فرش ماشینی

ویژگی های عرقیات گیاهی - قسمت اول

properties-herbal-tincture.jpg

عرقیات گیاهی ، امروزه با استقبال بی نظیری روبرو است که در واقع همان عطر یا اسانس گیاهی است که آب به آن اضافه می کنند . در این مقاله خواص عرقیات گیاهی به صورت گروه بندی شده و کامل به همراه طبیعت این عرقیات گیاهی قرار داد شده است که توصیه میکنیم در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

 

1- نکته درباره عرقیات گیاهی

بعضی از عرقیات گیاهی طبیعت گرم دارند و برخی طبیعت سرد . آنهایی که طبیعت گرم دارند باید کم کم نوشید تا تاثیر بیشتری داشته باشد و عرقیاتی که طبیعت آن ها سرد است باید به یکباره مثلا یک لیوان در روز خورد تا تاثیر خود را در بدن داشته باشد .
بعضی از افراد فکر می کنند که اگر عرقیات را بجوشانند غلیظ تر می شود در صورتی که جوشاندن آن ها خاصیت و معطر بودن آن ها را از بین می برد . آن ها را باید در جای خشک و خنک نگه داری کرد تا خاصیت آن ها حفظ شود ، جاهایی مثل کمد دیواری ، انباری ، اتاق خواب ، حیاط یا یخچال محیط مناسبی برای نگهداری از آن هاست . مصرف بعضی از عرقیجات برای کودکان زیر دو سال توصیه نمی شود ، مثل عرق بیدمشک ، بابونه ، صدگیاه و...... . در اینجا به ذکر بعضی از خواص عرقیات گیاهی پرمصرف می پردازیم .

 

1-1- عرق نعناء

خواص عرق نعنا ضد نفخ ، بادشکن ، ضداسپاسم یا همان گرفتگی ، مسکن معده ، ضدعفونی کننده و تقویت معده کودکان ، اشتها آور است و طبیعت آن گرم است .

محصول : برای دیدن محصول عرق نعنا کلیک کنید

 

1-2- عرق شاتره

طبیعت شاتره ، معتدل است و از خواص آن می توان به باز کننده گرفتگی های کبد ، تقویت کننده معده ، تصفیه خون و کبد ، اشتها آور ، از بین بردن جوش ولک اشاره کرد و تب بر است . کودکان زیر 7 سال و افراد با فشار خون پایین ، نباید از این عرق استفاده کنند . طریقه ی مصرف آن به این صورت است که قبل از غذا یک فنجان میل شود .

محصول برای دیدن محصول عرق شاتره کلیک کنید

 

1-3- گلاب

طبیعت گلاب گرم است . خواص گلاب به این صورت است که پوست را نرم می کند . اثر ضد پیری دارد و استرس و افسردگی را کاهش می دهد . باعث بهبود بیماری های گوارشی و درد های شکمی و یبوست است و پایین آور قند خون است . برای درمان سرماخوردگی ، آنفولانزا ، گلودرد بسیار موثر است .

طبیعت زنیان ، گرم و خشک است . ضد عفونی کننده قوی و تاثیر گذار ، برطرف کننده ترشی معده ، از بین بردن بوی بد دهان ، چاق کننده ، از بین بردن رطوبت سینه و اشتها آور است .

محصول : برای دیدن محصول عرق گلاب کلیک کنید

دسته بندی : برای دیدن محصولات گلاب و عرقیات کلیک کنید

 

1-4- عرق دارچین

طبیعت دارچین گرم است . خواص عرق دارچین بسیار زیاد است . فشار های عصبی را از بین می برد . فعالیت مغز را افزایش می دهد . از بین برنده سرفه های مرطوب است . دردهای روماتیسمی را کاهش می دهد . تقویت کننده بینای است و از آن به عنوان ماده ضدکپک ، در بسته بندی مواد غذایی استفاده می کنند .

محصول : برای دیدن محصول عرق دارچین کلیک کنید


1-5- عرق بابونه

طبیعت بابونه گرم و خشک است . از مهمترین خواص عرق بابونه ، درمان زخم و ورم معده است . آرامشبخش است . و خستگی و افسردگی را از بین می برد . تقویت کننده اعصاب و قوای جنسی است . قاعده آور و ادرار آور است . سردرد و میگرن را درمان می کند . دفع کننده و خرد کننده سنگ مثانه است . درمان کننده بی اشتهایی است . تسکسن دهنده ی دردهای قاعدگی است .

محصول : برای دیدن محصول عرق بابونه کلیک کنید

 

1-6- عرق بیدمشک

طبیعت بیدمشک ، سرد و تر است . و برای بیماری های گرم بسیار مفیید است . از مهمترین خواص عرق بیدمشک ، تقویت قلب است . بازکننده اسنداد کبد است . عطش را از بین می برد و اشتها را زیاد می کند و تقویت معده است . ملین مزاج است و تقویت کننده قوای جنسی در گرم مزاج هاست .

محصول : برای دیدن محصول عرق بیدمشک کلیک کنید

 

باتشکر ، واحد تحقیق و توسعه بارنلی

کلمات کلیدی مرتبط :
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
چند قانون برای خرید فرش ماشینی
عرقیات گیاهی پرمصرف
فرش ماشینی 700 شانه کاشان
عرقیات گیاهی - قسمت چهارم
انواع گلاب و عرقیات گیاهی
ادامه
clear-bug-div