فرش ماشینی

ویژگی های فرش کاشان

designs-features-kashan-carpet.jpg

در این مقاله می خواهیم درباره ویژگی های فرش کاشان و طرح هایش که به شما دلیل انتخاب این فرش را میگوید ، مطالبی را خدمت شما ارائه دهیم که می توانید آن را مطالعه و مشاهده کنید . خیلی ها درباره این موضوع اطلاعی ندارند که بهترین فرش های ماشینی در شهر کاشان تولید می شود . در واقع اولین قالی ماشینی در ایران در شهر کاشان و در کارخانه های رسیندگی و بافندگی صورت گرفت . اولین دستگاه بافنده ای که به آران وارد شد تا یک قالی ماشینی از آن تولید شود دستگاه فرانوسی بافنده زاکارد بود . کاشانی ها توانستند اولین قالی ماشینی را در تراکم و تعداد شانه بسیار پایین تولید کنند . اما این فرش ماشینی که تولید شد نتوانست توجه مشتریان را به خود جلب کند  وبه زمان بیشتری نیاز داشت . اما با ورود قالی های ماشینی بلژیکی و هم چنین تولید انبوه این نوع قالی ها توانست جای خود را در بین خرید مردم باز کند . از چند دلیلی که می توان برای پا گرفتن فرش ماشینی کاشان در بین ایران نام برد قیمت ارزان و مناسب تر نسبت به قالی دستبافت ، کیفیت خوب ، طرح های مشابه قالی دستبافت ، سرعت بالاتر در تولید و غیره هستند . این نوع قالیها دارای طرح های بسیاری هستند و جدیدا هم فرشهای ماشینی فانتزی و مدرن نیز بافته شده اند که دارای طرح های خاص هستند . انواع آنها را می توان سه بعدی شگی ، شنل و عروسکی نام برد . در ادامه باید به ویژگی های قالی ماشینی کاشان اشاره کنیم که می توانید آن را مطالعه کنید و بدانید که برای خرید قالی باید چه مکانی و یا شهری را انتخاب کنید .

 

ویژگی های فرش ماشینی کاشان

مورد اول ، تجربه بالا در بافت فرش ماشینی : همانطور که گفتیم شهر کاشان برترین شهر تولید کننده قالی ماشینی است . این شهر دارای بیش از 700 واحد تولید قالی است که به صورت فعال کارمی کنند و قالی مورد نیاز بازار داخلی و خارجی را تامین می کنند . بنابر این تجربه زیادی در بافت و تولید فرش ماشینی دارد چون می توانند بهترین قالی ها را با کسب آزمون و خطای انجام شده ای که در این مدت انجام شده ببافند . در ضمن آنها می دانند که برای هر موقع چه نوع قالی را ببافند که مورد پسندشان باشد . بنابراین شما خواهید توانست با خرید فرش ماشینی کاشان نیم دهه تجربه را مشاهده کنید و در بافت آن احساس کنید . کاشان را درجهان به عنوان قطب و پایتخت قالی ماشینی جهان می شناسند و از سراسر دنیا برای خرید قالی به کاشان می آیند .

مورد دوم ، استفاده از نخ ها و الیاف بومی با کیفیت تولید شده در این شهر : کاشان به عنوان قلب تپنده نساجی ایران نیز شناخته می شود. بنابراین بهترین نخ ها و الیاف مورد نیاز برای بافت و تولید فرش ماشینی در خود شهر کاشان نیز می تواند تولید شود و دارای قیمت مناسب تری خواهد بود . الیاف مورد استفاده در فرش ماشینی اصل کاشان ( که نحوه تشخیص آن را پیش از این بیان داشتیم ) از نوع مصنوعی است که می تواند در خود این شهر نیز تولید شود .

مورد سوم ، استفاده از بهترین دستگاه های بافنده : در کاشان به علت اینکه اقتصاد قدرتمندی دارد سرمایه زیادی صرف خرید تجهیزات و دستگاه های بافنده می شود بنابر این از بهترین دستگاه های موجود در صنعت فرش استفاده می کنند . این دستگاه های میتواند تراکم قالی را بالا ببرند و فرش ماشینی دستباف گونه تولید کنند که دارای طرح های گوناگون و زیبای قالی دستبافت است .

کلمات کلیدی مرتبط :
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فرش ماشینی مناسب سنین مختلف
آشنایی با عرق گیاهی رازیانه و خواص آن
همه چیز درباره فرش ماشینی کاشان
نحوه بافت فرش ماشینی
خرید فرش فروشگاه اینترنتی بارنلی
ادامه
clear-bug-div