فرش ماشینی

فرش فانتزی

fancy-carpet-kashan.jpg

فرش فانتزی جز فرش های جدید هستند که غیر رسمی هستند و بسیار زیاد مورد استقبال خانواده های ایرانی قرار گرفته است . فرش های فانتزی هم از نظر جنس و هم از نظر بافت و طرح کاملا با فرش های سنتی متفاوت هستند .

انواع فرش فانتزی


فرش شنل
فرش شنل ، به صورت گل برجسته بافته می شود . از جنس پلی استر است و دارای مقاومت بسیار بالا و ثبات بالا است و به آن فرش بلژیکی هم گفته می شود . سطح آن بسیار صاف و مسطح است و بسیار مناسب برای اتاق استراحت و اتاق کودک است .
فرش شگی
فرش پرز بلند است و بسیار نرم و لطیف است به صورتی که وقتی روی آن راه می روید احساس راحتی دارید . نخ بافته شده در این فرش به صورت قطعه قطعه است و به آن پایل گفته می شود که اندازه پایل های بافته شده در فرش شگی سه برابر فرش معمولی است . شست وشوی این نوع فرش از فرش های دیگر سخت تر است .
گلیم فرش
فرش بدون پرز است به گونه ای که وقتی روی آن دست بکشید مانند موی کوتاه شده است و زبر است و نام دیگر آن فرش بیراهه است . دارای قابلیت نگه داری بالایی دارد و در برابر شست وشو بسیار مقاوم است و گزینه ی بسیار مناسب برای راه پله ها و آشپزخانه است . الیاف گلیم فرش ، براق است . گلیم فرش آشپزخانه ، بسیار راحت در امر جاروبرقی و شست وشو است . چون محیط آشپزخانه در معرض رطوبت و آلودگی است بهتر است از گلیم فرش استفاده شود .
فرش فریز
فرش فانتزی ، به صورت گره دار بافته می شود و به خاطر تابیدگی محکم بین نخ هایش بسیار مقاوم و با استحکام بالا است و همین طور در برابر آسیب وسایل خانه مقاومت بالایی دارد . اگر دست روی فرش فریز بکشید مثل سگ پشمالو است و کاملا بر خلاف  است و بسیار مناسب برای جاهای پررفت و آمد است و اتاق خواب و اتاق نشیمن است .

کلمات کلیدی مرتبط :
'فرش فانتزی' , 'فرش شنل' , 'فرش پرز بلند' , 'فرش شگی' , 'فرش بدون پرز' , 'گلیم فرش آشپزخانه' , 'فرش فریز'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
دلایل خرید انواع فرش برای منازل
فرش ماشینی 700 شانه کاشان
همه چیز درباره عرق شاهتره
چه عرقیات گیاهی در لاغری موثر است؟
پخش عمده عرق نعناع
ادامه
clear-bug-div