فرش ماشینی

نحوه بافت فرش ماشینی

زarpet-weaving-scratch.jpg

هرجا که اسمی از فرش ماشینی برده می شود ، بدون شک مردم به یاد کشور ایران می افتند . به همین دلیل تاریخچه این هنر و صنعت مطمئنا می تواند برای شما جالب باشد ، که ما در ادامه به توضیح مختصری از بافت فرش ماشینی از ابتدا تاکنون و کل این هنر و صنعت می پردازیم .

 

1- فرش ماشینی

ابتدا انسان ها به دنبال وسیله ای برای حفاظت در برابر سرما بودند . به همین دلیل از پوست حیوانات به عنوان یک فرش استفاده می کردند . به مرور و با یادگیری هنر ریسندگی به بافت اولیه فرشهای ساده پرداختند و در طول زمان نقشه ها و کلیت آن را بهبود بخشیدند . زمانی که قالی دستبافت مورد توجه قرار گرفت و با ورود صنعت نساجی ، سرمایه داران به فکر تولید فرش ماشینی رسیدند . که با این اتفاق قیمت های مناسبتری وارد بازار شد و چون توسط دستگاه بافته می شود تنوع زیادی در نقشه و بافت به خود گرفت .که برای اولین بار محصولات فرش ماشینی شهر کاشان در ایران به وجود آمد و همچنان به عنوان شهر قالی ماشینی ایران شناخته می شود .

 

1-1- نحوه بافت فرش ماشینی

ما دراین مقاله به توضیح کلی درباره نحوه بافت و تولید یک محصول فرش ماشینی می پردازیم . می توان مراحل تولید در کارخانجات را به سه دسته تقسیم کرد . اولین مرحله ریسندگی نام دارد که در اینجا الیاف وارد سیستم می شوند و پس از رنگرزی با نمره های مختلف تبدیل به نخ می شوند که جنس های مختلفی از جمله پنبه ، پلی استر ، آکرولیک ، پلی پروپیلن را شامل می شود .

سپس به قسمت بافت می رود که توسط دستگاه های مختلف از جمله تکسیما، واندویل CRX ، ASR ، VTR و HCP بافته می شود .که به حالت پشت و رو بافته می شود که دو فرش دارای خاب مشترک هستند و توسط تیغ برش داده می شود و از هم جدا می شوند . پس از این مرحله به تکمیل فرش می رسیم که در این قسمت پس از رول و و صاف شدن سطح قالی ، داخل و پشت قالی پرداخت می شود . لبه های طولی و عرضی بافته می شود . سپس توسط کنترل کیفیت بررسی می شود و رول و بسته بندی می گردد و آماده فروش می شود .

کلمات کلیدی مرتبط :
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
خرید اینترنتی عرق کاسنی درجه یک بصورت عمده
بهترین قیمت فرش ماشینی کاشان
گلاب کاشان
شرایط برای خرید عمده فرش ماشینی کاشان
فروش عمده عرق نعنا فلفلی
ادامه
clear-bug-div