فرش ماشینی

مرغوب ترین عرق نعناء

most-herbal-tincture-mint-iran.jpg

نعنا یکی از سبزی های خوراکی می باشد که دارای خواص ضد نفخ و بادشکن است . اکنون این افتخار برای کاشان است که مرغوب ترین عرق نعناع  ایران در فین کاشان تولید می شود . از این سبزی خوراکی علاوه بر اینکه مردم درامد زایی می کنند ، نمی توان  از خواص دارویی آن صرف نظر کرد . همچنین به واسطه کشت و کار این محصول در کاشان ، عرقگیری مرغوب نیز از ای گیاه انجام می شود که دارایی طرفداران بسیاری در گوشه و کنار ایران است . برای گرفتن محصولات عرق نعناء ابتدا برگ ها آن را از ساقه گیاه جدا می کنند . سپس به همراه آب درون دیگ های بزرگ مخزن دار میریزند تا بتوانند با استفاده از فرایند تعریق گیاه بتوانند عرقگیری کنند .

 

خواص و ویژگی های عرق نعنا اصل

 این عرق گیاهی دارای طبع گرم است و خاصیت بادشکن و ضد نفخ دارد . این گیاه دارویی در درمان خیلی زا بیماری ها به کمک ما میاید . توصیه شده که بعد از غذا یک فنجان از ان را مصرف کنید . بیماری هایی که از سردی بوجود میاید را می توان با عرق نعناع درمان کرد . برای نوزادان که  دارای دل درد هستند توصیه می شود کمی عرق نعناع به همراه آب جوش به  آنها بدهید تا آنها را از دل درد رهایی ببخشیدد . حتی بعضی از کارشناسان طب سنتی برای پا درد و  زانو درد ، ضماد عرق نعناع را توصیه می کنند که واقعا معجزه می کند .

 

کشت و کار نعنا در منزل

اگر در منزلتان دارای باغچه یا گلدان هستید و دارای حساسیت نیز بهه این گیاه نیستید ، می توانید نعناع بکارید و از کاشتن آن غافل نشوید . علاوه بر عطر و بوی خاصی که دارد می تواند شما را از شر حشرات خلاص کند .

 

موارد منع مصرف عرق نعناع

در مواردیکه بدنتان  به نعنا حساس است توصیه نمی شود که از نعناع یا عرق آن استفاده شود . این عرق گیاهی به علت حساسیت زا بودن می تواند ننتیجه معکوس به شما بدهد . در بعضی تحقیقات نشان داده شده که زنانیکه باردار هستند ( و کسسانی که در معرض خطر سقط قرار دارنند ) و همچنین زنانیکه کودک شیرخوار دارند از این عرق باید کمتر استفاده کنند . همانطور که این گیاه دارای خاصیت برای معده و دستگاه گوارش است ، می تواند با افراط و تفریط نیز نتیجه عکس بدهد .

 

عرق نعنا دو آتیشه چیست ؟

در واقع برای اینکه یک عرق نعنا دو آتیششه بدست آید باید فرایند عرقگیری دوبار انجام شود .  بعد از اینکهه عرق نعناع را گرفتند دوباره می توانند به جای استفاده از آب از عرقی ککه گرفته شده است استفاده کنند ، پس در نتیجه باعث می  شود که یک عرق گیاهی دو آتیشه بدست آید .نگهداری این عرق گیاهی
بهتر است برای نگهداری از این موارد از ظرفهای شیشه ای استفاده کنید . ظرفهای شیشه ای رنگی به این علت که نور را از خود عبور نمی دهند برای نگهداری عرق نعناع مناسب تر هستند .

 

خرید اینترنتی عرق نعناء

شما می توانید برای خرید عرق نعناء با بهترین کیفیت و قیمت از طریق فروشگاه بارنلی و کلیک بر روی خرید اقدام به دریافت عرقیات گیاهی مورد نظر خود نمایید تا فروشگاه بارنلی در کوتاهترین زمان ممکن سفارش شما را برای شما آن را ارسال نماید .

کلمات کلیدی مرتبط :
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
همه چیز درباره عرق شاهتره
فرش ماشینی مناسب سنین مختلف
فرش ماشینی آکریلیک هیت ست شده
خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی
فرش 1200 شانه -قسمت 1
ادامه
clear-bug-div