فرش ماشینی

ده ویژگی فرش خوب

good-carpet.jpg

از آنجایی که خانه محلی برای استراحت و زندگی است پس هر وسیله ای که به ما کمک کند تا این مکان آرامش و راحتی بیشتری بدهد مناسب است و ما سعی می کنیم تا آن را برای منزل خود فراهم کنیم . فرش هم کالایی است که علاوه برپوشش کف خانه می تواند راحتی و زیبایی رابرای ما به همراه بیاورد . سلیقه ها در انتخاب فرش ماشینی و همینطور سبک های زندگی متفاوت است و هرکسی بسته به نوع زندگی خود کفپوش خانه خود را انتخاب می کند . ما در این مقاله چند ویژگی یک فرش خوب را عنوان می کنیم تا خرید راحت تری داشته باشید .


1- نکته اول » مکان استفاده فرش
قبل از هرچیزی باید بدانیم که مکان مورد استفاده فرش بسیار مهم است و باید انتخابی متناسب با آن داشته باشید به طور مثال مکان های شلوغ و پر رفت و آمد مثل سالن های پذیرایی و اتاق های غذاخوری که پاخور بالایی دارند نیازمند فرشی هستند که در مقابل گرد و غبار مقاوم بوده و با استفاده دراز مدت ، زود فرسوده نشود . و در مقابل محلی مثل اتاق خواب که فقط برای استراحت است می تواند با فرشی روشن هم پوشانده شود تا هم فضای بهتری داشته باشد و هم کتر کثیف می شود .


2- نکته دوم » سبک زندگی فرد
در این مرحله باید به سبک زندگی خود توجه کنید ، اگر خانواده ای کم جمعیت هستید و رفت و آمد زیادی ندارید و یا از حیوانات خانگی استفاده نمی کنید می توانید از رنگ های روشن فرش ماشینی هم استفاده کنید و اما اگر شلوغ و پرجمعیت هستید رنگ ها و طرح های تیره و شلوغ را به شما پیشنهاد می کنیم چرا که کثیفی سطح آن ها زیاد مشخص نیست .


3- نکته سوم » انتخاب رنگ فرش
در انتخاب رنگ فرش دقت کنید چرا که فرشهایی که به صورت تک رنگ هستند مثل مشکی ، قهوه ای و یا آبی نفتی لکه های روشن و دوده ها روی آن ها کاملا مشخص است . و همچنین رنگ های روشن مثل کرم و سفید هم نماینگر خوبی برای جای پا و گرد و خاک هستند پس با توجه به این مسائل و در نظر گرفتن آلودگی محیط مورد نظر انتخاب کنید .


4- نکته چهارم » فرش ماشینی با رنگ روشن
رنگ های روشن این خاصیت را دارند که فضای موجود را بزرگتر نشان دهند و در مقابل رنگ های تیره محیط را بسته تر نشان می دهد پس اگر خانه کوچکی دارید از فرش رنگ روشن استفاده کنید .


5- نکته پنجم » انواع رنگ قالی
تنوع رنگ در قالی و نقشه ی شلوغ با طرح های تو در تو باعث می شود که ذرات ریز آشغال و گرد خاک کمتر دیده شود .


6- نکته ششم » مواد اولیه فرش
مواد اولیه فرش ماشینی بسته به کاربردی که برای آن در نظر دارید بسیار مهم است مثلا یک قالی نایلونی مقاومت بالایی دارد ولی گرد و خاک را به سادگی پخش می کند .


7- نکته هفتم » انتخاب فرش پشمی
فرشهایی که پشمی هستند طول عمر بالایی دارند و عوامل محیطی تاثیر زیادی روی آن ها ندارد ولی گرد و خاک را به خود جذب می کنند .


8- نکته هشتم » فرش آکریلیک
قالی هایی که از جنس اکریلیک هستند تا چند هفته پرز می دهند ولی بیشتر از آن طبیعی نیست و نشان از نامرغوب بودن آن دارد . و اما فرش ماشینی با کیفیت که مواد اولیه آن پلی استر هستند به خاطر درخشندگی نخ آن با تغییر زاویه دید شید رنگی آن نیز تغییر می کند پس هنگام خرید دقت بیشتری به خرج دهید .


9- نکته نهم » اولفین در فرش
اگر اولفین از الیاف بکار رفته در قالی باشد آن را در برابر رطوبت مقاوم می کند ولی در گذر زمان حالتش تغییر می کند و اصطلاحا کش می آید .


10- نکته دهم » نگه داری فرش
و در آخر اگر قصد استفاده از فرش خود را ندارید به صورت لوله شده نگهداری کنید تا نو بماند . در آخر اگر میخواهید به خرید فرش ماشینی کاشان بپردازید طوریکه همه این ویژگی هایی که گفته شد در آن وجود داشته باشد توصیه می کنیم که از فروشگاه اینترنتی فرش بارنلی اقدام کنید که خیلی می تواند به شما در خرید کمک کند . این امر حتی باعث صرفه جویی شما نیز میشود

کلمات کلیدی مرتبط :
'مشخصات فرش ماشینی با کیفیت' , 'ویژگی فرش ماشینی کاشان' , 'فرش خوب چیست'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
گلاب کاشان
کشورهای عربی مشتری فرش ایرانی
بهترین قیمت فرش ماشینی کاشان
پهن کردن فرش ماشینی با توجه به مکان
بهترین فرش کودک
ادامه
clear-bug-div