فرش ماشینی

مرغوب ترین عرق نعناء

most-herbal-tincture-mint-iran.jpg

نعنا یکی از سبزی های خوراکی می باشد که دارای خواص ضد نفخ و بادشکن است . اکنون این افتخار برای کاشان است که مرغوب ترین عرق نعناع  ایران در فین کاشان تولید می شود . از این سبزی خوراکی علاوه بر اینکه مردم درامد زایی می کنند ، نمی توان  از خواص دارویی آن صرف نظر کرد . همچنین به واسطه کشت و کار این محصول در کاشان ، عرقگیری مرغوب نیز از ای گیاه انجام می شود که دارایی طرفداران بسیاری در گوشه و کنار ایران است . برای گرفتن محصولات عرق نعناء ابتدا برگ ها آن را از ساقه گیاه جدا می کنند . سپس به همراه آب درون دیگ های بزرگ مخزن دار میریزند تا بتوانند با استفاده از فرایند تعریق گیاه بتوانند عرقگیری کنند .

 

خواص و ویژگی های عرق نعنا اصل

 این عرق گیاهی دارای طبع گرم است و خاصیت بادشکن و ضد نفخ دارد . این گیاه دارویی در درمان خیلی زا بیماری ها به کمک ما میاید . توصیه شده که بعد از غذا یک فنجان از ان را مصرف کنید . بیماری هایی که از سردی بوجود میاید را می توان با عرق نعناع درمان کرد . برای نوزادان که  دارای دل درد هستند توصیه می شود کمی عرق نعناع به همراه آب جوش به  آنها بدهید تا آنها را از دل درد رهایی ببخشیدد . حتی بعضی از کارشناسان طب سنتی برای پا درد و  زانو درد ، ضماد عرق نعناع را توصیه می کنند که واقعا معجزه می کند .

 

کشت و کار نعنا در منزل

اگر در منزلتان دارای باغچه یا گلدان هستید و دارای حساسیت نیز بهه این گیاه نیستید ، می توانید نعناع بکارید و از کاشتن آن غافل نشوید . علاوه بر عطر و بوی خاصی که دارد می تواند شما را از شر حشرات خلاص کند .

 

موارد منع مصرف عرق نعناع

در مواردیکه بدنتان  به نعنا حساس است توصیه نمی شود که از نعناع یا عرق آن استفاده شود . این عرق گیاهی به علت حساسیت زا بودن می تواند ننتیجه معکوس به شما بدهد . در بعضی تحقیقات نشان داده شده که زنانیکه باردار هستند ( و کسسانی که در معرض خطر سقط قرار دارنند ) و همچنین زنانیکه کودک شیرخوار دارند از این عرق باید کمتر استفاده کنند . همانطور که این گیاه دارای خاصیت برای معده و دستگاه گوارش است ، می تواند با افراط و تفریط نیز نتیجه عکس بدهد .

 

عرق نعنا دو آتیشه چیست ؟

در واقع برای اینکه یک عرق نعنا دو آتیششه بدست آید باید فرایند عرقگیری دوبار انجام شود .  بعد از اینکهه عرق نعناع را گرفتند دوباره می توانند به جای استفاده از آب از عرقی ککه گرفته شده است استفاده کنند ، پس در نتیجه باعث می  شود که یک عرق گیاهی دو آتیشه بدست آید .نگهداری این عرق گیاهی
بهتر است برای نگهداری از این موارد از ظرفهای شیشه ای استفاده کنید . ظرفهای شیشه ای رنگی به این علت که نور را از خود عبور نمی دهند برای نگهداری عرق نعناع مناسب تر هستند .

 

خرید اینترنتی عرق نعناء

شما می توانید برای خرید عرق نعناء با بهترین کیفیت و قیمت از طریق فروشگاه بارنلی و کلیک بر روی خرید اقدام به دریافت عرقیات گیاهی مورد نظر خود نمایید تا فروشگاه بارنلی در کوتاهترین زمان ممکن سفارش شما را برای شما آن را ارسال نماید .

کلمات کلیدی مرتبط :
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
انتخاب رنگ برای فرش های ماشینی
زردی فرش ماشینی پس از شستشو
خواص باورنکردنی گلاب
درمان ریزش مو با عرقیات گیاهی
فرش درجه یک چه ویژگی هایی دارد ؟
ادامه
clear-bug-div