فرش ماشینی

قوانین پهن کردن فرش ماشینی

what-are-rules-rolling-carpet.jpg

در هنگام خرید فرش ماشینی افراد به فاکتورهای مختلفی توجه می کنند . بعد از انتخاب الیاف ، تراکم و غیره مردم به هماهنگی قالی با محیط مورد نظرشان توجه می کنند . به طوریکه حالات مختلفی از جمله قالی مناسب اتاق خواب ، قالی مناسب شرکت ، قالی مناسب پذیرایی و غیره را به خود می گیرد . در این مقاله سعی شده است قوانین پهن کردن فرش ماشینی به صورت کامل شرح داده بشود تا شما یک خرید مطمئن و ماندگار در فرشی که میخواهید پهن کنید داشته باشید .

 

1- قوانین پهن کردن فرش

در ادامه می خواهیم به قوانین پهن کردن فرش ماشینی بپردازیم که می توانید آن را مشاهده و مطالعه کنید . امروزه یکی از دغده های مهم برا افاراد و خانواده ها پهن کردن قالی بر اساس قوانینی است که خانه آنهارا زیباتر جلوه دهد .

 

1-1- رنگ فرش ماشینی

یکی از عوامل موثر در انتخاب فرش متناسب با دکوراسیون مد نظرتان رنگ است . سعی کنید در محیط های اداری و رسمی از رنگ های تیره تر استفاده کنید زیرا رفت و آمد در آن بیشتر است و احتمال آلوده شدن دارد و این رنگ آلودگی ها را کمتر نشان می دهد . توصیه می شود برای محیط های آشپزخانه از رنگ های گرم و شاد استفاده کنید تا تمایل به غذاخوردن را افزایش دهد و بلعکس در فرش ماشینی اتاق خواب از رنگ های ساده و سرد استفاده کنید تا به شما آرامشی در هنگام خواب ببخشد .

 

1-2- سبک پهن کردن فرش

سبک مد نظرتان نیز در انتخاب مناسب موثر است . در فرش مناسب شرکت معمولا پیشنهاد می شود از سبک های مدرن و لوکس استفاده کنید تا جلوه ای خاصتر بدان ببخشد . اگر شما علاقمند به سبک سنتی و کلاسیک هستید باید از فرشهای ایرانی بهره بگیرید هرچند این نمونه در سبک مدرن نیز زیبایی های خاص خود را دارد اما هارمونی دکوراسیون ممکن است لطمه ببیند . که حتی در صورت تمایل از فرش سنتی برای این سبک ما توصیه می کنیم که از گلیم و قالیچه با طرح های ساده استفاده کنید .

 

1-3- اندازه فرش ماشینی

اندازه نیز یکی از عوامل مهم در انتخاب مکان مد نظر است . توصیه می شود تمام محیط را با قالی پر نکنید و مکان های خالی برای مبل و سایر وسائل قرار دهید . و همچنین بهتر است از چند قالی به جای یکی استفاده کنید . در محیط های بزرگ مثل موزه از مدل های خاص که فرش یکپارچه نامیده می شود استفاده کنید .


الیاف قالی ماشینی نیز در کاربرد و محیط آن موثر است . برای محیط های اداری بهتر است از الیاف پلی استر بهره بگیرید تا در برابر پاخوری زیاد مقاومت خود را از دست ندهد . اما برای فرش ماشینی در اتاق خواب یا در کل قالی منزلتان بهتر است از نخ اکرلیک استفاده کنید تا حساسیت کمتری ایجاد کند.

کلمات کلیدی مرتبط :
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
لیست قیمت گلاب و عرقیات کاشان
دمنوش ها و خواص آن
طرح های پرفروش تابلو فرش ماشینی
قوانین پهن کردن فرش ماشینی
درمان فوری تب
ادامه
clear-bug-div