فرش ماشینی

تشخیص فرش 700 شانه اصل

700-reeds-original-carpet.jpg

در این مقاله سعی داریم توضیحاتی در مورد تشخیص فرش ماشینی 700 شانه اصل و با کیفیت که دارای اهمیت بالایی می باشد و راه های تشخیص از فرش های غیر اصل و تقلبی را برای شما توضیح بدهیم که به شما توصیه میکنیم در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا توضیحات کاملی را درباره نحوه تشخیص انواع قالی بدانید و در خرید یک کارشناس باشید.

 

1- تشخیص فرش 700 شانه اصل و درجه یک

ممکن است هر فرد عادی در مورد مشخصات محصولات فرش ماشینی 700 شانه اطلاعاتی داشته باشد اما در تشیخص با یک قالی 500 شانه دچار مشکل شود . همینطور که می دانید ما انواع طراحی 700 شانه داریم که تشخیص این طرح ها از هم کاره سختی است . پس ابتدا درمورد انواع طراحی هفتصد شانه صحبت می کنیم . نوع اول هفتصد شانه واقعی است که دقیقا در یک متر 700 گره بافته شده است و توسط دستگاه بافندگی 700 شانه بافته شده است ، معمولا تراکمی در حدود 2550 است و در تولید آن از 8 یا 10 رنگ استفاده شده است . اما نوع دیگری قالی هفتصد شانه که مردم اکثرا آن را با نوع بالا اشتباه می گیرند ، فرش طرح 700 شانه است . در واقع این هفتصد شانه را توسط دستگاهای 500 شانه می بافند اما از طرح های 700 شانه در بافت استفاده می کنند . بدیهی است که تراکمی خیلی کمتر از فرش اصل هفتصد شانه است ، تراکم این قالی در حدود 1000 گره است .  پس به راحتی می توان نتیجه گرفت که در واقع در یک متر 500  گره وجود دارد . تعداد رنگ های به کار رفته در این طرح 7 عدد است . قیمت این فرش نسبت به اصل آن کمتر خواهد بود .

 

2- الیاف فرش ماشینی 700شانه

در گذشته قالی های ماشینی معمولا با نخ های پشمی بافته می شد که با گذشت زمان این نخ ها از دوره خارج شدند و به جای ان نخ های مصنوعی همچون پلی استر و اکریلیک به بازار وارد شدند . اما در این میان نخ ها و الیاف بی کیفیتی وارد صنف فرش ماشینی شد که باعث شد قالی بی کفیت زیادیی وارد فروشگاها شود .ما سعی داریم در مورد تشخیص یک قالی ماشینی مناسب به شما اطلاعاتی دهیم . در میان انبوهی از انواع طرحها ، آن دسته که با نخ های اکریلیک بافته می شوند دارای کیفیت بیشتری هستند . نخ های اکریلیک طی فرایندی با استفاده از بخار اب داغ ، حرارات می بیند تا خواص ان بهبود پیدا کند . بعد این پروسه نخ های اکریلیک دیگر پرزدهی نمی کنند و حتی برای پوست انسان حساسیت ایجاد نمی کند . از این رو توصیه شده است که برای اتاق کودک از اکریلیک هیت ست شده استفاده کنید تا برای کودک شما بیماری ایجاد نشود .

 

2-1- تشخیص فرش اصل آکریلیک

راه های ساده ای وجود دارد که شما بتوانید یک فرش اصل و آکریلیک را تشخیص دهید . در صورتی که شما بر روی آن جسم سنگینی قرار بدهید بعد از برداشتن ان جسم نخ ها باید به حالت خود برگردد ، از اولین وِیژگ هایی نخ های اکریلیک است . نکته بعدی در مورد قالی ماشینی 700 شانه با نخ های اکریلیک هیت ست شده این است که اگر به آرامی دست خود را بر روی آن بکشید باید احساس نرمی در مورد دانه های نخ داشته باشید ، الیاف نباید زبر و خشن باشد . لطافت یک ی از ویژگی های بارز الیاف اکریلیک است. همچین این فرش ها بوی مواد نفتی نمی دهد . پس باید قبل از خرید حتما از اصل بودن ان مطمئن شوید و اطمینان حاصل کنید که این قالی حتما توسط دستگاه های 700 شانه بافته شده باشد .

مقاله پیشنهادی : تشخیص فرش ماشینی اصل کاشان

کلمات کلیدی مرتبط :
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
پرفروش‌ترین طرح های فرش فانتزی
قوانین پهن کردن فرش ماشینی
گلیم فرش ماشینی
شرایط برای خرید عمده فرش ماشینی کاشان
همه چیز در مورد عرق گیاهی نعنا
ادامه
clear-bug-div