فرش ماشینی

گلاب قمصر کاشان

rose-water-traditional-gamsar-kashan.jpg

از جز معجزات است که بهترین و خوشبوترین گل ها ، از دل شهرستان کویری می روید و هرکجا اسم گل محمدی شنیده می شود همه ذهن ها به سوی گلاب سنتی کاشان می رود . قمصر و نیاسر از بهترین شهرهای شهرستان کاشان هستند که از اوایل اردیبهشت ماه آماده پذیرایی از مهمانان داخلی و خارجی برای مراسم گلابگیری هستند . برای کاشان ، همین افتخار بس است که کعبه خدا را با گلاب قمصر کاشان شست و شو می دهند . در ادامه این مقاله ما به برسی کامل گلاب سنتی قمصر کاشان و خواص درمانی که این گلاب برای شما دارد میپردازیم

 

گلاب قمصر کاشان

در فصل بهار ، قمصر رنگ و بویی دیگر به خود می گیرد . قمصر پایتخت گل سرخ ایران است . سفر به گلستان های قمصر را در اردیبهشت ماه نباید از دست داد . کارشناسان بلغاری در دهه ی 52 و 54 به این نتیجه رسیدند که گل سرخ محمدی قمصر کاشان ، بالاترین کیفیت را دارد .  شهر قمصر ، 30 کیلومتری کاشان قرار گرفته است . این شهر دارای باغ های پراز گل های محمدی است که علاوه بر اینکه زینت بخش است ، منبع درآمد مردمان این شهر نیز هست . دارای مردمانی خونگرم و مهمان نواز هستند و هنگامی که هموطنان برای دیدن گلابگیری می روند ، با حوصله و مهربانی برایشان فرآیند گلابگیری را توضیح می دهند . گلاب سنتی قمصر کاشان ، از باکیفیت ترین و بهترین گلاب است . بر اساس تحقیقات ، ایرانیان اولین کسانی بودند که از تقطیر گل سرخ ، گلاب به دست آوردند . گلاب ، مایعی است که از عمل فرآیند تقطیر گل سرخ به دست می آید و مایعی است بسیار خوشبو و دارای عطر فراوان و دارای خاصیت درمانی بسیار بالا است . از تقطیر دوباره گلاب ، گلاب دوآتیشه به دست می آید که بسیار قوی تر و خوشبوتر از گلاب معمولی است . در قمصر ، برای تولید این محصول معجزه آسا ، گل ها را در دیگ های مسی میریزند و آب به آن اضافه می کنند و درب آن را کامل می پوشانند و تمام روزنه در را می گیرند تا از هدر رفتن بخار دیگ جلوگیری کنند . این فرآیند 4 ساعت طول می کشد و گلاب درجه یک را به ارمغان می آورد .

 

گلاب و عرقیات گیاهی

 

خواص درمانی گلاب

طبیعت گلاب گرم است . از خواص آن می توان به افزایش میل جنسی ، تقویت کننده اعصاب و روان ، محکم کردن لثه ، دور کردن استرس از افراد و آرام کردن ، بسیار مفید برای پوست اشاره کرد . این مایع شفابخش ، بسیار مناسب برای پاکسازی پوست از انواع آلودگی هاست . همچنین تقویت کننده قلب و معده ، رفع دردهای روماتیسمی ، درمان اسهال مزمن است .
برای خرید گلاب سنتی کاشان ، اینجا کلیک کنید .

مطلب پیشنهادی : درباره گلاب سنتی کاشان

کلمات کلیدی مرتبط :
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فرش فانتزی
پرفروش ترین طرح های فرش ماشینی کاشان
همه چیز در مورد عرق زنیان
تفاوت قالی و فرش ماشینی
موثرترین عرقیات گیاهی برای کبد چرب
ادامه
clear-bug-div