فرش ماشینی

چه عرقیات گیاهی در لاغری موثر است؟

میدانیم که در زندگی‌های جدید و امروزی تغذیه مناسب جایگاه خود را از دست داده و اغلب افراد با استفاده از مواد خوراکی ناسالم در معرض استفاده از مواد و رژیم غذایی ناسالم هستند که برای رفع عوارض بیماری‌زای آن ناچار به مصرف داروهای شیمیایی خواهند بود . داروهایی که بی شک در کنار درمان یک نوع بیماری عامل ایجاد بیماری‌های دیگری خواهند شد . وجود علم به این موضوع باعث شد طب سنتی و استفاده از داروهای گیاهی که از زمان های دور وجود داشت مورد توجه و استفاده بیشتر قرار گیرد اما متأسفانه به علت روند کند درمانی داروها و عرقیات گیاهی و عدم صبوری ، بیماران تمایل چندانی به استفاده از آن‌ ها نشان ندادند و باز به سمت داروهای شیمیایی که تاثیری سریع خصوصا در تسکین درد دارد و بسیار سریع تر از طب سنتی عمل میکند بازگشتند . داروهای گیاهی در حالات متفاوت ( عرقیات ، عصاره ، جوشانده ) تأثیرات و روند درمانی متفاوتی از خود نشان میدهند و بیشترین تأثیر زمانی خواهد بود که کاملاً در آب پراکنده و اصطلاحاً عرقیات دو آتشه شده باشند . دو آتشه اصطلاحی ست که از تقطیر دوباره عرقیاتی که قبلاً به روش معمولی حاصل شده‌اند ایجاد شده و مرغوب‌ترین نوع با بو و مزه تلخ‌تر و تندتر حاصل می‌شود که دو آتشه نام دارد ، در حالت معمول تقطیر گیاه با آب انجام می‌شود اما در حالت دو آتشه گیاه با عرقیاتی که از حالت معمول تهیه شده‌اند مورد تقطیر قرار می‌گیرد . داروهای گیاهی تنها برای درمان نیستند و در بسیاری از موارد برای جلوگیری و سلامت بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند . کاربرد انواع مختلفی از گیاهان برای درمان چاقی یا لاغری از مواردی ست که در حال حاضر بسیار کاربردی شناخته شده است . چاقی معضلی ست که در پی مصرف بی رویه مواد غذایی ناسالم بسیاری از افراد را درگیر کرده است و افراد چاق به هر روشی جهت رفع این معضل و رسیدن به وزن ایده آل دست میزنند . در ادامه با معرفی چند گیاه به شما خواهیم گفت که چطور بدون استفاده از مواد شیمیایی به وزن ایده آل خود دست یابید .


عرق گیاهی زیره موثر در درمان چاقی
در ابتدا باید علت اضافه وزن مشخص شود ممکن است نشانه بیماری یا ریشه مشکلی باشد اما در صورتیکه آزمایش های علمی مشکلی را نشان ندهند میتوان از داروهای گیاهی کمک گرفت . اگر نمیتوانید اشتهای خود را کنترل کنید ، بهتر است قبل از هر وعده غذایی قدری زیره مصرف نمایید . هر کدام از عرقیجات گیاهی نحوه استفاده مخصوص به خود را دارند که اگر درست استفاده نشوند نمیتوانند در راستای هدفی مصرفی موثر باشند . اگر زیاد غذا میخورید و چاقی شما به علت خورد زیاد و سوخت ساز کم اتفاق افتاده است باید هنگام رو غذا از عرق زیره به عنوان آشامیدنی استفاده نمایید . عرق زیره فرد را کم اشتها کرده و سوخت و ساز چربی را به شدت بالا میبرد . این امر موجب وارد آمدن فشار به کبد شده و در درمان چاقی بسیار موثر است . مصرف بیش از خر هر ماده ای حتی گیاهان هم عوارض جانبی دارد . مصرف زیاد زیره باعث زردی پوست و لک آوری در بدن میشود . به علت چربی سوزی بالا در صورت استفاده زاید از آن دچار ترک لب و دهان میشود . مصرف عرق زیره به همراه عرق لیمو ترش از عوارض مطرح شده جلوگیری کرد و ترکیب  عرق زیره به همراه عرق لیمو در قالب دارو در بسیاری از مراکز درمانی به عنوان داروی لاغری به فروش میرسد . زیره علاوه بر درمان چاقی اگر در زمان مناسبی مصرف نشود خاصیت افزایندگی اشتها و نوعی چاق کنندگی دارد .


خواص دارویی زیره
طبع زیره گرم و خشک است و منبعی غنی از املاح معدنی مانند مس ، کلسیم ، پتاسیم، منگنز و منیزیم است . مصرف موادی مانند مس و آهن در تولید گلبول های قرمز و درمان کم خونی موثر است . همچنین انواع ویتامین های a، e، c را میتوان با مصرف این عرق اعجاز آور دریافت کرد . از زیره به عنوان چاشنی در غذا استفاده میشود چراکه مشکل کم خونی در بسیاری از جوانان و بانوان وجود دارد . استفاده روزانه از زیره چه به صورت چاشنی و چه به صورت نوشیدنی از پیشرفت کم خونی جلوگیری به عمل می آورد . زیره به دو نوع سیاه و سبز تقسیم میشود که خواث متفاوتی دارد . زیره سیاه دارای خاصیت مدر، بادشکن‌، مقوی‌، زیادکننده‌ شیر، قاعده‌آور، نیرودهنده‌، ضد کرم‌، هضم‌ کننده‌، ضد تشنج‌، قابض‌، معرق‌، مقوی‌ معده‌، قاطع‌ اسپرم‌ و موثر در بلع‌ هوا، نفخ‌ شکم‌، برطرف‌ کردن‌ سوءهاضمه‌، تسهیل‌ هضم‌ غذا، دل‌ پیچه‌ کودکان‌، انگل‌ معده‌ و روده‌، دفع‌ بادهای‌ کلیه‌ و مثانه‌، تنگی ‌نفس‌، خفقان‌ سرد، سکسکه‌ نفخی‌، استسقاء و در نهایت درمانگری کامل است‌.
مصرف بسیار زیاد زیره به علت جذب چربی های بدم موجب خشک شدن چربی چشم و در نهایت نابینایی خواهد شد ، پس در مصرف آن دقت شده و هیچ گاه بیش از حد مجاز مصرف ننماید .


نوشیدن چای برای موثر در لاغری
برخی از انواع چایی ها در رسیدن به وزن مناسب و کاهش وزن تاثیر بسزایی دارند . در این میان چایی سبز چربی سوزی قوی و چایی سفید و سیاه چربی سوزی کمتری را در بین ایجاد میکنند .نوشیدن این نوع چایی به صورت روزانه میتواند وزن را کاهش دهد . داشتن برنامه منظم به این امر کمک خواهد کرد برای مثال افراد چاق باید خود را عادت دهند که صبج ها یک فنجان و در هنگام عصر هم یک فنجان چایی بنوشند . مصرف بی رویه و زیاد از حد چایی موجب بروز کم خونی و سایر عوارش مربوطه خواهد شد . همچنین نوشیدن چایی به دلیل فضایی که در معده اشغال میکند از پرخوری جلوگیری کرده و برای تنظیم متابولیسم گزینه مناسبی بشمار میرود . عدم استفده از قند یا شکر به همراه چایی ، عدم نوشیدن چایی سرد و آغاز کردن روز با این نوشیدن دلچسب هم از عوامل موثر در لاغری ست . لازم به ذکر است که در بسیاری از سایت ها و مراکز مشاوره و تغذیه از عرق گیاهی کاسنی به عنوان نوشیدنی لاغر کننده نام برده میشود ، این موضوع تصوری کاملا غلط است چراکه کاسنی از طریق خارج کردن مواد زائد و گرما از بدن موجب افزایش اشتها و چاقی میشود ، از همین رو برای افرادی که به دنبال لاغری هستند اصلا توصیه نمیشود .

کلمات کلیدی مرتبط :
'عرقیات گیاهی' , 'عرق گیاهی زیره' , 'عرقیجات گیاهی' , 'عرق گیاهی کاسنی' , 'عرقیات دو آتشه'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
بهترین فرش ماشینی کدام است ؟
مشخصات بهترین فرش ماشینی
خرید گلاب و عرقیات کاشان
پخش عمده عرق نعناع
فرش ماشینی 1200 شانه
ادامه
clear-bug-div