فرش ماشینی

همه چیز درباره عرقیات کاشان

distillates-kashan-information.jpg

عرقیات گیاهی در ایران به عنوان یک راه ساده برای طب سنتی استفاده میشود و بسیاری از بیماری ها را برطرف می کند شهر کاشان از دیرباز یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان گلاب سنتی بوده و محصولات خود را به سرتا سر ایران صادر میکند با بروز تر شدن دستگاه های تولید عرقیات گیاهی کاشان به قطب تولید گلاب در ایران تبدیل شده است و محصولات خود را به کشور های مانند کویت ، عربستان ، امارات کشور های جنوب شرق آسیا مانند ژاپن و چین و اروپا مانند اسپاننیا و آلمان صادر میکند . در این مقاله میخواهیم نحوه ی تولید عرقیات کاشان و اطلاعاتی که باید بدانید را به همراه ویژگی عرق گیاهی با کیفیت و همینطور مطالبی را در مورد گلاب و عرقیات قمصر برای شما شرح میدهیم .

 

عرقیات گیاهی

 

1- نحوه ی تولید عرقیات گیاهی کاشان

عرق گیاهی با استقاده از تقطیر به دست می آید . ابتدا گیاه مورد نظر که میخواهند از آن عرق تولید به دست بیاورند را در داخل دیگ مسی و یا دیگ های صنعتی بزرگ ریخته و به میزان معینی آب را به دیگ اضافه میکنند و در دیگ را میبندند با استفاده از حرارت باعث شده که اب ترکیب شده با عرق گیاه بخار شود و از طریق لوله های ضد زنگ که به بالای دیگ متصل است به ظرف دیگری که در آب سرد است منتقل شود و در آنجا بخار آب بر اثر سرما به عرق گیاهی تبدیل شود . در کاشان با استفاده از این روش عرقیات گیاهی با کیفیتی تولید می شود اما یکی از مشکلاتی که امروزه در زمینه ی عرق گیاهی به وجود آمده است اسانس های نامرقوب است که به جای عرق گیاهی اصل به فروش میرسد که هیچ گونه خاصیت دارویی ندارد .

 

2- ویژگی ها عرق با کیفیت

کاشان به خاطر عرقیات گیاهی اصل است که در میان مشتریان بسیار معروف شده است . چرا که تمام محصولات آن با استفاده از روش های بومی و تایید شده تولید میشود و کیفیت بالای این محصولات است که کاشان را در زمینه ی گلاب به نامی آشنا تبدیل کرده است در ادامه به برخی از ویژگی هایی که عرقیات کاشان دارند اشاره میکنیم .

 

دستگاه تولید عرق گیاهی

 

2-1- وجود نداشتن متانول در عرقیات

متانول ماده ای بسیاار سمی است که در هنگام تقطیر چوب به وجود میآید کارخانجات کاشان با استفاده از دستگاه های پیشرفته چوب را از برگ یا گل گیاه جدا کرده و از بروز این مشکل جلوگیری میکنند .

 

2-2- عدم استفاده بیش از اندازه از آب در عرق گیاهی

هر چه مقدار آب در عرق گیاهی بیشتر باشد از خاصیت آن کاشته میشود و این خود تقلب محصوب شده اما برند های کاشان به دلیل رقابت بالا در زمینه ی فروش عرقیات سر در تولید عرق گیاهی باکیفیت دارند تا مشتریان را به سمت خود جذب کنند .

 

2-3- عدم وجود اسانس در عرقیات

برای فهمیدن این که در داخل عرقیات گیاهی اسانس به کار رفته است یا نه آزمایش لازم است اما عرقیات گیاهی که بر روی آن آرم استاندارد و سیب سلامت وجود داشته باشد به هیچ وجه از اسانس در داخل محصول استفاده نشده است اگر میخواهید خودتان تشخیص دهید که در داخل محصول از اسانس استفاده شده است یا نه یکی از راه های ساده کدر بودن و وجود محتویات درون این محصول است چرا که عرقیات اصل و با کیفیت بسیار شفاف بوده و هیچگونه محتویاتی درآن وجود ندارد . لازم به ذکر است تولید کنندگان عرقیات کاشان به خاطر اطمینان مشتری دارای نماد اعتماد مشتری و هم سیب سلامت هستند .

 

گلاب و عرقیا گیاهی

 

3- قمصر کاشان مهد تولید عرقیات گیاهی

قمصر یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان عرق گیاهی در کاشان است و گلاب قمصر کاشان در ایران بسیار معروف است و این به خاطر کیفیت تولید این محصول است . گلاب درجه یک کاشان در قمصر تولید میشود و به کشورهای دیگر صادر میشود عرق های گیاهی دیگری که در قمصر تولید میشود و بسیار با کیفیت هستند عبارت اند از عرق نعنا ، عرق شاهتره ، عرق زنیان و ... با این وجود گلاب کاشان در میان کشور های عربی بسیار طرفدار دارد و بیشترین صادرات عرقیات به عربستان گلاب است .

کلمات کلیدی مرتبط :
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
تمامی اطلاعات انواع فرش های فانتزی
آهار و چرم دوزی و ریشه فرش ماشینی
فرش ماشینی آکریلیک هیت ست شده
نحوه بافت فرش ماشینی
فروش عمده عرق خارشتر
ادامه
clear-bug-div