فرش ماشینی

روش های محافظت فرش ماشینی

check-out-carpet-protection.jpg

در این مقاله دستورات ساده ای را برای نگهداری فرش دستباف و دور نگهداشتن آن ها از صدمات را بیان می کنیم این دستورات برای قالی های می باشد که مورد استفاده تان می باشد. یکی از مشکلات مردم در خرید قالی ها و نگهداری آنها است که ممکن است ندانند چگونه آن را انجام دهند و بنا بر اینبه مشکلات اساسی برخورد می کنند که یکی از آنها م تواند افت دوام و کیفیت فرش باشد و طی مدت کوتاه تری قالی از بین برود و دیگر نتوان برای مجالس سنگین و مهمانی از آنها استفاده کرد . حال یک نکته در این باره اینکه قالی های دستبافت به هیچ عنوان کمتر از بیست سال خراب نمی شوند مگر اینکه در شرایط بسیار سخت مثل بید زدگی و یا رطوبت فراوان قرار گیرند . در ادامه به بررسی راههای محافظت از فرش می پردازیم که می توانید آن را بخوانید و مطالعه کنید .

 

1- جارو زدن بهترین وسیله نظافت

 برای استفاده از جارو بهتر است از جارو های که برس های دوار دارند استفاده کنند زیرا زرات و پرز ها را برطرف می کنند. جارو های مکنده برای آن هایی مناسب است که دارای پرز دهی زیاد و متراکم می باشند و همچنین قالی های پشمی که در برابر جارو زدن حساس می باشند. برای استفاده جارو های برس دار به صورت مداوم ابتدا آن را روی قسمتی از فرش که دارای پرز و بافت متراکم است امتحان کنید. و همچنین در هنگام جارو زدن سعی کنید که مسیر جارو کشیدن خود را عوض کنید تا بافت و پرز فرشتان حالت اولیه خود را از دست ندهند.


2- جارو زدن مهم ترین قدم برای محافظت از فرش

سعی کنید در قسمت های از فرش که رفت و آمد در آن زیاد می باشد به صورت منظم جارو کنید. اگر قالی کثیف باشد و روی آن راه بروید به کثیفی ها این اجازه را می دهید که کثیفی ها به قسمتهای پایین تر پرزها بروند و بعد برای از بین بردن این کثیفی ها دچار مشکل می شوید و همچنین این کار باعث آسیب رساند به بافت فرش خوب نیز می شود. و به همین دلیل با جارو زدن مدام فرشتان از بروز این مشکلات جلوگیری کنید . سه یا چهار بار در طول هفته برای مکان های پر رفت آمد و دوبار در هفته برای مکان های کم رفت و آمد جارو کشیدن لازم می باشد.


3- روش شستشوی فرش

ابتدا سطح فرش با کیفیت خود را کاملا خیس کنید و در جایی که دارای شیب می باشد پهن کنید . شامپو فرش خود را با آب ولرم مخلوط کنید و بعد قالی را به وسیله ی اسفنج و محلولی که درست کرده اید بشوید. بعد از شستشو با آب کل مواد شوینده آن را پاک کنید . پس از اتمام شستشو آن را در محلی که دارای شیب می باشد آویزان کنید . دقت داشته باید که در هنگام پهن کردن جایی از آن دارای چروک نباشد . زمانی که فرش خشک شد و خواستید که آن را جا به کنید سعی کنید آن را رول کنید و از تا زدن آن خود داری کنید . اگر می خواهید قالی های خود را به قالیشویی بدهید سعی کنید فالیشوی معتبری را انتخاب کنید.


4- روش و دستور العمل های لکه زدایی

اگر از فرش ماشینی در شرایط مختلف استفاده می کنید ممکن است دچار لکه های گوناگونی شود و یا سطح قالی دچار کثیفی شود که ما در ادامه ی این مطلب روش هایی را بیان می کنیم تا قالی شما تمیز شود و بتوانید لکه ها را از روی آن ها پاک کنید. در زیر در باره ی لکه ها و چگونه تمیز کردن آن ها را بیاموزید.


5- روش های لکه زدایی

- بعضی از لکه ها که روی قالی ایجا می شوند را می توان به وسیله ی قاشق آن را تمیزکنید و بردارید.
- بعضی از لکه ها با استفاده از محلول سرکه ی سفید آب ولرم و شامپو فرش قابل تمیز شدن می باشند.
- برای تمیزی دیگر لکه ها می توانیم فقط از آب ولرم و شامپو فرش استفاده کنیم.
- می توانیم از پارچه سفیدی که به تینر یا الکل آغشته شده باشد استفاده کنیم.
- اگر لکه تان دارای آب می باشد ابتدا محلی که لکه قرار دارد را با دستمال خشک کاملا پاک کنید تا آب لکه بخوبی پاک شود.
- اگر لکه ی مانند آدمس دارید با استفاده از یک تکه یخ که باید آن را روی لکه قرار داده تا فریز شود و سپس آن را از روی فرش درجه یک پاک کنید. و غیره .

 

شما می توانید برای دیدن تمامی محصولات فروشگاه بارنلی به فروشگاه مراجعه کنید و محصول مورد نظرتان از جمله فرش های ماشینی را خریداری کنید.

کلمات کلیدی مرتبط :
'محافظت فرش ماشینی' , 'مراقبت فرش'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فروش اینترنتی فرش ماشینی
فرش فانتزی
بهترین عرقیات گیاهی برای درمان قند خون
ارسال رایگان فرش درب منزل
چند قانون برای خرید فرش ماشینی
ادامه
clear-bug-div