فرش ماشینی

فرش فانتزی

fancy-carpet-kashan.jpg

فرش فانتزی جز فرش های جدید هستند که غیر رسمی هستند و بسیار زیاد مورد استقبال خانواده های ایرانی قرار گرفته است . فرش های فانتزی هم از نظر جنس و هم از نظر بافت و طرح کاملا با فرش های سنتی متفاوت هستند .

انواع فرش فانتزی


فرش شنل
فرش شنل ، به صورت گل برجسته بافته می شود . از جنس پلی استر است و دارای مقاومت بسیار بالا و ثبات بالا است و به آن فرش بلژیکی هم گفته می شود . سطح آن بسیار صاف و مسطح است و بسیار مناسب برای اتاق استراحت و اتاق کودک است .
فرش شگی
فرش پرز بلند است و بسیار نرم و لطیف است به صورتی که وقتی روی آن راه می روید احساس راحتی دارید . نخ بافته شده در این فرش به صورت قطعه قطعه است و به آن پایل گفته می شود که اندازه پایل های بافته شده در فرش شگی سه برابر فرش معمولی است . شست وشوی این نوع فرش از فرش های دیگر سخت تر است .
گلیم فرش
فرش بدون پرز است به گونه ای که وقتی روی آن دست بکشید مانند موی کوتاه شده است و زبر است و نام دیگر آن فرش بیراهه است . دارای قابلیت نگه داری بالایی دارد و در برابر شست وشو بسیار مقاوم است و گزینه ی بسیار مناسب برای راه پله ها و آشپزخانه است . الیاف گلیم فرش ، براق است . گلیم فرش آشپزخانه ، بسیار راحت در امر جاروبرقی و شست وشو است . چون محیط آشپزخانه در معرض رطوبت و آلودگی است بهتر است از گلیم فرش استفاده شود .
فرش فریز
فرش فانتزی ، به صورت گره دار بافته می شود و به خاطر تابیدگی محکم بین نخ هایش بسیار مقاوم و با استحکام بالا است و همین طور در برابر آسیب وسایل خانه مقاومت بالایی دارد . اگر دست روی فرش فریز بکشید مثل سگ پشمالو است و کاملا بر خلاف  است و بسیار مناسب برای جاهای پررفت و آمد است و اتاق خواب و اتاق نشیمن است .

کلمات کلیدی مرتبط :
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
سوالات متداول درباره تابلو فرش
عرقیات گیاهی - قسمت چهارم
نحوه بافت فرش ماشینی
پخش عمده عرق نعناع
فروش عرقیات گیاهی کاشان
ادامه
clear-bug-div