فرش ماشینی

چند قانون برای خرید فرش ماشینی

principles-buy-carpet-machine.jpg

با توجه به تنوع در طرح و رنگ و کیفیت فرش ، انتخاب و خرید آن مستلزم فراگرفتن اطلاعات کافی در این زمینه است . در این مقاله سعی کردیم به اصول خرید فرش ماشینی و قوانینی که باید انجام شود اشاره کنیم که در ادامه می توانید مطالعه کنید .

 

1- چند قانون برای خرید فرش

- قبل از خرید فرش ، به الیاف آن توجه کنیم و ببینیم آیا آن قالی با الیاف نایلونی بافته شده است یا نه . قالی هایی که از الیاف نایلونی بافته می شود دارای مواد شیمیایی هستند و وقتی انسان در معرض این مواد قرار بگیرد ، علایمی مانند سردرد ، سرگیجه ، تهوع برایش ایجاد می شود . و برخی موارد این علایم در افراد ایجاد نمی شود ولی اثر این مواد شیمیایی در دراز مدت برای افراد رخ می دهد . پس بهتر است از فرشی که با الیاف مصنوعی ، بافته شده است ، استفاده نکنیم .

 

- بهتر است از فرش آکریلیک استفاده کنیم تا پلی استر . از مزیت های آکریلیک این است که پرزدهی کمتری دارد . در برابر آسیب ها و حرارت های غیر مستقیم مقاوم تر است . نرم تر است . ضد حساسیت هستند . بر اثر پاخور شدن و شستشو ، شکل خود را از دست نمی دهند .

 

- انتخاب شانه و تراکم فرش ، با توجه به سلیقه و علاقه افراد متفاوت است . بعضی از افراد هستند که به ظرافت و زیبایی فرش بسیار اهمیت  می دهند ، این افراد باید قالی با شانه و تراکم بالا بخرند ، چون هرچه قالی شانه و تراکم اش بالاتر رود ، ظرافت و زیبایی آن بیشتر می شود و همینطور مقاوت قالی در برابر انواع آسیب ها بیشتر می شود و قیمت آن نیز بالاتر می رود ولی ضخامتش کاهش می یابد . با بالارفتن شانه و تراکم ، قالی فشرده تر می شود و هرچه قالی فشرده تر باشد ، امکان باز شدن گره ها کمتر است و فرش مقاوم تر است .

 

- قبل از خرید فرش ، به فضای اتاق و اینکه این فرش را برای کجا می خواهید خیلی توجه کنید . چون انتخاب مناسب فرش ، بسیار امر مهمی است . مثلا برای مکانی کا در معرض رفت و آمد افراد است بهتر است فرش با طرح شلوغ و نقش های متراکم بگیرید تا آلودگی و کثیفی کمتر دیده شود و یا برای فرش آشپزخانه ، بهتر است از گلیم فرش استفاده کنید تا در امر شست وشو راحت باشید .

 

- اگر فضای منزلتان بزرگ است ، بهتر است فرش باطرح بزرگ  ، تهیه کنید ، چون فضا را کوچکتر نشان می دهد و اگر فضای منزلتان کوچک است بهتر است از فرش روشن استفاده کنید تا فضا را بزرگتر نشان دهد .

 

اصول خرید فرش

 

2- چند قانون برای خرید فرش

فروشگاه بارنلی ، مجموعه ای از بهترین فرش ماشینی کاشان ، را در خود جای داده است . خرید مناسب ، آرامش و راحتی را مهیا می سازد . تمام محصولات بارنلی ، با به روزترین دستگاه بافته شده است . ضمانت پس از فروش و تحویل به موقع و رایگان درب منزل ، از وظایف بارنلی است . این فروشگاه دارای نماد اعتماد است .

کلمات کلیدی مرتبط :
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
همه چیز در مورد عرق زنیان
خواص گلاب اصل کاشان
مشخصات بهترین فرش ماشینی
زردی فرش ماشینی پس از شستشو
فروش و صادرات گلاب اصل کاشان
ادامه
clear-bug-div