فرش ماشینی

دلایل خرید فرش ماشینی

reasons-buy-carpet.jpg

شاید بتوان گفت یکی از مهمترین دلایل خرید فرش ماشینی تفاوت قیمتی فاحش آن با انواع دیگر فرش هاست . به طوریکه حتی برخی از افراد در حال حاضر قالی دستبافت را به عنوان یک کالای سرمایه ای قلمداد می کنند پس در نگاه اول اگر شما به دنبال کالای با عمر بالا و یا به عنوان پس انداز مد نظر داشته باشید بهتر است که قالی دستباف خریداری کنید . اما خرید فرش ماشینی نیز مزیت های دارد که در ادامه به ذکر آن خواهیم پرداخت.

 

1- دلایل خرید فرش ماشینی

در ایران همیشه دو قالی دستبافت و ماشینی رقیب دیرینه هم بوده اند در ادامه میخواهیم دلیل محبوبیت فرش ماشینی و همینطور دلیل علاقه ی بیشتر مشتری برای خرید این محصول را بیان میکنیم .

 

خرید فرش ماشینی

 

1-1- تاثیر انعطاف پذیری در خرید فرش ماشینی

با تغییر سلائق و افزایش حس تنوع طلبی مردم به دنبال طرح های جدید و به روزی هستند که بتواند انواع سلائق را پوشش دهد و حتی قابلیت ست کردن با انواع دیزاین را داشته باشد و قالی ماشینی به علت تکنولوژی پیشرفته و طرح های مختلف که داراست می تواند این نوع نیاز را پوشش دهد. از دلایل دیگر خرید فرش ماشینی انعطاف پذیری است که در انواع سایزها و با توجه به نوع مکان نیز موجود است وحتی شما میتوانید برای سفارش خود سفارشی سازی نماید . ممکن است بعد از مدت زمانی در استفاده از فرش خریداری شده شما دیگر تمایلی به نگهداری آن نداشته باشید می توانید به راحتی آن را تعویض نمایید چون هزینه کمتری صرف نموده و به راحتی می توانید حتی با وسائل جدید آن را مطابقت دهید .

 

1-2- تسهیل پذیری در دسترسی به فرش ماشینی

با توجه به تعداد بالای کارخانجات وهمچنین دستگاه ها ، تعداد فرش ماشینی به قالی دستباف بسیار بیشتر است که خود این امر در تسهیل کردن دسترسی و قیمت این مدل موثر واقع شده است . همچنین فروشگاه اینترنتی فرش ماشینی فراوانی که در زمینه قالی ماشینی قرار دارد باعث شده تا دسترس پذیری برای خرید فرش ماشینی زیاد شود و بتوان به راحتی انواع مدلها را از لحاظ قیمت ،طرح و.. مقایسه کرد و در زمان ما صرفه جویی شود.

1-3- قیمت فرش ماشینی

به علت قیمت بالای فرش دستبافت در هنگام سفر و یا ...امکان سرقت وجود دارد گاهی برخی افراد برای آرامش ذهنی خود دست به خرید قالی ماشینی می زنند .

 

1-4- تنوع و راحتی فرش ماشینی

همچنین تنوع شدید قالی ماشینی در تراکم وشانه باعث شده تا از سطح ضخامت پایین به بالا یا از لطافت و ظریف بودن انواع سلیقه ها را شامل شود . دیگر دلیل خرید فرش ماشینی سبک بودن و قابلیت جابه جایی راحت آن است که در هنگام شستشو نیز بسیار مفید واقع شده و حتی در شستشو مقاوم است .

 

1-5- نبود حساسیت به فرش ماشینی

 از دلایل دیگر اینکه به علت پشم و ونوع الیاف به کار برده شده در قالی دستباف ممکن است حساسیتی برای افراد داشته باشد هرچند که در فرش ماشینی نیز از مواد شیمیایی استفاده می شود اما با تکنولوژی های موجود سعی شده تا حداکثر پرز گیری قبل از فروش انجام شود و به این دلیل از حساسیت ها جلوگیری شود .

کلمات کلیدی مرتبط :
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فرش ماشینی مناسب سنین مختلف
تمامی اطلاعات انواع فرش های فانتزی
عوامل موثر در تعیین قیمت فرش ماشینی
همه چیز درباره فرش ماشینی کاشان
خرید اینترنتی فرش
ادامه
clear-bug-div