فرش ماشینی

پهن کردن فرش ماشینی با توجه به مکان

carpet-spread-out.jpg

در این مقاله می خواهیم مطالبی را درباره پهن کردن فرش ماشینی با توجه به مکان خدمت شما همراه نکاتی که نمی دانید ارائه دهیم که امیدواریم مفید باشد و بتوانید آن را مطالعه و مشاهده کنید . در این مقاله مواردی همچون روانشناسی رنگ فرش ، مواردی درباره طرح های قالی مناسب برای محیط و غیره از قالیها صحبت کنیم . یک فرش مهم ترین اجزای هر خانه ایرانی است که می تواند به عنوان یک جز اصلی خریده شود و در ظاهر و باطن خانه نیز تاثیر خواهد گذاشت . قالی دستبافت و قالی ماشینی دو نوع فرش ارزشمند هستند که در ایران با کیفیت بسیار بالا و درجه یک تولید می شوند . بنابر این شما باید در انتخاب قالی خود ایرانی بودن آن را در نظر بگیرید . مورد اولی که برای مقدمه خرید فرش مناسب برای محیط شما است این است که ابتدا محیط خود را اندازه گیری کنید . قالی که خریدید باید از محیط مد نظر شما کوچکتر باشد تا فرش آسیب نبیند و دوام بیشتری داشته باشد . مورد بعدی این است که باید موانع محیط را در نظر بگیرید . موانعی مثل وجود ستون و راه پله را باید در نظربگیرید تا بعدا مشکلی برای پهن کردن فرش نداشته باشید . سومین موضوع دکوراسیون منزل است که می تواند دو حالت برای شما بوجود بیاورد . یک حالت این است که می توانید طبق دکوراسیون منزلتان فرش بخرید و خانه تان زیبا شود . حالت دوم این است که می توانید فرش را نا مطابق با دکوراسیون انتخاب کنید و خانه ای نا هماهنگ و درهم داشته باشید و رنگ ها و طرح قالی ها در روان شما تاثیر نامناسب داشته باشد .
انتخاب رنگ فرش ماشینی می تواند به نوع هر مکانی که زندگی می کنید داشته باشد . مثلا رنگ قالی ماشینی که انتخاب می کنید ممکن است بسته به اقتصاد خانواده شما ، سلیقه شما ، آب و هوای منطقتان ، فرهنگ ، اخلاق ، نوع زندگی و محیطی که قرار است فرش در آن پهن شود متفاوت است . در قدیم بیشتر مردم رنگ لاکی را برای منازل خود استفاده می کردند چون طرح رنگ آن شاد بوده است و نور محیط را چند برابر می کرده است . بنا بر این می توان گفت انتخاب رنگ فرش می تواند در نور یک محیط نیز تاثیر داشته باشد . در مناطق اروپا و شمال آسیا بیشتر از رنگ های کم رنگ و بی رنگ استفاده می کنند . عربهای ایران و غیر ایران نیز از رنگ های شاد بیشتر استفاده می کنند مثل رنگ های لاکی . بسته به زمان انتخاب هر فرش ممکن است رنگ متفاوتی انتخاب کنید . در ادامه توضیحات کامل مربوط به پهن کردن فرش ماشینی را می توانید مطالعه کنید .
فرش مناسب برای فضا هایی که می خواهید بزرگتر نشان دهند :
اگر می خواهید فضایی که در ان فرش را پهن می کنید بزرگتر نمایش داده شود توصیه می کنیم از قالی ماشینی استفاده کنید که دارای طرح های ساده باشد . قالی مناسب برای این مکان ها و این موقعیت ها فرش های افشان است که دارای لچک و ترنج نیستند .
فرش مناسب برای فضاهایی که می خواهید کوچکتر نشان دهد :
اگر برعکس مورد قبل می خواهید فرش برای مکانی که زیاد بزرگ است بخرید توصیه می کنیم از فرش هایی استفاده کنید که دارای طرح های پیچیده است . توصیه ما این است که از قالی های دارای لچک و ترنج استفاده کنید و آن را در آن مکان ها پهن کنید .
فرش مناسب برای فضای شاد مثل اتاق کودکان :
اگر می خواهید قالی برای کودکانتان تهیه کنید آنها نیاز به محیطی شاد و سرزنده دارند که توصیه می کنیم از قالی هایی با رنگ روشن و شاد و براق استفاده کنید . فرش فانتزی عموما این ویژگی ها را دارا است و عموما این فرش ها را برای اتاق کودکان و نوجوانان خود می پسندند .
فرش مناسب برای محیط استراحت :
ما توصیه می کنیم در اتاقی که می خواهید استراحت کنید از فرشی استفاده کنید که نور محیط را کاهش دهد . چون نیاز به تاریکی دارید تا بتوانید استراحت راحتی داشته باشید . توصیه ما این است که از فرش های دارای رنگ تیره استفاده کنید .
فرش مناسب برای شب نشینی :
توصیه ما این است که چون بیشتر رفت و آمد شما مربوط به این محیط هاست از فرش های با رنگ روشن استفاده کنید تا در روحیه تان تاثیر مثبت داشته باشد . برخی ها رنگ لاکی را پیشنهاد می کنند . اما با این که این فرش دارای رنگ شاد است اما در شب می تواند چشم شما را اذیت کند .

کلمات کلیدی مرتبط :
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
تاثیر گلاب چیست ؟
فرش 1200 شانه -قسمت 1
درباره گلاب کاشان و قمصر
صادرات گلاب کاشان
همه چیز درباره فرش ماشینی کاشان
ادامه
clear-bug-div