیت ست شده بافته شده اند و نمی تواند بی تاثیر در زیبایی فرش ماشینی بافته شده باشند چرا که عمل هیت ست سبب می شود پس از شست و شو رنگ های بکار رفته در بافت فرش کم رنگ نشود در نتیجه پس از مدتی زیبایی و طراوت محصول از دست نرود ، همچنین کاهش رنگ در مقابل حرارت و نور نیز اتفاق نیفتد . علاوه بر آن فرشی که با نخ هیت ست شده بافته می شود دچار پرزدهی کمتر فرش می شود . تمام مواردی که در این قسمت گفته شد هر یک عاملی است برای زیباتر شدن فرش های ماشینی .

 

زیبایی در فرش 1200 شانه

همانگونه که مشاهده می شود با گذشت زمان وجود فرش در منزل ایرانیان همچنان پا بر جاست و از جایگاه ویژه ای برخوردار است در نتیجه کارخانجاتی که در تولید انواع فرش ماشینی رقابت دارند در تلاش هستند با طراحی جدید و جذاب برای نقش و نگار فرش ، نظر مشتریان را به خود جلب کرده و خریداران را راضی نگه دارند . شرکت بارنلی نیز از این قاعده مستثنی نیست و وجود طراحان خبره و با تجربه در زمینه طراحی فرش ها را به عهده گرفته اند و در تلاش هستند هر روزه طراح های زیبا و جدیدی را برای بافت ارائه دهند .

در ادامه لازم به ذکر است که فرش های ماشینی با ویژگی های متفاوتی به تولید می رسند . یکی از این ویژگی ها شانه و تراکم فرش ماشینی می باشد که تراکم 1200 شانه از جمله جدیدترین فرش های ماشینی است که که با وجود مزیت هایی که دارد این نوع فرش را از فرش های 500 شانه ، 700 شانه و 1000 شانه متمایز می کند . شرکت بارنلی نیز در زمینه تولید فرش ماشینی 1200 شانه فعالیت دارد . در ادامه این قسمت برخی از ویژگی های فرش ماشینی 1200 شانه را که در زیبایی فرش تاثیر دارد را بر می شماریم . مواد اولیه ای که برای بافت فرش ماشینی لازم می باشد سه نوع نخ به نام های نخ تار ، نخ پود و نخ پرز است که هر کدام دارای جنس های متفاوت هستند . نخ پرز ( نخ رنگ ) برای بافت گره های رنگ استفاده می شود و می تواند دارای رنگ های متفاوتی باشد که هرچه تعداد رنگ های مصرفی در بافت فرش ماشینی بیشتر باشد ، فرش زیباتر جلوه می کند و دیدگان بیشتری را به خود جلب می کند . جنس الیاف استفاده شده در نخ های تار و پود و همچنین کیفیت و نوع ریسیدن نخ تار هر چه بهتر باشد بر بافت زیباتر فرش و همچنین دوام آن تاثیر گذار است . مورد دیگری که در فرش ماشینی 1200 شانه وجود دارد و می تواند جزوه مزیت هایی باشد که سبب زیبایی در فرش می شود  به ریز بافت بودن در این نوع فرش ماشینی می توان اشاره کرد . با توجه به بافت ریز فرش ماشینی توسط دستگاه های  فرش ماشینی 1200 شانه و همچنین تراکم بالای بافت  ، طرح و رنگ بندی های متنوعی در این نوع فرش ها ایجاد می شود . تولید این گونه فرش های ماشینی فرصت ویژه ای است برای کسانی که به دنبال فرشی با طرح و رنگ بندی خاص و متفاوت هستند .و مشتریان با وجود هر سلیقه و روحیه ای که دارند می توانند فرشی که مورد پسندشان است را انتخاب و در منزلشان داشته باشند .

 

معرفی برخی محصولات زیبا و شیک

در این قسمت به معرفی برخی از محصولات تولید شده زیبا و جدید توسط شرکت بارنلی می پردازیم . یکی از محصولات پر فروش و زیبایی که می توان به آن اشاره کرد فرش ماشینی 1200 شانه طرح اصفهان می باشد : این محصول که با کد A 14 شناخته می شود دارای تراکم 3600 و همانطور که به آن اشاره شد 1200 شانه می باشد . جنس نخ خاب این طرح آکریلیک هیت ست شده و جنس تار و پود مصرفی در آن پنبه است ، همچنین تعداد رنگی که در آن به کار رفته است 8 رنگ می باشد . از لحاظ کیفیت و ماشین بافت باید ذکر شود که این محصول ، ممتاز درجه یک است و با جدیدترین تکنولوژی روز دنیا بافته شده است . در حال حاضر این محصول با ابعاد 6 متر ، 9 متر و 12 متر و با رنگ بندی متفاوت لاکی در سایت شرکت بارنلی موجود می باشد . از دیگر محصولات این شرکت می توان فرش ماشینی 1200 شانه طرح افشان را نام برد . این محصول نیز با کد A 17 معرفی شده و از لحاظ فنی و کیفیت دارای تمام ویژگی های گفته شده برای فرش ماشینی طرح  افشان است با این تفاوت که در رنگ بندی سرمه ای و گردویی آن نیز موجود می باشد . برای اینکه بیشتر با محصولات آشنا شوید به سایت بارنلی مراجعه کنید .

 

خرید زیباترین فرش ماشینی

اگر شما نیز این سوال به ذهنتان خطور کرده است که زیباترین فرش ماشینی را از کجا می توانید تهیه کنید ؟ پاسخ این سوال را به ما بسپارید ، ما به شما پیشنهاد می کنیم به فروشگاه آنلاین بارنلی سری بزنید و از طرح های متفاوت در بافت فرش های ماشینی دیدن کنید و محصولات گوناگون را در مقایسه با هم قرار دهید . آن زمان است که انتخاب فرش مورد نظرتان آسان شده است و به راحتی طبق سلیقه ای که دارین و رنگ بندی موجود در دکوراسیون منزل می توانید از پس انتخابی خوب و مطمئن بر آیید و از خریدتان احساس رضایت کنید .

کلمات کلیدی مرتبط :
زیباترین فرش ماشینی , فرش زیبای ماشینی , جدیدترین فرش ماشینی , خرید زیباترین فرش ماشینی , فرش ماشینی 1200 شانه , فرش ماشینی زیبا و جدید
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
چه عرقیات گیاهی در لاغری موثر است؟
فروش اینترنتی فرش ماشینی
انواع فرش ماشینی
راهنمای کامل در مورد تشخیص فرش 700 شانه از فرش طرح 700 شانه
تابلو فرش ماشینی کاشان
ادامه
clear-bug-div