فرش ماشینی

راهنمای جامع خرید فرش فانتزی

important-tips-buy-fancy-carpet.jpg

فرش فانتزی جایگاه ویژه ای را در خانه ایرانی ها در سال های اخیر پیدا کرده است . البته این نوع قالی ها هیچگاه نمی توانند جایگاه فرش های ایرانی با نقش و نگار های زیبا را پر کند اما برای برخی از منازل با دکوراسیون های خاص بسیار مناسب می باشد . این نوع از قالی ها به تازگی جای خود را در خانه ایرانی ها باز کرده است . دارای نقش ها و طرح های امروزی و جذاب می باشند و توانسته است اغلب سلیقه جوانان بسیاری را به سمت خود جذب کند . برای انتخاب قالی ایده آل و مناسب ابتدا باید نحوه استفاده از آن و نوع کاربردش را در نظر بگیرید . ما قصد داریم در ادامه ی این مقاله درباره راهنمای جامع خرید فرش فانتزی مطالبی را بیان نماییم . تا شما با مطالعه ی این مقاله بتوانید انتخاب مناسب و درستی در خرید قالی فانتزی داشته باشید .

 

- کاربرد فرش فانتزی

بیشترین کاربرد این فرش ها در مکان هایی مانند اتاق خواب و اتاق نشیمن می باشد . این نوع در خانه هایی با دکوراسیون فانتزی دارای اهمیت زیادی می باشد . اما برای استفاده از آن در اتاق پذیرایی باید دقت زیادی صورت بگیرد به دلیل این که قالی های مورد استفاده در اتاق پذیرایی باید دارای جذابیت و لوکس باشد . اگر شما قصد دارید در اتاق پذیرایی خود از این گونه قالی ها استفاده نمایید بهتر است از رنگ های جیغ و غیر معمول آن استفاده نکنید تا پذیرایی شما دوستانه تر بنظر برسد . در ادامه چند مدل از فرش فانتزی همراه با نحوه ی قرار گرفتنش در خانه را بیان می کنیم .

 

- انتخاب فرش فانتزی مناسب

اگر شما جزو افرادی می باشید که به دکوراسیون منزلتان بسیار اهمیت می دهید و برای تهیه ی قالی آن به دنبال فرش مدرن و فانتزی می گردید ، انتخاب این نوع قالی باعث می شود محیط منزلتان دارای زیبایی فوق العاده ای شود . برای بافت این نوع قالی اکثرا از رنگ ها شاد و رنگ های براق استفاده می کنند به جز تعداد کمی از مواقع که از رنگ ها خنثی می باشد .  به همین دلیل نیز می باشد که قالی های فانتزی نمایش جذابتری را در دکوراسیون منازل دارا هستند . اکثر رنگ های مورد استفاده در آن ها قرمز ، سرخابی و زرد است و دارای طرح های ساده ای می باشند که در آن ها از اشکال مربع ، مستطیل و الگوی چینشی که با ترکیب دو شکل مربع و مستطیل به دست می آید است . در اکثر منازل مدرن قالی های فانتزی بسیار زیبا دیده می شود و همچنین استفاده از آن در دکوراسیون خانه ها باعث ایجاد محیطی مدرن و شاد می شود . برای تهیه این قالی برای منزلتان باید آن را متناسب با محیط مورد نظرتان و با توجه به دکوراسیون آن محیط انتخاب کنید . در ادمه به نحوه ی صحیح انتخاب قالی فانتزی می پردازیم .

+ محصولات : برای دیدن فرش فانتزی کلیک کنید

 

- انتخاب فرش فانتزی برای اتاق پذیرایی

قالی که قرار است در اتاق پذیرایی و یا ناهار خوری مورد استفاده قرار گیرد بهتر است به نوعی باشد که قابلیت پا خوردگی و مقاومت بالایی داشته باشد و همچنین در برابر گرد و خاک مقاوم باشد . برای تکمیل توضیحات انتخاب فرش برای پذیرایی باید بیان کرد که اگر قصد تهیه قالی فانتزی برای این مکان دارید سعی کنید از طرح های غیر معمول و رنگبندی جیغ استفاده نکنید به این خاطر که پذیرایی جزو مکان های مهم خانه می باشد .

 

- فرش فانتزی مناسب اتاق خواب

برای اتاق خواب و اتاق کودک که برای استراحت می باشند و رفت و آمد زیادی در آن صورت نمی گیرد می توانید قالی های که دارای جنس لطیف و رنگ های روشن هستند استفاده نمایید . که این نوع از قالی ها باعث ایجا فضایی لطیف تر و ملایم تر برای اتاقتان می شود . ولی اگر کودک نوپا دارید قالی هایی با طرح های شلوغ و رنگ های تیره استفاده کنید تا کثیفی را کمتر نمایش دهد . برای بزرگتر نمایش دادن اتاق های کوچکتان بهتر است که در آن ها از قالی هایی که رنگ روشن دارند استفاده نمایید و بالعکس اگر اتاق بزرگی دارید که کم اثاثیه جلوه می کند بهتر است که از رنگ های تیره استفاده نمایید .

 

- انواع فرش فانتزی

قصد داریم در این قسمت انواع فرش ماشینی فانتزی را مورد بررسی قرار دهیم از جمله شگی ، فریز و غیره .

 

 - فرش شگی

از محبوب ترین قالی ها دربین ایرانیان می توان به فرش شگی اشاره نمود که جزو قالی های فانتزی است . این نوع به دلیل داشتن پرز های بلند به نام فرش پرز بلند نیز شناخته می شود . از ویژگی های آن می توان به مواردی مانند الیاف تیکه تیکه آن ، لطیف و نرم بودن آن اشاره کرد . به همین دلیل می باشد که باعث ایجاد احساس خوبی در هنگام رفتن روی آن می شود . از قالی شگی در مکان های که رفت و آمد در آن ها کم است استفاده می شود و همچنین انتخاب مناسبی به دلیل داشتن پرز های بلند و جذب گرد و غبار برای اتاق کودک نمی باشد .

+ محصول شگی : خرید فرش شگی کلیک کنید

 

- فرش فریز

این نوع از قالی دارای تراکم بالایی می باشد و به همین خاطر است که مقاومت بالای دارد . همچنین برای مکان های پر رفت آمد مناسب است . از ویژگی های آن می توان به نداشتن پرز و مقاومت در برار کوبیده نشدن آن در برابر اجسام سنگین روی آن اشاره نمود و به گلیم فرش به خاطر تراکم بالایش شباهت دارد .

 

- فرش شنل

این نوع دارای پرز های کوتاهی می باشد برعکس قالی شگی و در طرح های که برای فرش ماشینی شنل استفاده می شود معمولا دارای گل های برجسته است . از ویژگی این قالی می توان به لطافت و نرم بودن این قالی فانتزی اشاره نمود . شستشو قالی شنل نیز بسیار آسان می باشد .

+ محصول : خرید فرش شنل کلیک کنید

 

-  گلیم ماشینی

گلیم ها نیز جزو قالی های فانتزی محسوب می شوند و مکانی که بسیار مورد استفاده قرار می گیرند آشپزخانه و راه پله ها می باشد .

+ محصول : خرید انواع گلیم فرش کلیک کنید

 

کلمات کلیدی مرتبط :
'انتخاب فرش فانتزی' , 'راهنمای خرید فرش فانتزی' , 'انواع فرش فانتزی' , 'قیمت مناسب فرش فانتزی'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
خرید و فروش فرش ماشینی
درباره گلاب و مواردی که نمی دانید
فروش عمده عرق نعنا فلفلی
خرید عمده گلاب
چگونگی شست و شوی تابلو فرش
ادامه
clear-bug-div