فرش ماشینی

ویژگی های عرق نعنا

mint-extract-kashan.jpg

امروزه ، مردم بیشتر به فواید طب سنتی پی بردند و برای درمان انواع بیماری ها ، از عرقیجات ، استفاده می کنند . عرقیات گیاهی مختلفی وجود دارد ، که هرکدام برای یک بیماری مفید است که عرق نعناع هم یکی از آن هاست .


عرق نعناع چگونه به دست می آید ؟
برای تولید این معجزه طبیعت ، ابتدا آب و گیاه نعناء را در دیگ بزرگی می جوشانند . پس از اینکه آب آن ، تبخیر شد ، با استفاده از عمل سرد کردن و تقطیر ، مایعی به دست می آید ، که همان عرق نعنا است . به وسیله تقطیر یا همان سرد کردن ، اسانس و عطر گیاه به داخل آب نفوذ می کند . این آب که در اصطلاح علمی ، آب مقطر گفته می شود ، خواص بسیاری برای بدن دارد .


فواید عرق نعناء
برای درد معده بسیار مفید است . نفخ شکن و باد شکن است . افرادی که مشکلات گوارشی بسیار دارند این عرق گیاهی بسیار برای آن ها مفید است . برای درمان دل دردها و دل پیچه ها ، سرماخوردگی ، گرفتگی ، آبریزش بینی و سینوزیت بسیار مفید است . برای درمان سکسکه ، اگر برگ نعنا را بجویم ، بسیار خوب است . به طور خلاصه می توان گفت که خواص آن ، برطرف کننده آلرژی فصلی ، درمان زخم معده یا روده ، درمان سرماخوردگی ، برطرف کننده بوی بد دهان و درمان زخم است . برگ های تازه آن ، جوش و آکنه های پوستی را درمان می کند و بهترین درمان برای خشکی و ترک پا است . به این صورت که برگ های تازه آن را در آب ولرم یا گرم بریزید و پاهای خود را در آن بگذارید .


مضرات عرق نعناع
در کنار فواید بسیار زیادی که دارد ، مضراتی هم دارد که در اینجا به آن اشاره می کنیم . اگر کسی رفلاکس معده دارد ، به او توصیه می شود که اصلا از عرق نعنا استفاده نکند . زیادی در مصرف آن ، موجب سقط جنین می شود . کسانی که سنگ کیسه صفرا دارند بهتر است آن را با احتیاط بسیار مصرف کنند .

کلمات کلیدی مرتبط :
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
عرقیات گیاهی مفید برای لوزالمعده
فروش عرق گیاهی بیدمشک به صورت عمده
خرید آنلاین فرش
زردی فرش ماشینی پس از شستشو
تاثیر گلاب چیست ؟
ادامه
clear-bug-div