فرش ماشینی

همه چیز درباره فرش ماشینی کاشان

everything-about-kashan-carpet.jpg

کاشان توانسته است جزء اولین شهرهای ایران باشد که صنعت فرش های ماشینی را به صورت حرفه ای دنبال می کند . هم اکنون نام فرش ماشینی کاشان شهره جهانی دارد که توانسته است با تکیه بر شرکت های کارخانجات ماشینی با کیفیت عالی فرش های درجه یک ماشینی تولید کند و با ارائه محصول باکیفیت بازار ایران و جهان را در دست بگیرد . خوب است به یکی دیگر از افتخارات کاشان که توانسته در یونسکو ( سازمان علمی،فرهنگی تربیتی ملل متحد ) با شماره 00383 ثبت گردد اشاره کنیم . با توجه به مطالبی که بیان شد می توان کاشان را پایتخت فرش ماشینی ایران دانست . در ادامه این مقاله سعی شده است همه چیز درباره فرش ماشینی کاشان به صورت کامل قرار داده بشود که شما یک خرید موفق را از فروشگاه با ما تجربه کنید .

 

ویژگی های فرش کاشان

امروزه قالی کاشان یکی از محبوبترین فرش ها برای خانه های ایرانی می باشد که دارای ویژگی های متعددی است . عوامل مختلفی همچون شانه وتراکم قالی که شامل فرش ، رنگ آن و ماشین های بافت دخیل می باشد به عنوان مثال داشتن حاشیه سرمه ای وهمچنین زمینه لاکی برروی قالی ماشینی کاشان ، دارا بودن ترنج به شکل لوزی که مایل به بیضی می باشد برروی فرش ، دارا بودن طرح لچک و گلدان وهمچنین 8رنگ و 10رنگ بودن فرش های کاشان از جمله ویژگی های مهم فرش کاشان است.کارشناسان این صنعت معتقدند که ارزش هنری یک قالی به میزان استفاده از رنگ های طبیعی و هماهنگی قرار گرفتن این رنگ ها در کنار هم بستگی دارد .

 

طرح های عمومی فرش ماشینی کاشان

فرش های ماشینی کاشان دارای دو قسمت اصلی هستند ، قسمت اول ترنج مرکزی که دقیقا در وسط قالی قرار دارد و قسمت دوم لچک ها هستند که مرتبط با ترنج طراحی شده اند و ترکیبی از شکل ها و نقش های تزئینی هستند . حاشیه فرش های کاشان نقش های بزرگی دارند که تصویر دو برگ در دو سمت شاخه و چهار نوع کوچکتر همان نوع را به شکل ظریفی به نمایش می گذارند . زمینه این فرش ها با استفاده از رشته های نرم و ساقه های باریک با نقش هایی از جمله گل نیلوفر ، گل سرخ ، گیاهان خرمی ، گیاهان سبز ، برگ نوک تیز و برگ خرما با حالتی زیبا و هندسی طراحی شده اند .

 

انواع فرش ماشینی ابریشم کاشان:

از جمله محصولات جدید فرش شهر کاشان فرش های ابریشم است که درطراحی آن اکثرا از تصویرهایی همانند گیاهان ، حیوانات چهارپا ، درخت سخنگو ، موجودات افسانه ای و اسطوره ای مثل اژدهای پرنده و سوارکاری و شکار استفاده گردیده شده است .

 

1- قالی تمام ابریشم

قالی تمام ابریشم فرشی است که تاروپود و پرز آن کاملا از ابریشم باشد . معمولا این نوع فرش ها ظرافت بسیار زیادی در بافت دارند و دارای ارزش هنری بسیار بالا که البته قیمت زیادی هم دارند و چنین قالی یا قالیچه ای برخلاف ظاهر نرم و نازک و ظریفش بسیار مقاوم است و به راحتی کهنه نمی شود .

 

2- قالی کف ابریشم

فرشی که در همه زمینه آن ازا بریشم استفاده شده باشد و چله قالی نیز پشم باشد فرش کف ابریشم نام دارد .

 

3- فرش گل ابریشم

تفاوت این فرش با دیگر انواع فرش های ابریشمی در این است که چله آن از جنس پشم بوده و گل ها وبرگ های طراحی شده در نقشه از نخ ابریشم وبقیه از پرز و پشم بافته شده است . این نوع قالی ها ممکن است قیمت کمتری نسبت به فرش های تمام ابریشم داشته باشند اما ارزش هنری زیادی دارند .

کلمات کلیدی مرتبط :
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
خواص گلاب اصل کاشان
زنیان و فشار خون
همه چیز درباره فرش ماشینی کاشان
خرید عمده گلاب
ویژگی عرقیات گیاهی - قسمت سوم
ادامه
clear-bug-div