فرش ماشینی

ویژگی های عرقیات گیاهی - قسمت اول

properties-herbal-tincture.jpg

عرقیات گیاهی ، امروزه با استقبال بی نظیری روبرو است که در واقع همان عطر یا اسانس گیاهی است که آب به آن اضافه می کنند . در این مقاله خواص عرقیات گیاهی به صورت گروه بندی شده و کامل به همراه طبیعت این عرقیات گیاهی قرار داد شده است که توصیه میکنیم در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

 

1- نکته درباره عرقیات گیاهی

بعضی از عرقیات گیاهی طبیعت گرم دارند و برخی طبیعت سرد . آنهایی که طبیعت گرم دارند باید کم کم نوشید تا تاثیر بیشتری داشته باشد و عرقیاتی که طبیعت آن ها سرد است باید به یکباره مثلا یک لیوان در روز خورد تا تاثیر خود را در بدن داشته باشد .
بعضی از افراد فکر می کنند که اگر عرقیات را بجوشانند غلیظ تر می شود در صورتی که جوشاندن آن ها خاصیت و معطر بودن آن ها را از بین می برد . آن ها را باید در جای خشک و خنک نگه داری کرد تا خاصیت آن ها حفظ شود ، جاهایی مثل کمد دیواری ، انباری ، اتاق خواب ، حیاط یا یخچال محیط مناسبی برای نگهداری از آن هاست . مصرف بعضی از عرقیجات برای کودکان زیر دو سال توصیه نمی شود ، مثل عرق بیدمشک ، بابونه ، صدگیاه و...... . در اینجا به ذکر بعضی از خواص عرقیات گیاهی پرمصرف می پردازیم .

 

1-1- عرق نعناء

خواص عرق نعنا ضد نفخ ، بادشکن ، ضداسپاسم یا همان گرفتگی ، مسکن معده ، ضدعفونی کننده و تقویت معده کودکان ، اشتها آور است و طبیعت آن گرم است .

محصول : برای دیدن محصول عرق نعنا کلیک کنید

 

1-2- عرق شاتره

طبیعت شاتره ، معتدل است و از خواص آن می توان به باز کننده گرفتگی های کبد ، تقویت کننده معده ، تصفیه خون و کبد ، اشتها آور ، از بین بردن جوش ولک اشاره کرد و تب بر است . کودکان زیر 7 سال و افراد با فشار خون پایین ، نباید از این عرق استفاده کنند . طریقه ی مصرف آن به این صورت است که قبل از غذا یک فنجان میل شود .

محصول برای دیدن محصول عرق شاتره کلیک کنید

 

1-3- گلاب

طبیعت گلاب گرم است . خواص گلاب به این صورت است که پوست را نرم می کند . اثر ضد پیری دارد و استرس و افسردگی را کاهش می دهد . باعث بهبود بیماری های گوارشی و درد های شکمی و یبوست است و پایین آور قند خون است . برای درمان سرماخوردگی ، آنفولانزا ، گلودرد بسیار موثر است .

طبیعت زنیان ، گرم و خشک است . ضد عفونی کننده قوی و تاثیر گذار ، برطرف کننده ترشی معده ، از بین بردن بوی بد دهان ، چاق کننده ، از بین بردن رطوبت سینه و اشتها آور است .

محصول : برای دیدن محصول عرق گلاب کلیک کنید

دسته بندی : برای دیدن محصولات گلاب و عرقیات کلیک کنید

 

1-4- عرق دارچین

طبیعت دارچین گرم است . خواص عرق دارچین بسیار زیاد است . فشار های عصبی را از بین می برد . فعالیت مغز را افزایش می دهد . از بین برنده سرفه های مرطوب است . دردهای روماتیسمی را کاهش می دهد . تقویت کننده بینای است و از آن به عنوان ماده ضدکپک ، در بسته بندی مواد غذایی استفاده می کنند .

محصول : برای دیدن محصول عرق دارچین کلیک کنید


1-5- عرق بابونه

طبیعت بابونه گرم و خشک است . از مهمترین خواص عرق بابونه ، درمان زخم و ورم معده است . آرامشبخش است . و خستگی و افسردگی را از بین می برد . تقویت کننده اعصاب و قوای جنسی است . قاعده آور و ادرار آور است . سردرد و میگرن را درمان می کند . دفع کننده و خرد کننده سنگ مثانه است . درمان کننده بی اشتهایی است . تسکسن دهنده ی دردهای قاعدگی است .

محصول : برای دیدن محصول عرق بابونه کلیک کنید

 

1-6- عرق بیدمشک

طبیعت بیدمشک ، سرد و تر است . و برای بیماری های گرم بسیار مفیید است . از مهمترین خواص عرق بیدمشک ، تقویت قلب است . بازکننده اسنداد کبد است . عطش را از بین می برد و اشتها را زیاد می کند و تقویت معده است . ملین مزاج است و تقویت کننده قوای جنسی در گرم مزاج هاست .

محصول : برای دیدن محصول عرق بیدمشک کلیک کنید

 

باتشکر ، واحد تحقیق و توسعه بارنلی

کلمات کلیدی مرتبط :
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
چاپ روی فرش چگونه است
پرفروش‌ترین طرح های فرش فانتزی
همه چیز درباره فرش ماشینی کاشان
مزیت های خرید فرش ماشینی
قوانین پهن کردن فرش ماشینی
ادامه
clear-bug-div