فرش ماشینی

سوالات متداول درباره تابلو فرش

questions-about-pictorial-carpet.jpg

برای سفارش یک تابلو فرش اکثر افراد سوالاتی را در ذهن خود دارند که ما قصد داریم در اینجا سوالات متداول درباره آن را بیان کنیم .

+ محصولات : برای خرید انواع تابلو فرش کلیک کنید

 

انتخاب اندازه تابلو فرش تصویری مهم می باشد؟

سایز و ابعاد استاندارد در زیبایی تابلو فرش تاثیر زیادی دارد . هرچه محصول انتخابی شما دارای سایز بزرگتری باشد کیفیت بالاتری خواهد داشت و به این دلیل می باشد که تعداد گره های به کار رفته در آن افزایش می یابد . با افزایش تعداد گره ها منحنی ها و خطوط ظریف تر می شوند . همچنین انتخاب اندازه های استاندارد تابلو فرش ها باعث ایجاد زیبایی و جلوه بیشتری در آن ها می گردد .

 

نحوه سفارش دادن تابلو فرش چهره به چه صورت است؟

راه های سفارش دادن تابلو فرش ها عبارتند از مراجعه به صورت حضوری ، ارسال به وسیله ی پیک و ارسال از طریق ایمیل و شبکه های اجتماعی مانند تلگرام می باشد . در مرحله بعد شرکت از شما مقداری پول به عنوان بیعانه دریافت می کند و بعد برای تایید نهایی شما باید برای طرح مورد نظرتان پس زمینه را انتخاب و تغییرات مورد نیاز را در آن وارد نمایند . پس از تایید آخر طرح وارد قسمت بافت کارخانه می شود و بعد از اتمام بافت به دست شما می رسد .

 

بافت کریستال تابلو فرش چه مشخصاتی دارد؟

این بافت توسط دستگاه های مخصوصی که برای بافت چهره است تولید می گردد . تفاوت اصلی این نوع بافت با بافت ویژه ماشینی در نازک بودن و تعداد گره های ریز بافت آن است که باعث بالا رفتن دقت در آن شده است . برای تشخیص این بافت بهترین راه توجه به ضخامت آن می باشد تابلو فرش های از نوع کریستال دارای ضخامت 3 الی 4 میلی متر می باشد . نوع الیاف آن اکریلیک هیت ست است . در این بافت قابلیت اضافه کردن ابریشم به طور دستی نیز وجود دارد .

 

بافت ویژه چه مشخصاتی دارد ؟

به تابلو فرش های که 700 شانه با تراکم 1700 تا 3000 باشند بافت ویژه گفته می شود که با تابلوی دستبافت 85 رج معادل می باشد . و برای مواد اولیه از الیاف اکریلیک صد در صد هیت ست شده در آن استفاده شده است .

 

بافت تلفیقی چه مشخصاتی دارد؟

به بافتی که در آن ابریشم به طور دستی به تابلو فرش در قسمت های مانند چشم ، دستبند ، لب ، لباس و غیره اضافه می شود تلفیقی گفته می شود . استفاده ابریشم در تابلو فرش باعث افزایش زیبایی و جذابیت بیشتر در آن می شود . بافت ابریشم به صورت دستی در آن توسط بافنده های مجرب و ماهر انجام می گیرد .

 

بافت دستبافت گونه چه مشخصاتی دارد؟

بافت دستباف گونه مانند قالی های1000 شانه و تراکم 3000 می باشد که بیشتر شرکت ها آن را با نام دیجیتالی می شناسند . در آن ظرافت بسیار بالا می باشد و با قالی دستباف 70 رج معادل است . البته کیفیت در آن به عوامل دیگری مانند فرمت طراحی ، ترکیب رنگ در آن و جنس نخ نیز بستگی دارد و تفاوت در هرکدام از این موارد باعث ایجاد کیفیت های مختلف در آن می شود.

 

آیا تابلو فرش در هر سایزی قابل بافت است؟

انتخاب اندازه فرش تابلویی به مدل عکس شما بستگی دارد. زیرا تفاوت زیادی در عکس چاپی و تابلو فرش می باشد و به دلیل بافت گره به گره در آن امکان بافت آن در هرسایزی نمی باشد . برای تابلو های چهره حداقل سایز 35 * 50 سانتی متر می تواند باشد تا کیفیت مناسبی داشته باشد و همچنین رعایت کردن تناسب در اضلاع برای انتخاب سایز تاثیر زیادی دارد . به همین دلیل بهتر است که از اندازه های استاندارد و تعریف شده استفاده نمایید .

 

 آیا تابلو فرش من قابل شستشو خواهد بود ؟

تابلو فرش ها بعد از چند سال نیاز به شستشو پیدا می کنند که شرکت های بافنده برای تمامی سفارشات خود 10 سال ضمانت را در نظر گرفته اند تا در صورتی که در هنگام شستشو تداخل رنگ و یا رنگ پس دادن در آن ها بوجود آمد و همچنین شل و تغییر حالت داشت مشتری بتواند آن را تعویض و یا توسط شرکت ترمیم شود . 

 

سایز عکس برای بافت تابلو فرش تاثیر دارد؟

سایز عکس بیشترین تاثیر را روی بافت آن دارد و تاثیر چندانی روی کیفیت بافت تصویری ندارد . هر چه کیفیت چاپ عکس شما بالا تر باشد محصول زیباتری خواهید داشت به صورت کلی باید عکس شما دارای وضوح باشد .

 

 آیا داشتن فایل عکس کافی می باشد ؟

بهترین حالت برای بافت یک تابلو فرش داشتن فایل عکس است . اگر شما فایل عکس را داشته باشید دیگر نیازی به چاپ کردن آن نمی باشد . زیرا عکس های چاپی را باید اسکن کرد و بعد به دستگاه داد برای بافت که این کار ممکن است از کیفیت عکستان بکاهد .

 

 آیا عکسی که در تلفن همراه است و یا با آن گرفته شده است قابل قبول می باشد؟

اگر نور عکس شما کافی باشد و هم چنین چهره به صورت واضح قابل دیدن باشد هیچ تفاوتی ندارد و قابل قبول است .
آیا عکسی که دارای مقداری ایراد می باشد و نیاز به روتوش دارد می تواند مورد استفاده قرار گیرد ؟
برخی از شرکت ها وجود دارند که بدون هیچ هزینه ای تمامی ایراد های عکس شما را بر طرف می کنند و بعد از تایید نهایی شما آن را برای بافت می فرستند .

 

آیا می توان پس زمینه عکس را تغییر بدهم ؟

قبل بافت هر تابلو فرش طراحان متناسب با عکس شما برای آن پس زمینه ای را انتخاب می کنند و شما نیز می توانید به صورت حضوری و یا از طریق ایمیل پس زمینه ی خود را انتخاب نمایید .

 

 نخ خواب یا زیر دست چیست ؟

مهم ترین نخی که در قالی و تابلو فرش مورد استفاده قرار می گیرد نخ خواب می باشد. نخ خواب به نخی گفت می شود که طرح قالی با آن شکل گرفته و برای مشتری قابل رویت می باشد . این نخ را براساس موارد استفاده اش به دسته های مختلفی تقسیم می کنند از جمله نخ ابریشم مصنوعی ، نخ BCF ، نخ کریستال اکرولیک که از مخلوط نخ پلی استر و اکرولیک بدست می آید ، نخ پلی استر و نخ اکرولیک . انتخاب هر کدام از آن ها می تواند تاثیر گذار در عمر مفید فرش شما باشد .

کلمات کلیدی مرتبط :
'سوالات مهم تابلو فرش' , 'تابلو فرش ماشینی' , 'اطلاعات تابلو فرش' , 'تابلوفرش ماشینی'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
خرید اینترنتی گلاب کاشان
خرید فرش فروشگاه اینترنتی بارنلی
خصوصیات فرش ماشینی الیاف آکریلیک
عرقیات گیاهی پرمصرف
درمان فوری تب
ادامه
clear-bug-div