فرش ماشینی

کشورهای عربی مشتری فرش ایرانی

buy-persian-carpet-by-arab-countries.jpg

فرش ایرانی به علت داشتن ویژگی ها خاصی که دارد در کشورهای مختلف جهان به خصوص کشورهای عرب زبان مشتریان بسیاری دارد . اما سلیقه هر کشور به علت داشتن فرهنگ و آداب مختلف با کشورهای دیگر متفاوت است . انواع کشورهای عربی نیز دارای سلیقه متفاوت هستند . این تنوع باعث می شود که تولیدات فرش دستبافت ایرانی افزایش یابد . امروزه با متوجه شدن سلیقه مردم در کشورهای مختلف جهان ، می توان طبق سلیقه آنها ارزآوری و در امد خوبی کسب کرد . اکنون ما برخی از کشورهای عربی خرید فرش ماشینی ایرانی توسط کشورهای عربی را به همراه سلایق آنها در متن زیر قرار می دهیم که می توانید آنها را بخوانید و سلایقشان را در انتخاب فرش ایرانی بشناسید .

 

1- کشورهای عربی مشتری فرش ایرانی

کشورهایی که اکثرا همسایه ایران هستند زمینه را برای صادرات قالی فراهم کرده اند . اما امروزه به علت داشتن دو نوع قالی باید کیفیت های رقابتی باشد . سرعت تولید فرش ماشینی بسیار بیشتر از قالی دستبافت است . ممکن است برای بافت یک قالی دستبافت ، یک بافنده تا یکماه مشغول به کار باشد . اما در صنعت محصولات فرش ماشینی روزانه هزاران قالی می تواند تولید شود با کیفیت ها و طرح های مختلف . ما در ادامه 4 کشور عربی را برای نمونه قرار دادیم که می توانید درباره آنها مطالعه کنید .

 

1-1- کشور عربستان

عربستان یکی از بهترین مشتریان فرش ماشینی و دستبافت ایرانی است . مردم کشور عربستان به علت داشتن آب و هوای گرم و خشک ، بیشتر به رنگ ها و طرح های روشن ، کمرنگ و قرمز دارند . عموما مناطق کویری نیز به این رنگ ها علاقه بیشتری دارند . در مورد طرح هایی که در کشور عربستان مورد پسند است باید گفت که آنها به طرح هایی که دارای اشکال هندسی هستند یا در انها عکس استفاده شده است علاقه بیشتری نشان می دهند . در مورد قالی دستبافت نیز آنها دوست دارند ازالیافی در مواد اولیه قالی ها استفاده شود که دارای ارزش زیادی باشند مثل پشم و یا ابریشم . در مورد ابعاد قالی ها نیز باید گفت که آنها بیشتر می خواهند قالی های بزرگ و سفارشی تهیه کنند تا بتوانند در کاخ ها و مساجد خود استفاده کنند .

 

1-2- کشور کویت

کشور کویت دومین کشوری است که باید راجع به مشتریان مهم درباره آن صحبت کنیم چون یک همسایه مهم در جنوب ایران محسوب می شود . آنها خواهان فرش درجه یک اصیل ایرانی و قالی ماشینی هستند که دارای رنگ های روشن مثل قرمز و غیره باشد و یا دارای رنگ تیره ( سرمه ای ) باشد . طرح هایی که انها می پسندند طرح های اصیل و قدیم ایرانی مثل ترنج و یا شاهانه است . همچنین آنها علاقه به قالی هایی دارند که دارای طرح های ساده تر و کمتری باشند . ابعاد قالی ها نیز هرچه کمتر باشد مورد استقبال قرار می گیرد ، مثل قالی های دارای ابعاد 6 متری و 4 متری .

 

1-3- کشور امارات متحده عربی

کشور دیگر عربی ، امارات می باشد که دارای سلیقه های متفاوت نسبت به دیگر کشور ها است .  بیشتر در این کشورها طرفدار رنگ روشن ، سفید ، کرم ، قرمز و آبی تیره هستند . این همسایه دارای مردمانی است که طرح های قالی دستبافت قم و تبریز را می پسندند . همه ابعاد فرشها در این کشور مشتری دارد ولی بیشتر آنها قالی های 1000 متری و تابلو فرش سفارش می دهند . آنها دوست دارند قالی زیر پایشان با استفاده از الیافی تشکیل شده باشد که دارای ارزش بالا باشند مثل ابریشم .

 

1-4- کشور لبنان

آخرین کشور عربی که قصد داریم درباره آن صحبت کنیم ، کشور لبنان است که به علت داشتن چند دین و فرهنگ دارای سلیقه های متفاوتی در جای جای لبنان هستیم . ولی اکثرا سلیقه ها بهم نزدیک است . رنگ عنصری است که لبنانی ها آنها را در طیف قرمز رنگ و روشن می پسندند . طرح هایی که برای لبنانی ها قابل قبول است ، طرح های بلوچ بافت و کرد بافت است . آنها دوست دارند الیاف مورد استفاده در قالی های زیر پایشان از پشم باشد . اندازه هایی که مشتریان لبنانی سفارش می دهند ، 6 متری و یا کوچک تر می باشد .

کلمات کلیدی مرتبط :
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فرش اصل کاشان
آهار و چرم دوزی و ریشه فرش ماشینی
بهترین عرقیات گیاهی برای درمان قند خون
فرش زیبای ماشینی
چرا باید از عرقیات گیاهی استفاده کنیم؟
ادامه
clear-bug-div