فرش ماشینی

راهنمای جامع خرید فرش فانتزی

important-tips-buy-fancy-carpet.jpg

فرش فانتزی جایگاه ویژه ای را در خانه ایرانی ها در سال های اخیر پیدا کرده است . البته این نوع قالی ها هیچگاه نمی توانند جایگاه فرش های ایرانی با نقش و نگار های زیبا را پر کند اما برای برخی از منازل با دکوراسیون های خاص بسیار مناسب می باشد . این نوع از قالی ها به تازگی جای خود را در خانه ایرانی ها باز کرده است . دارای نقش ها و طرح های امروزی و جذاب می باشند و توانسته است اغلب سلیقه جوانان بسیاری را به سمت خود جذب کند . برای انتخاب قالی ایده آل و مناسب ابتدا باید نحوه استفاده از آن و نوع کاربردش را در نظر بگیرید . ما قصد داریم در ادامه ی این مقاله درباره راهنمای جامع خرید فرش فانتزی مطالبی را بیان نماییم . تا شما با مطالعه ی این مقاله بتوانید انتخاب مناسب و درستی در خرید قالی فانتزی داشته باشید .

 

- کاربرد فرش فانتزی

بیشترین کاربرد این فرش ها در مکان هایی مانند اتاق خواب و اتاق نشیمن می باشد . این نوع در خانه هایی با دکوراسیون فانتزی دارای اهمیت زیادی می باشد . اما برای استفاده از آن در اتاق پذیرایی باید دقت زیادی صورت بگیرد به دلیل این که قالی های مورد استفاده در اتاق پذیرایی باید دارای جذابیت و لوکس باشد . اگر شما قصد دارید در اتاق پذیرایی خود از این گونه قالی ها استفاده نمایید بهتر است از رنگ های جیغ و غیر معمول آن استفاده نکنید تا پذیرایی شما دوستانه تر بنظر برسد . در ادامه چند مدل از فرش فانتزی همراه با نحوه ی قرار گرفتنش در خانه را بیان می کنیم .

 

- انتخاب فرش فانتزی مناسب

اگر شما جزو افرادی می باشید که به دکوراسیون منزلتان بسیار اهمیت می دهید و برای تهیه ی قالی آن به دنبال فرش مدرن و فانتزی می گردید ، انتخاب این نوع قالی باعث می شود محیط منزلتان دارای زیبایی فوق العاده ای شود . برای بافت این نوع قالی اکثرا از رنگ ها شاد و رنگ های براق استفاده می کنند به جز تعداد کمی از مواقع که از رنگ ها خنثی می باشد .  به همین دلیل نیز می باشد که قالی های فانتزی نمایش جذابتری را در دکوراسیون منازل دارا هستند . اکثر رنگ های مورد استفاده در آن ها قرمز ، سرخابی و زرد است و دارای طرح های ساده ای می باشند که در آن ها از اشکال مربع ، مستطیل و الگوی چینشی که با ترکیب دو شکل مربع و مستطیل به دست می آید است . در اکثر منازل مدرن قالی های فانتزی بسیار زیبا دیده می شود و همچنین استفاده از آن در دکوراسیون خانه ها باعث ایجاد محیطی مدرن و شاد می شود . برای تهیه این قالی برای منزلتان باید آن را متناسب با محیط مورد نظرتان و با توجه به دکوراسیون آن محیط انتخاب کنید . در ادمه به نحوه ی صحیح انتخاب قالی فانتزی می پردازیم .

+ محصولات : برای دیدن فرش فانتزی کلیک کنید

 

- انتخاب فرش فانتزی برای اتاق پذیرایی

قالی که قرار است در اتاق پذیرایی و یا ناهار خوری مورد استفاده قرار گیرد بهتر است به نوعی باشد که قابلیت پا خوردگی و مقاومت بالایی داشته باشد و همچنین در برابر گرد و خاک مقاوم باشد . برای تکمیل توضیحات انتخاب فرش برای پذیرایی باید بیان کرد که اگر قصد تهیه قالی فانتزی برای این مکان دارید سعی کنید از طرح های غیر معمول و رنگبندی جیغ استفاده نکنید به این خاطر که پذیرایی جزو مکان های مهم خانه می باشد .

 

- فرش فانتزی مناسب اتاق خواب

برای اتاق خواب و اتاق کودک که برای استراحت می باشند و رفت و آمد زیادی در آن صورت نمی گیرد می توانید قالی های که دارای جنس لطیف و رنگ های روشن هستند استفاده نمایید . که این نوع از قالی ها باعث ایجا فضایی لطیف تر و ملایم تر برای اتاقتان می شود . ولی اگر کودک نوپا دارید قالی هایی با طرح های شلوغ و رنگ های تیره استفاده کنید تا کثیفی را کمتر نمایش دهد . برای بزرگتر نمایش دادن اتاق های کوچکتان بهتر است که در آن ها از قالی هایی که رنگ روشن دارند استفاده نمایید و بالعکس اگر اتاق بزرگی دارید که کم اثاثیه جلوه می کند بهتر است که از رنگ های تیره استفاده نمایید .

 

- انواع فرش فانتزی

قصد داریم در این قسمت انواع فرش ماشینی فانتزی را مورد بررسی قرار دهیم از جمله شگی ، فریز و غیره .

 

 - فرش شگی

از محبوب ترین قالی ها دربین ایرانیان می توان به فرش شگی اشاره نمود که جزو قالی های فانتزی است . این نوع به دلیل داشتن پرز های بلند به نام فرش پرز بلند نیز شناخته می شود . از ویژگی های آن می توان به مواردی مانند الیاف تیکه تیکه آن ، لطیف و نرم بودن آن اشاره کرد . به همین دلیل می باشد که باعث ایجاد احساس خوبی در هنگام رفتن روی آن می شود . از قالی شگی در مکان های که رفت و آمد در آن ها کم است استفاده می شود و همچنین انتخاب مناسبی به دلیل داشتن پرز های بلند و جذب گرد و غبار برای اتاق کودک نمی باشد .

+ محصول شگی : خرید فرش شگی کلیک کنید

 

- فرش فریز

این نوع از قالی دارای تراکم بالایی می باشد و به همین خاطر است که مقاومت بالای دارد . همچنین برای مکان های پر رفت آمد مناسب است . از ویژگی های آن می توان به نداشتن پرز و مقاومت در برار کوبیده نشدن آن در برابر اجسام سنگین روی آن اشاره نمود و به گلیم فرش به خاطر تراکم بالایش شباهت دارد .

 

- فرش شنل

این نوع دارای پرز های کوتاهی می باشد برعکس قالی شگی و در طرح های که برای فرش ماشینی شنل استفاده می شود معمولا دارای گل های برجسته است . از ویژگی این قالی می توان به لطافت و نرم بودن این قالی فانتزی اشاره نمود . شستشو قالی شنل نیز بسیار آسان می باشد .

+ محصول : خرید فرش شنل کلیک کنید

 

-  گلیم ماشینی

گلیم ها نیز جزو قالی های فانتزی محسوب می شوند و مکانی که بسیار مورد استفاده قرار می گیرند آشپزخانه و راه پله ها می باشد .

+ محصول : خرید انواع گلیم فرش کلیک کنید

 

کلمات کلیدی مرتبط :
'انتخاب فرش فانتزی' , 'راهنمای خرید فرش فانتزی' , 'انواع فرش فانتزی' , 'قیمت مناسب فرش فانتزی'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
خرید اینترنتی عرق کاسنی درجه یک بصورت عمده
تابلو فرش چهره
فرش ماشینی 1200 شانه
راهنمای کامل در مورد تشخیص فرش 700 شانه از فرش طرح 700 شانه
قیمت گلاب درجه یک کاشان
ادامه
clear-bug-div