جستجوی فرش بر اساس رنگ
جستجوی عرقیات بر اساس خواص
فرش ماشینی

همه چیز درباره فرش ماشینی کاشان

everything-about-kashan-carpet.jpg

کاشان توانسته است جزء اولین شهرهای ایران باشد که صنعت فرش های ماشینی را به صورت حرفه ای دنبال می کند . هم اکنون نام فرش ماشینی کاشان شهره جهانی دارد که توانسته است با تکیه بر شرکت های کارخانجات ماشینی با کیفیت عالی فرش های درجه یک ماشینی تولید کند و با ارائه محصول باکیفیت بازار ایران و جهان را در دست بگیرد . خوب است به یکی دیگر از افتخارات کاشان که توانسته در یونسکو ( سازمان علمی،فرهنگی تربیتی ملل متحد ) با شماره 00383 ثبت گردد اشاره کنیم . با توجه به مطالبی که بیان شد می توان کاشان را پایتخت فرش ماشینی ایران دانست . در ادامه این مقاله سعی شده است همه چیز درباره فرش ماشینی کاشان به صورت کامل قرار داده بشود که شما یک خرید موفق را از فروشگاه با ما تجربه کنید .

 

ویژگی های فرش کاشان

امروزه قالی کاشان یکی از محبوبترین فرش ها برای خانه های ایرانی می باشد که دارای ویژگی های متعددی است . عوامل مختلفی همچون شانه وتراکم قالی که شامل فرش ، رنگ آن و ماشین های بافت دخیل می باشد به عنوان مثال داشتن حاشیه سرمه ای وهمچنین زمینه لاکی برروی قالی ماشینی کاشان ، دارا بودن ترنج به شکل لوزی که مایل به بیضی می باشد برروی فرش ، دارا بودن طرح لچک و گلدان وهمچنین 8رنگ و 10رنگ بودن فرش های کاشان از جمله ویژگی های مهم فرش کاشان است.کارشناسان این صنعت معتقدند که ارزش هنری یک قالی به میزان استفاده از رنگ های طبیعی و هماهنگی قرار گرفتن این رنگ ها در کنار هم بستگی دارد .

 

طرح های عمومی فرش ماشینی کاشان

فرش های ماشینی کاشان دارای دو قسمت اصلی هستند ، قسمت اول ترنج مرکزی که دقیقا در وسط قالی قرار دارد و قسمت دوم لچک ها هستند که مرتبط با ترنج طراحی شده اند و ترکیبی از شکل ها و نقش های تزئینی هستند . حاشیه فرش های کاشان نقش های بزرگی دارند که تصویر دو برگ در دو سمت شاخه و چهار نوع کوچکتر همان نوع را به شکل ظریفی به نمایش می گذارند . زمینه این فرش ها با استفاده از رشته های نرم و ساقه های باریک با نقش هایی از جمله گل نیلوفر ، گل سرخ ، گیاهان خرمی ، گیاهان سبز ، برگ نوک تیز و برگ خرما با حالتی زیبا و هندسی طراحی شده اند .

 

انواع فرش ماشینی ابریشم کاشان:

از جمله محصولات جدید فرش شهر کاشان فرش های ابریشم است که درطراحی آن اکثرا از تصویرهایی همانند گیاهان ، حیوانات چهارپا ، درخت سخنگو ، موجودات افسانه ای و اسطوره ای مثل اژدهای پرنده و سوارکاری و شکار استفاده گردیده شده است .

 

1- قالی تمام ابریشم

قالی تمام ابریشم فرشی است که تاروپود و پرز آن کاملا از ابریشم باشد . معمولا این نوع فرش ها ظرافت بسیار زیادی در بافت دارند و دارای ارزش هنری بسیار بالا که البته قیمت زیادی هم دارند و چنین قالی یا قالیچه ای برخلاف ظاهر نرم و نازک و ظریفش بسیار مقاوم است و به راحتی کهنه نمی شود .

 

2- قالی کف ابریشم

فرشی که در همه زمینه آن ازا بریشم استفاده شده باشد و چله قالی نیز پشم باشد فرش کف ابریشم نام دارد .

 

3- فرش گل ابریشم

تفاوت این فرش با دیگر انواع فرش های ابریشمی در این است که چله آن از جنس پشم بوده و گل ها وبرگ های طراحی شده در نقشه از نخ ابریشم وبقیه از پرز و پشم بافته شده است . این نوع قالی ها ممکن است قیمت کمتری نسبت به فرش های تمام ابریشم داشته باشند اما ارزش هنری زیادی دارند .

کلمات کلیدی مرتبط :
'فرش کاشان' , 'محبوبترین فرش' , 'فرش ماشینی کاشان'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
همه چیز در مورد عرق گیاهی نعنا
فروش عمده گلاب درجه یک کاشان
پرفروش‌ترین طرح های فرش فانتزی
استفاده های درمانی گلاب
پهن کردن فرش ماشینی با توجه به مکان
ادامه
clear-bug-div