فرش ماشینی

ویژگی های عرق نعنا

mint-extract-kashan.jpg

امروزه ، مردم بیشتر به فواید طب سنتی پی بردند و برای درمان انواع بیماری ها ، از عرقیجات ، استفاده می کنند . عرقیات گیاهی مختلفی وجود دارد ، که هرکدام برای یک بیماری مفید است که عرق نعناع هم یکی از آن هاست .


عرق نعناع چگونه به دست می آید ؟
برای تولید این معجزه طبیعت ، ابتدا آب و گیاه نعناء را در دیگ بزرگی می جوشانند . پس از اینکه آب آن ، تبخیر شد ، با استفاده از عمل سرد کردن و تقطیر ، مایعی به دست می آید ، که همان عرق نعنا است . به وسیله تقطیر یا همان سرد کردن ، اسانس و عطر گیاه به داخل آب نفوذ می کند . این آب که در اصطلاح علمی ، آب مقطر گفته می شود ، خواص بسیاری برای بدن دارد .


فواید عرق نعناء
برای درد معده بسیار مفید است . نفخ شکن و باد شکن است . افرادی که مشکلات گوارشی بسیار دارند این عرق گیاهی بسیار برای آن ها مفید است . برای درمان دل دردها و دل پیچه ها ، سرماخوردگی ، گرفتگی ، آبریزش بینی و سینوزیت بسیار مفید است . برای درمان سکسکه ، اگر برگ نعنا را بجویم ، بسیار خوب است . به طور خلاصه می توان گفت که خواص آن ، برطرف کننده آلرژی فصلی ، درمان زخم معده یا روده ، درمان سرماخوردگی ، برطرف کننده بوی بد دهان و درمان زخم است . برگ های تازه آن ، جوش و آکنه های پوستی را درمان می کند و بهترین درمان برای خشکی و ترک پا است . به این صورت که برگ های تازه آن را در آب ولرم یا گرم بریزید و پاهای خود را در آن بگذارید .


مضرات عرق نعناع
در کنار فواید بسیار زیادی که دارد ، مضراتی هم دارد که در اینجا به آن اشاره می کنیم . اگر کسی رفلاکس معده دارد ، به او توصیه می شود که اصلا از عرق نعنا استفاده نکند . زیادی در مصرف آن ، موجب سقط جنین می شود . کسانی که سنگ کیسه صفرا دارند بهتر است آن را با احتیاط بسیار مصرف کنند .

کلمات کلیدی مرتبط :
'عرق نعناع' , 'عرق نعنا' , 'عرقیات گیاهی' , 'فواید عرق نعناء' , 'مضرات عرق نعناع' , 'عرقیجات'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فروش عمده عرق نعنا فلفلی
چند قانون برای خرید فرش ماشینی
طرح های فرش ماشینی 1200 شانه
بهترین قیمت فرش ماشینی کاشان
فروش عمده عرقیات گیاهی کاشان
ادامه
clear-bug-div