فرش ماشینی

ویژگی های فرش کاشان

designs-features-kashan-carpet.jpg

در این مقاله می خواهیم درباره ویژگی های فرش کاشان و طرح هایش که به شما دلیل انتخاب این فرش را میگوید ، مطالبی را خدمت شما ارائه دهیم که می توانید آن را مطالعه و مشاهده کنید . خیلی ها درباره این موضوع اطلاعی ندارند که بهترین فرش های ماشینی در شهر کاشان تولید می شود . در واقع اولین قالی ماشینی در ایران در شهر کاشان و در کارخانه های رسیندگی و بافندگی صورت گرفت . اولین دستگاه بافنده ای که به آران وارد شد تا یک قالی ماشینی از آن تولید شود دستگاه فرانوسی بافنده زاکارد بود . کاشانی ها توانستند اولین قالی ماشینی را در تراکم و تعداد شانه بسیار پایین تولید کنند . اما این فرش ماشینی که تولید شد نتوانست توجه مشتریان را به خود جلب کند  وبه زمان بیشتری نیاز داشت . اما با ورود قالی های ماشینی بلژیکی و هم چنین تولید انبوه این نوع قالی ها توانست جای خود را در بین خرید مردم باز کند . از چند دلیلی که می توان برای پا گرفتن فرش ماشینی کاشان در بین ایران نام برد قیمت ارزان و مناسب تر نسبت به قالی دستبافت ، کیفیت خوب ، طرح های مشابه قالی دستبافت ، سرعت بالاتر در تولید و غیره هستند . این نوع قالیها دارای طرح های بسیاری هستند و جدیدا هم فرشهای ماشینی فانتزی و مدرن نیز بافته شده اند که دارای طرح های خاص هستند . انواع آنها را می توان سه بعدی شگی ، شنل و عروسکی نام برد . در ادامه باید به ویژگی های قالی ماشینی کاشان اشاره کنیم که می توانید آن را مطالعه کنید و بدانید که برای خرید قالی باید چه مکانی و یا شهری را انتخاب کنید .

 

ویژگی های فرش ماشینی کاشان

مورد اول ، تجربه بالا در بافت فرش ماشینی : همانطور که گفتیم شهر کاشان برترین شهر تولید کننده قالی ماشینی است . این شهر دارای بیش از 700 واحد تولید قالی است که به صورت فعال کارمی کنند و قالی مورد نیاز بازار داخلی و خارجی را تامین می کنند . بنابر این تجربه زیادی در بافت و تولید فرش ماشینی دارد چون می توانند بهترین قالی ها را با کسب آزمون و خطای انجام شده ای که در این مدت انجام شده ببافند . در ضمن آنها می دانند که برای هر موقع چه نوع قالی را ببافند که مورد پسندشان باشد . بنابراین شما خواهید توانست با خرید فرش ماشینی کاشان نیم دهه تجربه را مشاهده کنید و در بافت آن احساس کنید . کاشان را درجهان به عنوان قطب و پایتخت قالی ماشینی جهان می شناسند و از سراسر دنیا برای خرید قالی به کاشان می آیند .

مورد دوم ، استفاده از نخ ها و الیاف بومی با کیفیت تولید شده در این شهر : کاشان به عنوان قلب تپنده نساجی ایران نیز شناخته می شود. بنابراین بهترین نخ ها و الیاف مورد نیاز برای بافت و تولید فرش ماشینی در خود شهر کاشان نیز می تواند تولید شود و دارای قیمت مناسب تری خواهد بود . الیاف مورد استفاده در فرش ماشینی اصل کاشان ( که نحوه تشخیص آن را پیش از این بیان داشتیم ) از نوع مصنوعی است که می تواند در خود این شهر نیز تولید شود .

مورد سوم ، استفاده از بهترین دستگاه های بافنده : در کاشان به علت اینکه اقتصاد قدرتمندی دارد سرمایه زیادی صرف خرید تجهیزات و دستگاه های بافنده می شود بنابر این از بهترین دستگاه های موجود در صنعت فرش استفاده می کنند . این دستگاه های میتواند تراکم قالی را بالا ببرند و فرش ماشینی دستباف گونه تولید کنند که دارای طرح های گوناگون و زیبای قالی دستبافت است .

کلمات کلیدی مرتبط :
'ویژگی های فرش کاشان' , 'فرش کاشان' , 'فرش ماشینی' , 'خرید فرش ماشینی کاشان' , 'تولید فرش ماشینی' , 'تشخیص فرش اصل کاشان'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
دلایل خرید انواع فرش برای منازل
فروش عمده عرقیات گیاهی کاشان
همه چیز در مورد عرق گیاهی نعنا
انواع فرش ماشینی
سوالات متداول درباره تابلو فرش
ادامه
clear-bug-div