فرش ماشینی

درباره گلاب کاشان و قمصر

rose-water-qasemar-kashan-properties.jpg

قمصر کاشان بزرگ ترین تولید کننده ی گلاب و عرقات گیاهی در ایران است که از دیرباز با استفاده روش سنتی به تولید عرقیات گیاهی مشغول بوده است و امروزه با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های روز دنیا عرقیات با کیفیتی را برای مشتریان فراهم می آورند . یکی از باکیفیت ترین محصولاتی که در قمصر تولید می شود و حتی به کشور های دیگر صادر میشود گلاب است در این مقاله میخواهیم درباره ی گلاب قمصر کاشان و خواص آن به صورت کامل برای شما شرح دهیم تا شما برای خرید دارای آشناییت کاملی باشید.

 

1- درباره گلاب کاشان و قمصر

مشتریان عرقیات گیاهی گلاب کاشان را بهترین و باکیفیت ترین عرق در کشور میدانند و به این خاطر است که کاشان به عنوان بزرگ ترین صادر کننده ی عرقیات گیاهی شناخته شده است اما این مطلب که گل محمدی چگونه به عرق خوش بوی گلاب تبدیل می شود برای همگان سوال است . در ادامه میخواهیم چگونگی تولید گلاب را برای شما توضیح دهیم .

برای ورود به دسته بندی گلاب و عرقیات کاشان کلیک کنید.

 

عرقیات گیاهی

 

1-1- چگونگی تولید گلاب

در فصل بهار با رویدن گل محمدی کار تولید این محصول رونق میگیرد . برای تولید گلاب اصل ابتدا گل محمدی را به میزان معین درون دیگ تولید عرقیات ریخته و با حد معینی از آب ترکیب میکنند سپس درب دیگ را بسته و با استفاده از حرارت باعث بخار شدن آب که با عرق گل محمدی ترکیب شده است می شوند این بخار با استفاده از لوله به ظرف دیگری که در آب سرد قرار دارد می رود و تبدیل به گلاب میشود .

 

1-2- گلاب مرقوب چسیت

لازم به ذکر است هر چه مقدار آب زیاد تر از حد معمول باشد از کیفیت این محصول کاسته میشود این موضوع در مورد گل محمدی نیز صدق میکند هر چه میزان گل محمدی از حد معین کمتر باشد گلاب عطر و بوی کمتری دارد . به این دلیل است که قیمت گلاب درجه یک بسیار بالا است . قمصر به خاطر رقابتی که بین تولید کنندگان این محصول و عرقیات دیگر وجود دارد بهترین گلاب را تولید کرده تا نام قمصر به عنوان یک برند در کنار گلاب بدرخشد .

 

2- انواع گلاب

تولید کنندگان انواع مختلفی از گلاب را تولید کرده و واراد بازار میکنند که هر کدام به شیوه ی خاصی تولید می شود در ادامه برخی از انواع این محصول و روش تولید آن را برای شما شرح میدهیم .

 

گلاب قمصر

 

2-1- گلاب درجه یک

گلاب درجه یک به گلابی گفته میشود که 36 درصد از حجم دیگ را گل تشکیل داده باشد مثلا در یک دیگ 36 کیلوگرم گل به همراه 64 لیتر آب وجود داشته باشد.

 

2-2- گلاب درجه A

گلابی که 30 درصد از حجم دیگ را گل محمدی تشکیل داده باشد گلاب درجه A نام دارد مثلا اگر در یک دیگ 30 کیلو گل وجود داشته باشد باید 70 لیتر آب به آن اضافه کنیم تا این تبدیل به درجه A بشود.

 

2-3- گلاب درجه B

این گلاب از کیفیت خوبی برخودار نیست و عطر و بوی زیادی ندارد برای تولید این محصول باید 20 درصد از ظرفیت دیگ را گل تشکیل دهد و 80 درصد باقی را آب که این مسئله از کیفیت گلاب میکاهد .

 

2-4- گلاب دو آتیشه

بهترین و با کیفیت ترین گلاب که به بازار عرضه میشود گلاب دو آتیشه است. طرز تهیه ی این گلاب به این صورت است که پس از تولید نوع درجه یک این محصول بار دیگر نود درصد از گلاب درجه یک را با 10 درصد از گل محمدی خالص ترکیب کرده و حرارت میدهند پس از تقطیر محصولی بسیار خوش بو با بالا ترین کیفیت به دست می آید که قیمت بسیار زیادی دارد. متاسفاته بیشتر محصولاتی که با نام دو آتیشه در بازار وجود دارد تقلبی بوده و خالص نیست .

 

3- خواص گلاب

گلاب از گل خوشبو به دست می آید که علاوه بر بوی بسیار خوب برای درمان بسیاری از امراض روحی و جسمی از آن استفاده کرد علاوه بر خواص دارویی میتوان از این محصول برای طمع دهی به غذا و درست کردن شربت نیز استفاده میکنند عطر گل محمدی یکی از خوش بو ترین عطر های دنیا است که پس از تقطیر به دست می آید و قیمت بسیار زیادی دارد بوی گلاب در مراسم عزاداری باعث آرامش میشود به این خاطر است که در بیشتر مراسمات از آن استفاده می شود . در ادامه ی میخواهیم خواص دارویی این محصول را به شما ارائه کنیم .

 

گلاب کاشان

 

3-1- ضد استرس و از بین برنده ی سردرد

این عرق گیاهی علاوه بر اینکه خاصیت آرامش بخشی دارد از استرس نیز جلو گیری می کند . به خاطر اینکه گلاب سیستم عصبی را تقویت می کند بویدن ویا مصرف آن سردرد ها را نیز از بین می برد .

 

3-2- ایجاد شادابی بر روی پوست .

از گلاب میتوان به عنوان پاک کننده ی صورت و بدن استفاده کرد ، چرا که گلاب برای شادابی و جوانی پوست بسیار مناسب است .

 

3-3- رفع خستگی و بی خوابی

کسانی که از بی خوابی رنج میبرند میتوانند از گلاب استفاده کنند . از طرفی دیگر میتوان با مصرف گلاب ، خستگی را از بین برد .

 

3-4- تقویت کننده ی لثه و از بین برندهی افت های دهان

یکی از کاربرد های که عرق گلاب برای بدن دارد از بین برنده آفت های دهانی است و علاوه بر آن این محصول باعث تقویت لثه میشود .

 

3-5- از بین برنده ی سوزش در مجاری ادراری

به خاطر طبع سرد این محصول میتوان از آن برای از بین بردن سوزش در مجاری ادراری است در بیشتر موارد سوزش در مجاری ادراری به دلیل عفونت نیست بلکه به خاطر گرمی مزاج است که خوردن گلاب میتواند به این افراد برای درمان این بیماری کمک کند . برای افراد بیمار که تب بالایی دارند توصیه میشود . این افراد میتوانند گلاب خنک را میل کنند یا با استفاده از یک دستمال بر روی پیشانی خود قرار دهند تا تب از بین برود .

کلمات کلیدی مرتبط :
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
پهن کردن فرش ماشینی با توجه به مکان
همه چیز درباره عرقیات کاشان
عوامل موثر در تعیین قیمت فرش ماشینی
خرید فرش فروشگاه اینترنتی بارنلی
خرید عمده گلیم فرش ماشینی
ادامه
clear-bug-div