فرش ماشینی

آنچه از فرش ماشینی باید بدانید

tips-carpet-before-purchase.jpg

برای داشتن انتخاب اقتصادی در خرید فرش بهتر است درباره آن اطلاعاتی از قبل داشته باشید. ما سعی کرده ایم که در این مقاله اطلاعات مفیدی را درباره فرش و نکاتی از آن را در اختیار شما قرار بدهیم که شما می توانید آن را در ادامه مطالعه و مشاهده کنید . هرکس می خواهد قالی بخرد عموما سمت قالی های ماشینی می رود چون دارای قیمت پایین تری هستند و مردم توانایی خرید آنها را دارند . اما قالی هایی که موسوم به قالی دستبافت هستند دارای کیفیت بیشتر و طبیعی تری هستند اما نمی توان گفت که همه مردم قدرت خرید آنها را دارند ، بنا بر این فروش آنها خیلی کمتر از فرش ماشینی کاشان است .

 

 

 

1- آشنایی با تار و پود فرش ماشینی

 

فرشهای که با الیافی بافته شده اند که در الیاف آن ها نایلون بکار رفته است دارای دوام بالاتری میباشند. و همچنین در برار تغییر شکل هم بسیار مقاوم اند و قیمت ارزان تری نسبت به دیگر انواع فرش دارند. و تنها ایرادی که دارند این است که گرد غبار را به اطراف انتقال می دهند . فرش ماشینی که در برابر رطوبت مقاوم هستند از الیاف اولفین در آن ها استفاده شده است و به راحتی تمیز می شوند. اما در طول زمان حالت خود را از دست می دهند.


فرش ماشینی که با الیاف پشمی بافته می شوند ماندگاری بیشتر دارند و همچنین مقاومتشان در برار عوامل محیطی بالاتر می باشد. اما زمانی که گرد و غبار روی آن ها می نشید به سختی می توان آن ها را از روی آن جدادکرد. و همچنین دارای شستشوی خاصی می باشند و به دلیل این که هنگام داشتن رطوبت دارای بوی نامطبوعی می شوند . فرش ماشینی اکریلیک و پلی استر از آن دسته از قالی ها می باشند که زمانی که از آن ها استفاده می کنید پرز زیادی از آنها جدا می شود. و به همین دلیل به مرور زمان پرز های آن از آن خارج میشود و زیبایی خود را از دست می دهد.

 

 

 

2- نکاتی قبل از خرید فرش ماشینی

 

نمای اتاق خود را در نظر داشته باشید. برای رنگ کردن اتاقتان ابتدا فرشتان را انتخاب نمایید و بعد با توجه به رنگ های به کار رفته در آن اتاقتان را رنگ و یا کاغذ دیواری کنید . مبلهایتان را بگونه ای انتحاب کنید که نقش و رنگ قالی نشان داده شود. و یا اگر ابتدا مبلمان و سایر وسایل را تهیه کرده اید نوعی از فرش را انتخاب کنید که رنگی متناسب با مبل و سایر وسایتان دارد. طرح ها و رنگها می توانند با هم مخلوط شوند اگر بتوانید میان رنگ های وسایتان هماهنگی ایجاد کنید زیبایی خاصی را به مکانتان می دهید.
به اندازه مکانی که می خواهید قالی برای آن تهیه کنید توجه کنید. و توجه داشته باشید که نه کوچک و نه بزرگ تر از اندازه مکان مورد نطر تان باشد . رنگ ها باعث نمایش متفاوت اتاقتان می شود مثلا رنگ های روشن باعث می شوند که اتافتان بزرگتر بنظر برسد و رنگ های تیر باعت می شوند که اتاقتان کوچک و دنج شود.

 

این موضوعات برای انتخاب رنگ بسیار مهم می باشد . فرشی را انتخاب کنید که دارای الیاف، شانه و تراکم مناسب باشد. هرچه فرش ماشینی با کیفیت دارای الیاف بیشتری باشد دوام آن نیز بیشتر خواهد بود . از نطر قیمت فرش هم دارای قیمت پایین تری نسبت به دستباف می باشند و همچنین فرشهای تزیینی نیز مانند ماشینی قیمت مناسبی دارند و یا بعضی از آن ها قیمت ارزان تری نیز دارند.

 

 

 

3- چند دلیل برای نخریدن فرش های تزئینی

 

بعضی از انواع فرش تزئینی فقط برای دکور می باشند و نگهدارای از آن ها دارای دردسر می باشد. این نوع دارای مدل دیگری نیز می باشند که به نام گره ای در بازار شناخته شده است. و همچنین دارای نخ های باریک و ضخیم هستند که در هنگام راه رفتن روی آنها از آن جدا می شوند. کثیفی ها در بین تار پود آن قرار می گیرند و جارو کردنشان به آسانی صورت نمی گیرید و تمیز کردنشان مشکل است . فرش ماشینی که دارای تو رفتکی و برآمدگی زیادی هستند هم مناسب نمی باشند. این نوع برای اتاق کودک به هیچ وج مناسب نمی باشد زیرا باعث آزار کودک در هنگام راه رفتن و نشستن روی آن می شود . و بهتر است سراغ فرشی بروید که ساده تر است و تمیز کردن شان نیز آسانتر است.

 

در پایان توضیحات این محصوله نیز باید بیان داشت شما می توانید برای خرید انواع فرش ماشینی از طریق فروشگاه بارنلی اقدام کنید و یک خرید ماندگار و به یادماندنی را از محصولات قالی 1000 شانه ، 700 شانه و یا 1200 شانه کاشان داشته باشید.

کلمات کلیدی مرتبط :
'تار و پود فرش ماشینی کاشان' , 'قبل خرید فرش' , 'درباره فرش ماشینی اکریلیک'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
آشنایی با خواص و ویژگی های بهار نارنج
پرفروش‌ترین طرح های فرش فانتزی
ده ویژگی فرش خوب
فرش فانتزی
خواص باورنکردنی گلاب
ادامه
clear-bug-div