فرش ماشینی

زردی فرش ماشینی پس از شستشو

yellow-reeds-carpet.jpg

همه ما دوست داریم فرشهایمان بسیار تمیز باشد و مانند روز اول آن ها را حفظ کنیم و همان جذابیت باقی بماند. عوامل زیادی در رابطه با کثیف شدن آن ها هست و ریشه های فرش از جمله جاهایی می باشد که بیشتر کثیف می شود و مورد دید بیشتری می باشد. اگر شستشو فرش به صورت حرفه ای انجام شود همچین مشکلاتی پیش نمی آید و دچار زردی و لکه نمی شود که در این مقاله درباره ی مراحل صحیح شستشو فرش ماشینی کاشان توضیحاتی داده خواهد شد. ولی اگر فرشتان بعد از شستشو زرد شد مطالب زیر را بخوانید. در این مقاله توضیحاتی برای زرد شدن ریشه فرشها و رفع زردی آن به صورت کامل و کاربردی قرار داده شده است.

 

1- دلایل زرد شدن فرش بعد از شستشو

اولین مورد استفاده نامناسب از شوینده های در شستن می باشد. در شستشوی فرشهای که ظرافت بیشتری دارند باید از شوینده هایی که خاصیت اسیدی آن ها کم است استفاده کنید زیرا شوینده هایی که برای الیاف آن ها نامناسب باشد باعث از بین رفتن بافتشان و همچنین ایجاد لکه و زردی بر روی آن ها می شود.


دومین مورد جارو کردن قبل از شستشو است کسانی که فرش کاشان خود را قبل از شستشو جارو نمی کنند این کار باعث می شود گرد و غبار در لا به لای آن ها باقی بماند و در هنگام شستشو دچار تیرگی و زردی بشود.


سومین دلیل این است که بعد از شستشو آب را کاملا از آن خارج کنید و بعد آن را پهن کنید زیرا اگر فرش ماشینی کاشان آب داشته باشد باعث می شود این آب کثیف به همراه آن خشک شود که دلیل اصلی زردی آن ها می باشد. برای رفع این مشکل فرش با کیفیت را ابتدا لول کنید و بر روی سطحی که داری شیب می باشد بگذارید تا کاملا آب آن خارج شود.

 

2- نحوه از بین بردن زردی فرش

اولین نکته این است که از شوینده های که دارای خاصیت اسیدی پایین تری هستند استفاده کنید. ابتدا شوینده را با آب گرم مخلوط کنید. توجه کنید که آب سرد به شستشو آن کمکی نمی کند و آب داغ هم باعث می شود به فرش و ریشه های آن آسیب برسد.

در مرحله بعدی شویند و آبی که با هم از قبل مخلوط کرده ایم را به وسیله یک ابر یا اسفنج به ریشه ها و یا مکانی که زرد شده می کشیم. و سپس برای خشک کردن آن را داخل فضای باز می گذاریم تا نم آن تبخیر شود و اگر این کار برای شما امکان ندارد می توانید با استفاده از سشوار از فاصله ی دور روی قسمت های زرد شده نگهدارید تا بعد از شستشو خشک شوند. توجه کنید که نکات گفته شد برای ریشه های فرش و قسمت های از آن که زرد شده است مناسب می باشد و اگر مقدار زردی روی آن زیاد باشد باید به قالیشویی های با تجربه و مطمئن بدهید تا آن ها شستشو را انجام دهند.

 

3- قالیشویی و آبگیری فرش

در کارخانه ها ی قالیشویی بعد از انجام شستشوی فرش ماشینی یا دستبافت، آن ها را داخل دیگ های بزرگ که مخصوص آبگیری (سانتریفوژهای پرقدرت) می باشد قرار می دهند که ایکار باعث می شود که دیگ ها با سرعت بالایی بچرخند و با استفاده از قانون گریز از مرکز، تمامی آب فرش از بافت های آن خارج شود.


کارهایی مانند آویزان کردن، پاروکردن وکار های از این قبیل قسمتی از آب قالی را خارج می کند و بعد از مدتی فرش کاملا خشک می شود اما مقداری از آب کثیف و یا زردآب در آن می ماند و به همراه آن خشک خواهد شد که این باعث ریشه ها و قالی زرد شوند.

یک نکته مهم اینکه در خرید فرش ماشینی کاشان دقت لازم را به خرج دهید . البته امروزه به علت رقابت بالا قالی های کاشان به شدت دارای کیفیت بالاتری نسبت به قبل هستند . مراقب کالاهای تقلبی چینی و پاکستانی باشید چون فرش ماشینی با کیفیت در اختیار شما قرار نخواهد گرفت .

کلمات کلیدی مرتبط :
'خرید فرش ماشینی کاشان' , ' فرش ماشینی با کیفیت ' , ' فرش ماشینی کاشان' , 'فرش با کیفیت'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
طرح های فرش ماشینی 1200 شانه
راهنمای کامل در مورد تشخیص فرش 700 شانه از فرش طرح 700 شانه
آشنایی با عرق گیاهی رازیانه و خواص آن
فرش ماشینی 700 شانه کاشان
دمنوش ها و خواص آن
ادامه
clear-bug-div